
De NK Surftour 2023 in Domburg
DOMBURG - Op zaterdag 23 september ging de NK Surftour 2023 van start in Domburg. Tijdens dit officiële Nationaal Kampioenschap Golfsurfen wordt er in vier categorieën gestreden voor de officiële titel Nederlands Kampioen.
De tour bestaat uit drie stops op verschillende locaties. De eerste wedstrijd werd gesurft in Domburg, de tweede vindt in oktober plaats in Scheveningen. Na deze twee wedstrijden worden de beste vier van elke categorie uitgenodigd voor de finale en de laatste stop, in het dorpje Seignosse, aan de kust in het zuiden van Frankrijk. Seignosse staat bekend om de goede surfspots ter plaatse.
Surfschool Domburg
Domburger Patrick Sins, eigenaar van Surfschool Sportshop Domburg, Sportshop Domburg, en kledingwinkel The Tube in Middelburg, is nauw betrokken bij de organisatie van het evenement aan de Walcherse kust. Sins: “de eerste stop van de NK Surftour is nu voor het derde jaar bij ons, in Domburg. Als enige surfschool in Nederland helpen wij ook daadwerkelijk mee met de organisatie van dit evenement. Vanuit de vorige editie hebben twaalf surfers zich al gekwalificeerd voor de finale in Frankrijk. Die groep wordt aangevuld met winnaars van de wedstrijden in Domburg als Scheveningen. Uiteindelijk wordt de finale dus gevaren in Seignosse. Daar komen in vier categorieën Nederlands Kampioenen uit.”
De vier categorieën van het NK Surfen zijn ‘Open Men’, ‘Open Women’, ‘Junioren’ (onder de 18) en ‘Grommets’ (onder de 16). In Domburg wonnen in die categorieën respectievelijk Marijn Bouwmeester, met 12,13 punten, Pleunie van Gerven met 12,75 punten, Storm van Hattem, die 12,25 punten behaalde, en Tristan Jongepier met 11,63 punten. Tijdens dit NK kunnen er plaatsen in TeamNL worden verdiend. TeamNL is hét sportteam dat Nederland vertegenwoordigt op EK’s, WK’s en de Olympische en Paralympische Spelen.
Meer uit Middelburg
ARNEMUIDEN- Op het fietspad langs de Muidenweg zijn zaterdagavond een scooter en een fiets met elkaar in botsing gekomen. Door de klap kwamen zowel de bestuurder van de scooter als de fietser ten val. De politie en ambulancedienst kwamen met spoed ter plaatse. De fietser werd op de locatie van het ongeval medisch gecontroleerd. Vervoer naar het ziekenhuis bleek niet nodig te zijn. Waardoor de scooter en fietser met elkaar in botsing kwamen is niet duidelijk.
8 uur geledenDe Zeeuwse arbeidsmarkt voor ICT'ers is nog altijd zeer krap, maar er zijn tekenen van afkoeling. In 2024 daalde het aantal vacatures licht, terwijl het aantal werkzoekende ICT'ers toenam. Toch blijven werkgevers moeite houden met het vinden van geschikte kandidaten. Dat laat UVW Zeeland weten.
11 uur geledenGRIJPSKERKE - In juni zijn de tuinen op hun allermooist en daarom houdt een groep fanatieke tuinierders deze maand de Zeeuwse Tuintweedaagse. Vrijdag 27 en zaterdag 28 juni is het open tuin bij veertien adressen in Walcheren, Zuid-Beveland, Schouwen-Duiveland en Zeeuws-Vlaanderen. Zo stelt Willeke Verschuur uit Grijpskerke haar nonchalante, romantische tuin open. "Als je me op mijn zestiende had gezegd dat ik later een 13.000 vierkante meter grote tuin zou hebben, dan had ik je voor gek verklaard. Maar nu is met tuinieren mijn droom uitgekomen."
1 dag geledenMIDDELBURG- De politie van basisteam Oosterscheldebekken heeft vrijdag een mes in beslag genomen nadat er bij een woning in Middelburg een conflict was uitgebroken in de huislijke sfeer. De eigenaar krijgt een bekeuring.
1 dag geledenZOUTELANDE- Op de Westkapelseweg (N288) zijn vanmorgen door onbekende oorzaak twee fietsers met elkaar in botsing gekomen. Eén van de twee fietsers, een vrouw, viel hierdoor met haar fiets in de sloot. De politie en ambulancedienst kwamen ter plaatse. Gelukkig bleek er niemand gewond te zijn geraakt.
1 dag geledenMIDDEBURG- De wijken Dauwendale, 't Zand en de binnenstad van Middelburg ondervinden momenteel overlast van een hinderlijke chemische geur. Deze geur werd in de nacht van vrijdag op zaterdag voor het eerst geroken op bedrijventerrein Arnestein aan de Herculesweg. De stank komt bij het bedrijf Synthomer vandaan: hier is een kleine hoeveelheid olie gelekt.
1 dag geledenZOUTELANDE- Bij een eenzijdig ongeval op de Werendijke (N288) is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man gewond geraakt. Door onbekende oorzaak belandde hij met zijn auto in de berm en vervolgens op zijn kop in een sloot. Meerdere hulpdiensten gingen ter plaatse. De man, die het voertuig zelfstandig kon verlaten, is na medische hulp op de locatie van het ongeval, zonder spoed overgebracht naar het ziekenhuis.
1 dag geleden