Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Roon heeft na duel met Belgen goede hoop op WK

De Roon heeft na duel met Belgen goede hoop op WK

AMSTERDAM (ANP) - Marten de Roon heeft goede hoop dat bondscoach Louis van Gaal hem over een kleine twee maanden meeneemt naar het wereldkampioenschap in Qatar. De middenvelder van Atalanta had zondag in de laatste wedstrijd in de Nations League tegen België (1-0) een basisplaats in het Nederlands elftal omdat Frenkie de Jong vanwege een blessure ontbrak. De Roon speelde de gehele wedstrijd mee.

"Al met al ben ik tevreden met mijn spel", zei De Roon, die een van de bewakers was van de Belgische spelmaker Kevin De Bruyne. "Hij ging veel over het veld zwerven, dat maakte het soms lastig."

België had het betere van het spel, maar slaagde er niet in te scoren. Oranje hield zo voor de tweede wedstrijd op rij, na de zege in Polen drie dagen eerder (0-2), de 'nul'. "Dat we deze wedstrijd toch winnen, is een compliment. We zijn als team constant met elkaar bezig. We vechten, we praten en we blijven knokken."

'Ik weet wat mijn rol is'

De Roon is geen type voetballer zoals De Jong, dat begrijpt hij zelf ook wel. Het Nederlands elftal miste tegen de Belgen duidelijk de creatieve ingevingen van de middenvelder van FC Barcelona. De Roon: "Ik heb al vanaf het begin een duidelijke verstandhouding met de bondscoach. Ik weet wat mijn rol is. Als ik nodig ben, dan sta ik er. Ik denk wel dat ik iets kan toevoegen in het verdedigen en de mandekking."

Het is voor De Roon nu zaak fit te blijven de komende tijd. "Als dat zo is en ik blijf spelen bij Atalanta, dan maak ik denk ik een goede kans om mee te gaan naar het WK", aldus de 31-jarige international, die enkele jaren geleden niet had durven dromen ooit aan het grootste voetbaltoernooi ter wereld te mogen meedoen.

"Het zal een apart toernooi worden, midden in het seizoen met weinig voorbereidingstijd", zegt De Roon. "Een voordeel voor ons is dat we vaak met dezelfde groep hebben gespeeld. We moeten naar Qatar gaan met het beste team, dat is belangrijker dan een team met misschien de beste individualisten."

Meer uit Voetbal

Atalanta werkt recordwinnaar Juventus uit Coppa Italia

BERGAMO (ANP) - Atalanta heeft Juventus uit de Coppa Italia gewerkt. De ploeg uit Bergamo won met 3-0 van de club uit Turijn, recordhouder met vijftien zeges in het Italiaanse bekertoernooi. Bij Atalanta speelde Marten de Roon de hele wedstrijd mee, Teun Koopmeiners viel een kwartier voor tijd in bij Juventus.

8 uur geleden
Atlético Madrid met ruime zege naar laatste vier Spaanse beker

SEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een riante overwinning van 5-0 op Real Betis de kwartfinales bereikt van het Spaanse bekertoernooi (Copa del Rey). De ploeg van coach Diego Simeone voegde zich bij FC Barcelona, Athletic Bilbao en Real Sociedad.

8 uur geleden
Telstar stunt en schakelt bekerhouder Go Ahead Eagles uit

VELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft na 34 jaar weer de halve finale bereikt van de KNVB-beker. De ploeg van trainer Anthony Correia schakelde in een enerverende kwartfinale in een ijskoud stadion in Velsen-Zuid bekerhouder Go Ahead Eagles uit. Het werd 2-1.

10 uur geleden
Oud-international Van Ginkel (33) beëindigt voetbalcarrière

ARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.

18 uur geleden
Geblesseerde keeper Ter Stegen kent 'zware uitdaging' richting WK

GIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.

20 uur geleden
PSV na eenvoudige zege op Heerenveen in halve finale beker

EINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.

1 dag geleden
Bosz verkiest Gasiorowski boven Obispo centraal achterin

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.

1 dag geleden