Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De rode loper naar de kunst ligt weer uit

De rode loper naar de kunst ligt weer uit

GOES - Nog tot en met 29 juni is in de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes iedere dag het werk van acht kunstenaars te zien. Naast keramiek, schilderijen en tekeningen zijn er sculpturen te zien van brons, metaal, polyester en glas. 

‘Goes En Passant’ is een jaarlijkse expositie waarbij allerlei soorten kunst in de etalages van Goese winkeliers hangen. Zo maakt het winkelend publiek ‘en passant’ kennis met kunst. Door corona kon dit in 2020 niet doorgaan en is de overzichtsexpositie verplaatst naar dit jaar. Marius Weststrate uit Wemeldinge is blij dat hij zijn pentekeningen weer kan tonen. “Ik heb vaker geëxposeerd, maar nooit hier”, vertelt hij in de kerk. “Schitterend. Ik hou van gebouwen. Dit komt ook terug in mijn werk. Ik teken landschappen en dorpen. Bomen zijn een van mijn favoriete onderwerpen. In het verleden werd er zoveel gedaan; rechtgesproken, huwelijken en feesten gevierd en grenslinden werden gebruikt als afscheiding tussen landerijen. Ik werk ook in kleur, maar zwart-wit vind ik het mooist, omdat je daarmee beter licht en donker en schaduwen kunt verwerken.”

Goes En Passant is de eerste expo in Goes na de tweede lockdown. “De hele wereld heeft stilgestaan. Je merkt dat de belangstelling voor de tentoonstelling eerst een beetje moest groeien, maar nu is het druk. Gelukkig kan het weer!” Ook Frida van Overbeeke uit Goes is blij dat de expositie dit jaar wel kan doorgaan. Zij maakt bronzen beelden en keramiek en heeft zich laten inspireren door het einde van de lockdown. “Ik zie weer mensen die gaan winkelen. Daarom heb ik een beeld gemaakt van winkelende dames met de titel ‘Gelukkig we mogen weer!’. Ik ben gewoon blijven werken tijdens corona en heb, omdat ik nergens mijn werk heb kunnen verkopen best veel staan. Ik vond het vervelend dat ik al die tijd niks heb kunnen laten zien. Dat is toch een belangrijk onderdeel van het kunstenaarsschap. En het is leuk om zelf weer naar kunst van anderen te kunnen kijken!”

BIJDRAGE JESSICA ROVERS

Meer uit Beveland

Duitse windsurfer overleden bij Veerse Meer Kamperland

KAMPERLAND - Een windsurfer is zaterdagmiddag overleden bij het Veerse Meer ter hoogte van Kamperland. Hulpdiensten rukten massaal uit, maar hulp mocht niet meer baten.

3 uur geleden
Rubriek op de werkvloer: ‘Ik hoor regelmatig: ik kom hier al vanaf mijn studententijd’

Goes - Bos Men Shop is een begrip in de Zeeuwse en West-Brabantse winkelstraten. De herenzaak bestaat inmiddels al 103 jaar, is hofleverancier en wordt nog altijd gerund als familiebedrijf. De herenzaak heeft vier winkels, één in Goes, twee in Middelburg en één in Bergen op Zoom, en daarnaast een snelgroeiende webshop. Bos Men Shop heeft een duidelijke missie: elke man eerlijke service en stijlvolle kleding bieden, ongeacht budget of gelegenheid. 

7 uur geleden
Politie waarschuwt voor nepagenten in Goes

GOES - In de regio Oosterscheldebekken zijn momenteel oplichters actief die zich voordoen als politieagenten. De politie waarschuwt via sociale media en roept op om direct actie te ondernemen bij contact met deze fraudeurs.

9 uur geleden
Zeeuwse dag van het paard in Heinkenszand

HEINKENSZAND - De 54e Zeeuwse dag van het paard wordt zaterdag 28 juni gehouden in Heinkenszand. Er is de hele dag van 08.30 tot 17.00 van alles te doen bij Stal Vermue aan de Plattedijk 3.

22 uur geleden
Boeken, plantjes en soep in de deelkast

Ze duiken de laatste jaren steeds vaker op in het straatbeeld: kastjes waar je iets uit mag pakken of juist iets in kunt leggen. Drie bewoners van Goes en Kloetinge vertellen hoe een simpel kastje een plek werd om te delen.

1 dag geleden
Deltaweekend viert gouden jubileum op de Oosterschelde

COLIJNSPLAAT - Dit weekend staat Colijnsplaat in het teken van het Deltaweekend, dat dit jaar zijn 50e editie viert. Drie dagen lang, op vrijdag 26, zaterdag 27 en zondag 28 juni, kleuren tientallen zeilboten het water van de Oosterschelde tijdens deze bijzondere jubileumuitgave. Het Deltaweekend is inmiddels uitgegroeid tot een toonaangevend zeilevenement in Nederland en brengt jaarlijks zeilliefhebbers uit het hele land en daarbuiten samen voor sportieve competitie en gezelligheid.

1 dag geleden
Stop op gebruik staalslakken in Zeeuwse Wateren

KAMPERLAND - De samenwerkende groene organisaties in Zeeland zijn blij met een besluit van de Tweede Kamer om te stoppen met het gebruik van staalslakken in de natuur. Staalslakken zijn een afvalproduct uit de staalindustrie en kunnen slecht zijn voor het milieu en de gezondheid. Toch werden ze de afgelopen jaren zonder melding gebruikt in Zeeuwse wateren om oevers te verstevigen. Het RIVM en de Inspectie Leefomgeving en Transport waarschuwden al eerder voor de risico's.  

1 dag geleden