Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Roon heeft na duel met Belgen goede hoop op WK

De Roon heeft na duel met Belgen goede hoop op WK

AMSTERDAM (ANP) - Marten de Roon heeft goede hoop dat bondscoach Louis van Gaal hem over een kleine twee maanden meeneemt naar het wereldkampioenschap in Qatar. De middenvelder van Atalanta had zondag in de laatste wedstrijd in de Nations League tegen België (1-0) een basisplaats in het Nederlands elftal omdat Frenkie de Jong vanwege een blessure ontbrak. De Roon speelde de gehele wedstrijd mee.

"Al met al ben ik tevreden met mijn spel", zei De Roon, die een van de bewakers was van de Belgische spelmaker Kevin De Bruyne. "Hij ging veel over het veld zwerven, dat maakte het soms lastig."

België had het betere van het spel, maar slaagde er niet in te scoren. Oranje hield zo voor de tweede wedstrijd op rij, na de zege in Polen drie dagen eerder (0-2), de 'nul'. "Dat we deze wedstrijd toch winnen, is een compliment. We zijn als team constant met elkaar bezig. We vechten, we praten en we blijven knokken."

'Ik weet wat mijn rol is'

De Roon is geen type voetballer zoals De Jong, dat begrijpt hij zelf ook wel. Het Nederlands elftal miste tegen de Belgen duidelijk de creatieve ingevingen van de middenvelder van FC Barcelona. De Roon: "Ik heb al vanaf het begin een duidelijke verstandhouding met de bondscoach. Ik weet wat mijn rol is. Als ik nodig ben, dan sta ik er. Ik denk wel dat ik iets kan toevoegen in het verdedigen en de mandekking."

Het is voor De Roon nu zaak fit te blijven de komende tijd. "Als dat zo is en ik blijf spelen bij Atalanta, dan maak ik denk ik een goede kans om mee te gaan naar het WK", aldus de 31-jarige international, die enkele jaren geleden niet had durven dromen ooit aan het grootste voetbaltoernooi ter wereld te mogen meedoen.

"Het zal een apart toernooi worden, midden in het seizoen met weinig voorbereidingstijd", zegt De Roon. "Een voordeel voor ons is dat we vaak met dezelfde groep hebben gespeeld. We moeten naar Qatar gaan met het beste team, dat is belangrijker dan een team met misschien de beste individualisten."

Meer uit Voetbal

Bondscoach Veurink hoopte op meer tegenstand van Zuid-Korea

WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.

11 uur geleden
Miedema blinkt dankzij hervonden plezier weer uit bij Oranje

WAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.

12 uur geleden
Van Gaal pleit voor strengere regels en handhaving

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."

12 uur geleden
FC Barcelona steviger aan kop na zege op Atlético

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.

12 uur geleden
Bayer Leverkusen wint bij Borussia Dortmund in Duitse beker

DORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.

13 uur geleden
Oranjevrouwen dankzij vier treffers Miedema ruim langs Zuid-Korea

WAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.

13 uur geleden
Manchester City nadert Arsenal door zwaarbevochten zege op Fulham

LONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.

13 uur geleden