De nieuwe coronaregels op een rij: ‘Bijna alles open tot 22.00 uur’
Nederland gaat vanaf woensdag 26 januari weer grotendeels open. Dat hebben premier Rutte en minister Kuijpers vanavond bekend gemaakt tijdens de coronapersconferentie. Onder strenge voorwaarden gaat onder andere cultuur en de horeca weer open tot 22.00 uur. Maar Rutte waarschuwt wel: ‘We nemen hiermee een risico’.
Het aantal coronabesmettingen is de afgelopen weken fors gestegen. Waar het tien dagen geleden tijdens de vorige coronapersconferentie nog ging om zo’n 35.000 besmettingen per dag, zijn dat er nu meer dan het dubbele. Maar omdat mensen die met Omikron in het ziekenhuis belanden daar minder lang liggen, en mensen die een booster hebben gehad minder ziek worden, zijn versoepelingen toch mogelijk. “Maar we nemen een risico. We moeten de basisregels blijven naleven”, benadrukte Rutte.
Versoepelingen
Naast winkels, het onderwijs, sportclubs, beoefening van kunst en cultuur en contactberoepen zoals kappers, openen vanaf morgen dus ook de horeca, bioscopen, theaters, musea, concertzalen, dierentuinen en pretparken hun deuren. Daarnaast mogen sportwedstrijden buiten eigen clubverband weer en is publiek bij alle sportwedstrijden welkom. Er geldt voor alle locaties een algemene openingstijd van 05.00 uur tot 22.00 uur.
In alle publieke binnenruimtes, zoals horeca, theater en bioscopen, is een vaste zitplaats verplicht. Een coronatoegangsbewijs is verplicht voor iedereen vanaf 13 jaar in onder meer de horeca, theaters en concertzalen, musea, binnensportlocaties, bioscopen, dierentuinen, pretparken, sauna’s en casino’s. Op doorstroomlocaties, zoals een museum, geldt een maximum van 1 bezoeker per 5m2, tot maximaal 1.250 personen per ruimte.
Evenementen
Op locaties met een vaste zitplaats, zoals een voetbalstadion of theater, geldt een maximum aantal bezoekers van 100 procent van de maximale capaciteit op 1,5 meter. Dit is dus ongeveer 1/3 van de reguliere capaciteit. Binnen geldt er een maximum van 1.250 personen per ruimte.
Evenementen zonder vaste zitplaats, zoals festivals, zijn nog niet toegestaan. Grote evenementen (met meer dan 1.250 bezoekers) met vaste zitplaats, zijn alleen buiten toegestaan.
Quarantaine
Verder worden ook de quarantaineregels verder versoepeld. Zo hoeven kinderen die geen klachten hebben niet meer in quarantaine als zij in contact zijn geweest met iemand met corona. Dat geldt voor alle kinderen en leerlingen onder de 18 jaar.
Meer uit Tholen
WEST-BRABANT/THOLEN - De Haringvlietbrug (A29) richting Bergen op Zoom is zondag afgesloten voor een spoedreparatie. Rijkswaterstaat repareert dan schade aan het asfalt, waardoor automobilisten en vrachtverkeer moeten omrijden.
2 uur geledenTHOLEN - De provincie Zeeland past het snijseizoen voor zeegroenten aan. Vanaf volgend jaar mogen zeekraal en lamsoor pas worden gesneden ná het broedseizoen van vogels, van 15 juli tot en met 31 augustus. Voorheen kon dit al vanaf 15 april, wat betekent dat het snijseizoen met drie maanden wordt ingekort.
1 dag geledenTHOLEN - Komende zaterdag verandert het oude stadhuis van Tholen voor één avond in een Italiaans theater. Het gitaarduo Izhar Elias en Fernando Riscado Cordas brengt dan een programma met beroemde Italiaanse melodieën, van opera tot filmscores.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - In Sint-Maartensdijk doet de politie vandaag een zoeking in de straat van een woning waar 2,5 week geleden een man overleed. De aanleiding voor de zoeking is nog onduidelijk.
2 dagen geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Thoolse huishoudens lopen geen gezondheidsrisico's door de PFAS-vervuiling van het Bergse chemiebedrijf Sabic in de Westerschelde. Dat laat het college van burgemeester en wethouders weten op schriftelijke vragen van de fractie GroenLinks-PvdA. Sabic heeft jarenlang, zonder dit te melden, PFAS-houdend afvalwater geloosd in het milieu.
2 dagen geledenTHOLEN - Bij het uitgebrande autobedrijf aan de Schelde-Rijnweg in Tholen is woensdagavond een gaslekkage ontdekt. De brandweer heeft het lek afgesloten en de situatie vervolgens overgedragen aan de netbeheerder.
2 dagen geledenOUD-VOSSEMEER - De winter komt steeds dichterbij, maar bij Café De Hoop kun je zaterdag nog even opwarmen. Daar wordt om 20.30 uur de aftrap gegeven voor het nieuwe carnavalsseizoen met de Elluf-Elluf viering op Grôôt Pesôôt. Het belooft een feest te worden vol muziek en bekendmakingen.
3 dagen geleden