De mooiste foto’s van Tholen, winnaars bekend!
THOLEN - De digitale prijsuitreiking van de fotowedstrijd Thools erfgoed heeft plaatsgevonden. Burgemeester Marleen Sijbers mocht bekend maken welke prijzen de vier winnaars gewonnen hebben. Uit de ruim 70 inzendingen was hun foto of verhaal als beste uit de bus gekomen.
Erfgoedvisie
De gemeente Tholen is bezig om een erfgoedvisie op te stellen. In februari werd inwoners gevraagd om in de kijker te brengen hoe Thools erfgoed er voor hen uit ziet. De gemeente hoopte met deze fotowedstrijd een kijkje te krijgen in deze persoonlijke beelden en tegelijkertijd van de erfgoedvisie nog meer een ‘Thools’ product te maken door de beste foto’s een centrale plaats te geven in deze visie.
Jury
De jury van de fotowedstrijd Thools erfgoed bestond uit wethouder Peter Hoek, portefeuillehouder erfgoed, Niels Vollaard, beleidsmedewerker erfgoed, Joost Moerings, medewerker gebouwenbeheer en diens zoon Ian Moerings, student aan de Nederlandse Fotovakschool in Rotterdam. Wethouder Peter Hoek: “Alle inzendingen, en deze van de vier winnaars in het bijzonder, laten zien hoe rijk en divers het Thoolse Erfgoed is. Extra bijzonder was natuurlijk dat we gezegend waren met winters weer, waardoor er soms unieke taferelen werden vastgelegd.”
Winnende foto’s
Omdat er geen inzendingen van deelnemers t/m/ 12 jaar zijn binnengekomen, is besloten om een eerste én tweede prijs toe te kennen voor de mooiste foto en een eerste én tweede prijs toe te kennen voor de mooiste foto en verhaal. Dit zijn de winnende foto’s:
De winnaars krijgen allemaal een cadeaubon thuisgestuurd, die ze kunnen besteden bij een lokale ondernemer.
Meer uit Tholen
STAVENISSE - Een nieuwe plek voor onderwijs, sport en opvang in Stavenisse. Dat is wat de gemeente Tholen wil bereiken in samenwerking met onder andere OBS De Schalm en OcTHO. Aan de Pilootweg komt in de komende jaren een toekomstbestendig gebouw. Hierin komen de school, een kinderopvang en een openbare gymzaal samen. Ook de buitenruimte wordt vernieuwd.
14 uur geledenTHOLEN - Goed nieuws voor koffieliefhebbers én spaarders: het vertrouwde Douwe Egberts spaarprogramma maakt binnenkort een comeback. Na een korte pauze sinds december vorig jaar, heeft het koffiemerk een nieuwe partner gevonden in boek- en kantoorwinkelketen Bruna.
15 uur geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 25 oktober allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 5.
16 uur geledenTHOLEN - Op verschillende plekken in de gemeente zijn vorige week vuurwerkcontroles uitgevoerd. De gemeente en handhavers zochten daarbij naar illegaal vuurwerk in kluisjes en garageboxen. Aanleiding was de toename van meldingen van vuurwerkoverlast in 2025, maar op geen van de doorzochte locaties werd vuurwerk gevonden.
20 uur geledenSINT PHILIPSLAND - Leden van de vrouwenvereniging Vrouwen voor Vrouwen Sint Philipsland brachten afgelopen dinsdag een bezoek aan de tearoom annex chocolaterie Chocolat aan de Markt in Steenbergen.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - Een enorme bok torent boven het water van het Volkerak uit. Voorzichtig wordt de metalen kolos van 340.000 kilo opgetild: de reservedeur van de Krammersluizen. Daarmee is de grootschalige renovatie van een van de belangrijkste waterwerken van Zuidwest-Nederland begonnen
1 dag geledenTHOLEN - De rechtbank Zeeland-West-Brabant heeft beslist dat een woning in de gemeente Tholen niet volledig mag worden gesloten vanwege de aanwezigheid van softdrugs. De rechter vindt dat burgemeester Marleen Sijbers onvoldoende heeft aangetoond dat een sluiting nodig is.
1 dag geleden