Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Rooij en Gebru vlaggendragers voor Nederland bij Paralympics

De Rooij en Gebru vlaggendragers voor Nederland bij Paralympics

PARIJS (ANP) - Rolstoelbasketbalster Carina de Rooij en wielrenner Daniel Abraham Gebru zijn de vlaggendragers voor Nederland bij de Paralympische Spelen in Parijs. Dat heeft NOC*NSF bekendgemaakt. De openingsceremonie vindt plaats op het Place de la Concorde.

Chef de mission Esther Vergeer zegt dat beide sporters veel hebben bijgedragen aan de paralympische sport in Nederland. "Carina is een icoon in haar sport. Een sterke positieve vrouw die al jaren rolstoelbasketbal op het hoogste niveau combineert met de zorg voor haar gezin", aldus de oud-tennisster. "Ook Daniel is een voorbeeld voor velen. Ooit stond hij als 15-jarige vluchteling uit Eritrea zonder geld en zonder paspoort op Schiphol. En inmiddels is hij tweevoudig paralympisch kampioen, maakt hij zich op voor zijn derde Paralympische Spelen en begeleidt hij zelf jonge vluchtelingen."

De Paralympische Spelen beginnen op 28 augustus. Dan is ook de openingsceremonie. Bij de Olympische Spelen waren 3x3-basketballer Worthy de Jong en handbalster Lois Abbingh de vlaggendragers voor Nederland.

Meer uit Sport

IOC verbiedt oorlogshelm Oekraïense skeletonner, rouwband mag wel

CORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj mag op de Winterspelen een rouwband dragen om slachtoffers van de oorlog met Rusland te herdenken. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) kwam met dit 'compromis' naar buiten nadat de instantie een officieel verzoek van het Oekraïense olympisch comité om een 'herdenkingshelm' te mogen dragen had afgewezen.

16 minuten geleden
Shorttrackers bij Spelen naar halve finale op gemengde aflossing

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben zich bij de Olympische Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de halve finale op de gemengde aflossing. Selma Poutsma, Xandra Velzeboer, Jens van 't Wout en Melle van 't Wout eindigden in de eerste kwartfinale in de Milano Ice Skating Arena als eerste, net voor Italië. De Italianen plaatsten zich ook voor de halve finale.

25 minuten geleden
Shorttrackers met broers Van 't Wout, Velzeboer en Poutsma

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers beginnen de kwartfinale van de gemengde aflossing op de Olympische Spelen met Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Xandra Velzeboer en Selma Poutsma. Dat blijkt uit de kort voor de start vrijgegeven opstelling.

35 minuten geleden
Jens van 't Wout bij Spelen nu wel naar kwartfinale op 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout is goed begonnen aan het olympische shorttracktoernooi. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, bereikte dinsdag zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter.

1 uur geleden
Cricketers verslaan Namibië op WK T20

DELHI (ANP) - Het Nederlandse cricketteam heeft zijn eerste overwinning geboekt op het WK T20. Het team van bondscoach Ryan Cook versloeg in het Indiase Delhi Namibië. Nederland verloor zaterdag zijn eerste wedstrijd van Pakistan.

1 uur geleden
Shorttrackster Velzeboer op olympische 500 meter naar kwartfinale

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft zich bij de start van de Olympische Spelen overtuigend geplaatst voor de kwartfinale van de 500 meter. De 24-jarige kopvrouw van de Nederlandse ploeg eindigde in de voorrondes als eerste in haar heat. Velzeboer reed in de Milano Ice Skating Arena vanaf de start weg bij de andere drie deelneemsters en was niet meer te achterhalen.

1 uur geleden
Commotie om 'oorlogshelm' Oekraïense skeletonner op Winterspelen

CORTINA (ANP) - Een olympische skeletonner uit Oekraïne heeft van het Internationaal Olympisch Comité te horen gekregen dat hij op de Winterspelen geen helm mag dragen met daarop afbeeldingen van omgekomen Oekraïense sporters in de oorlog met Rusland. "Het is een beslissing die me diep raakt", meldde Vladyslav Jeraskevitsj, die ook de vlag droeg van Oekraïne tijdens de openingsceremonie, op Instagram.

3 uur geleden