
‘De negen hectare kersen zijn al binnen’
ARNEMUIDEN - De Zeeuwse Zonnekers in Arnemuiden heeft zijn 25 hectare boomgaarden op de scheiding van Walcheren en Zuid-Beveland liggen. Het familiebedrijf teelt voornamelijk kersen, maar ook appels en peren.“Wij hebben 9 hectare kersen. Die zijn er al af,” vertelt Johan Elenbaas. “Dit jaar hadden we door de vele regen in het voorjaar geen volle oogst, maar wel kersen van een goede kwaliteit. Deze week beginnen we met de peren en daar zijn we wel acht weken zoet mee. Samen met zijn broer, hun vader en oom is hij eigenaar van het familiebedrijf, waar ook de vrouwen hun steentje aan bijdragen. “We telen nu twee hoofdrassen peren: de Conference en de Xenia. Die laatste is een concept ras, een kruising van de Triomphe de Vienne en Krier. Een friszoete peer met stevig vruchtvlees.”
Een deel van de oogst wordt verkocht in de eigen landwinkel aan de Langeweg en via fruitautomaten op verschillende plaatsen in Zuid-Beveland. De rest gaat naar een collega die het fruit sorteert en daarna naar The Greenery. De kersen van de Zeeuwse Zonnekers worden nog voornamelijk geplukt door scholieren uit de buurt. “Zij weten dat ze bij ons goed verdienen en we geven ze ook nog weleens een extraatje. De appels en peren worden de laatste jaren voornamelijk geplukt door Bulgaren. Die komen via een uitzendbureau. We zouden liever een vaste ploeg hebben. Nu zijn het steeds weer andere mensen.”
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - De politie heeft maandag twee Middelburgers opgepakt op verdenking van het produceren van synthetische drugs in een pand aan de President Wilsonlaan in Middelburg. Op deze locatie vond de politie tientallen lege en halfvolle vaten van 25 en 60 liter jerrycans met (restanten) geelkleurige en zuurrokende vloeistoffen.
2 uur geledenMIDDELBURG - De jaarlijkse Zeeuwse Zonnige Zomeravonden bij de sterrenwacht in Middelburg beginnen woensdag. Dit zijn thema-avonden over de relatie tussen de zon en de aarde.
4 uur geledenAgridienst wordt TOPS: klaar voor de toekomst met een nieuwe naam
4 uur geledenMIDDELBURG - Zeeuwse bestuurders overhandigen woensdag het kabinet in Den Haag het Toekomstperspectief Zeeland 2050.
5 uur geledenARNEMUIDEN - Een motorrijder is afgelopen nacht gewond geraakt nadat hij op de Muidenweg bij Arnemuiden ten val was gekomen. De gewonde is naar het ziekenhuis gebracht.
5 uur geledenMIDDELBURG - Basisschool Cypressenhof opende op woensdag 25 juni haar nieuwe schoolbibliotheek. Na ruim een jaar aan voorbereidingen is de bibliotheek gerealiseerd in samenwerking met de Zeeuwse Bibliotheek.Wethouder Willemien Treurniet opende samen met Jorden (groep 6a) de bieb. Ook werd de naam onthuld: de Bieb van Cyp. De opening werd gevierd met een vossenjacht, waarbij kinderen op zoek gingen naar verklede figuren uit bekende kinderboeken. 's Middags genoten de leerlingen van een voorstelling over lezen en boeken door Tijl Damen. Dankzij twee leescoördinatoren en een betrokken vrijwilligers is de uitleen nu wekelijks mogelijk. Zo krijgt leesplezier op Cypressenhof extra aandacht.
19 uur geledenWESTKAPELLE - Sarah Hengst en Ivana Minderhoud van gymnastiekvereniging Hygiëa uit Westkapelle zijn Nederlands Kampioen geworden op het onderdeel airtrack tijdens het NK in Ahoy Rotterdam.
23 uur geleden