De Roon heeft na duel met Belgen goede hoop op WK
AMSTERDAM (ANP) - Marten de Roon heeft goede hoop dat bondscoach Louis van Gaal hem over een kleine twee maanden meeneemt naar het wereldkampioenschap in Qatar. De middenvelder van Atalanta had zondag in de laatste wedstrijd in de Nations League tegen België (1-0) een basisplaats in het Nederlands elftal omdat Frenkie de Jong vanwege een blessure ontbrak. De Roon speelde de gehele wedstrijd mee.
"Al met al ben ik tevreden met mijn spel", zei De Roon, die een van de bewakers was van de Belgische spelmaker Kevin De Bruyne. "Hij ging veel over het veld zwerven, dat maakte het soms lastig."
België had het betere van het spel, maar slaagde er niet in te scoren. Oranje hield zo voor de tweede wedstrijd op rij, na de zege in Polen drie dagen eerder (0-2), de 'nul'. "Dat we deze wedstrijd toch winnen, is een compliment. We zijn als team constant met elkaar bezig. We vechten, we praten en we blijven knokken."
'Ik weet wat mijn rol is'
De Roon is geen type voetballer zoals De Jong, dat begrijpt hij zelf ook wel. Het Nederlands elftal miste tegen de Belgen duidelijk de creatieve ingevingen van de middenvelder van FC Barcelona. De Roon: "Ik heb al vanaf het begin een duidelijke verstandhouding met de bondscoach. Ik weet wat mijn rol is. Als ik nodig ben, dan sta ik er. Ik denk wel dat ik iets kan toevoegen in het verdedigen en de mandekking."
Het is voor De Roon nu zaak fit te blijven de komende tijd. "Als dat zo is en ik blijf spelen bij Atalanta, dan maak ik denk ik een goede kans om mee te gaan naar het WK", aldus de 31-jarige international, die enkele jaren geleden niet had durven dromen ooit aan het grootste voetbaltoernooi ter wereld te mogen meedoen.
"Het zal een apart toernooi worden, midden in het seizoen met weinig voorbereidingstijd", zegt De Roon. "Een voordeel voor ons is dat we vaak met dezelfde groep hebben gespeeld. We moeten naar Qatar gaan met het beste team, dat is belangrijker dan een team met misschien de beste individualisten."
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
58 minuten geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.
18 uur geledenNYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.
1 dag geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
1 dag geleden