De mooiste foto’s van Tholen, winnaars bekend!
THOLEN - De digitale prijsuitreiking van de fotowedstrijd Thools erfgoed heeft plaatsgevonden. Burgemeester Marleen Sijbers mocht bekend maken welke prijzen de vier winnaars gewonnen hebben. Uit de ruim 70 inzendingen was hun foto of verhaal als beste uit de bus gekomen.
Erfgoedvisie
De gemeente Tholen is bezig om een erfgoedvisie op te stellen. In februari werd inwoners gevraagd om in de kijker te brengen hoe Thools erfgoed er voor hen uit ziet. De gemeente hoopte met deze fotowedstrijd een kijkje te krijgen in deze persoonlijke beelden en tegelijkertijd van de erfgoedvisie nog meer een ‘Thools’ product te maken door de beste foto’s een centrale plaats te geven in deze visie.
Jury
De jury van de fotowedstrijd Thools erfgoed bestond uit wethouder Peter Hoek, portefeuillehouder erfgoed, Niels Vollaard, beleidsmedewerker erfgoed, Joost Moerings, medewerker gebouwenbeheer en diens zoon Ian Moerings, student aan de Nederlandse Fotovakschool in Rotterdam. Wethouder Peter Hoek: “Alle inzendingen, en deze van de vier winnaars in het bijzonder, laten zien hoe rijk en divers het Thoolse Erfgoed is. Extra bijzonder was natuurlijk dat we gezegend waren met winters weer, waardoor er soms unieke taferelen werden vastgelegd.”
Winnende foto’s
Omdat er geen inzendingen van deelnemers t/m/ 12 jaar zijn binnengekomen, is besloten om een eerste én tweede prijs toe te kennen voor de mooiste foto en een eerste én tweede prijs toe te kennen voor de mooiste foto en verhaal. Dit zijn de winnende foto’s:
De winnaars krijgen allemaal een cadeaubon thuisgestuurd, die ze kunnen besteden bij een lokale ondernemer.
Meer uit Tholen
THOLEN - De Partij van de Arbeid (PvdA) Tholen gaat verder als PRO. Het lokale fractiebestuur nam dit besluit naar aanleiding van de landelijke fusie met GroenLinks.
3 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
23 uur geledenTHOLEN - Het NK Tegelwippen is voor de zevende en laatste keer van start gegaan. Tot 31 oktober gaat heel Nederland opnieuw aan de slag met het verwijderen van tegels uit de tuin en het vervangen ervan door planten, gras of bloemen. Tijdens deze sloteditie maken deelnemers kans om een uniek stukje gras te winnen.
1 dag geledenWEST-BRABANT/THOLEN - In 29 Europese landen, waaronder Nederland en België, vindt op woensdag 15 april opnieuw de jaarlijkse flitsmarathon plaats. Tijdens deze grootschalige actie, officieel Operation Speed, wordt 24 uur lang extra gecontroleerd op snelheid om de verkeersveiligheid te vergroten en automobilisten bewuster te maken van hun rijgedrag.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - De politie heeft zaterdagochtend via een Burgernetmelding opgeroepen om uit te kijken naar een 7-jarige jongen die wordt vermist in de omgeving van de Plataanstraat. Hij heeft mogelijk een rood/blauwe skelter van het merk Mammoet bij zich. Wie de jongen gezien denkt te hebben, wordt verzocht contact op te nemen met 112.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND/SINT-MAARTENSDIJK - De School met de Bijbel in Sint-Annaland en De Rieburch in Sint-Maartensdijk hebben een voucher ontvangen om hun schoolplein te vergroenen. Met deze steun kunnen de scholen hun plein omtoveren tot een natuurrijke omgeving.
2 dagen geledenSCHERPENISSE - Vier weken lang gingen elf basisscholen in de Bevelanden en Tholen de strijd aan tegen gebruikt textiel. Op deze manier hebben ze 15.316 kilo gebruikt textiel terug in de kringloop gebracht, waardoor het opnieuw gebruikt of gerecycled kan worden. De winnaar is Basisschool De Eendracht uit Hansweert. In de gemeente Tholen won de Groen van Prinstererschool uit Scherpenisse de tweede prijs.
2 dagen geleden