De meester honderdplussers wonen in Zeeland, op Tholen relatief weinig
ZEELAND - Op 1 januari 2023 telde Nederland 2572 honderdplussers, wat meer dan twee keer zoveel is als twintig jaar geleden. De provincie Zeeland spant de kroon met de meeste honderdplussers in verhouding tot het aantal tachtigplussers. Deze cijfers zijn onlangs gepubliceerd in een analyse van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
In de afgelopen decennia is het aantal honderdplussers gestaag toegenomen, met elk jaar een groeiend aantal. De laatste drie jaar registreerde Nederland iets meer dan 2500 honderdplussers. Van de 2572 honderdplussers op 1 januari 2023 was een overweldigende meerderheid vrouw, namelijk 2.172. Dit verschijnsel wordt toegeschreven aan het feit dat vrouwen over het algemeen langer leven dan mannen.
Het CBS voorspelt dat het aantal honderdplussers vanaf 2025 verder zal stijgen en over zeventien jaar de grens van 5000 zal overschrijden. Deze toename komt door een groter aantal geboorten in vergelijking met eerdere generaties en de steeds langere levensverwachting van ouderen.
Tholen
Opvallend is dat Zeeland de provincie is met de meeste honderdplussers, met 4,2 honderdplussers per duizend tachtigplussers, gevolgd door Flevoland met 4,0 per duizend tachtigplussers. Aan de andere kant van het spectrum bevinden zich Limburg (2,2 per duizend tachtigplussers) en Noord-Brabant (2,4 per duizend tachtigplussers), waar het aantal honderdplussers aanzienlijk lager is. Ook in Tholen is dit aantal laag, met 2,3 per duizend tachtigplussers.
Op gemeentelijk niveau wonen er gemiddeld 2,9 honderdplussers per duizend tachtigplussers. Niettemin waren er in 21 van de 342 gemeenten op 1 januari 2023 helemaal geen honderdplussers te vinden. Vlieland (1 honderdplusser op de 67 tachtigplussers) en Schiermonnikoog (1 honderdplusser op de 73 tachtigplussers) steken eruit als de gemeenten met de hoogste verhouding honderdplussers.
Europees
In een bredere Europese context blijft Nederland relatief achter met 3,0 honderdplussers per duizend tachtigplussers in 2022, wat zich in de middenmoot van de Europese Unie bevindt. Ierland voert de lijst aan met 15,4 honderdplussers per duizend tachtigplussers. Daarentegen behoren Letland, Tsjechië, Roemenië, Kroatië en Bulgarije tot de landen met de laagste concentratie honderdplussers per duizend tachtigplussers in de EU.
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - De Koninklijke Fanfare Accelerando bestaat 145 jaar. Dat vieren de Setallandse muzikanten met verschillende activiteiten. Op zaterdagavond 11 april organiseren ze een jubileumconcert in de sportzaal van De Wellevaete. Het publiek wordt getrakteerd op een muzikale terugblik van het verleden naar het heden.
8 uur geledenTHOLEN - Peter Hoek (SGP) trok bij de Thoolse gemeenteraadsverkiezingen de meeste stemmen, gevolgd door Liesje van der Zande (FvD). In de top tien van populairste kandidaten staan drie partijen met elk twee vertegenwoordigers. Deze raadsleden kwamen het hoogst uit de bus bij de kiezers.
11 uur geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 21 maart allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 19 in de Derde Klasse en speelronde 17 in de Vierde en Vijfde Klasse.
14 uur geledenTHOLEN - Het Thoolse college ziet voorlopig geen reden om in te grijpen bij het groen rondom wooncomplex Buitenhof. Bewoners van het complex hadden eerder dit jaar hun zorgen geuit over het onderhoud van de elzen en wilgen voor hun ramen. Zij vinden dat er te weinig gesnoeid wordt, maar het college kijkt hier anders tegenaan.
1 dag geledenTHOLEN - De voorjaarskermis staat deze week weer opgesteld in Tholen. Vier dagen lang kan jong en oud genieten van verschillende attracties langs de haven aan de Contre Escarpe.
1 dag geledenTHOLEN - De rolbrug bij de haven van Tholen is sinds maandag weer in gebruik. Na bijna twee jaar stilstand kunnen inwoners en bezoekers weer een ommetje door de haven maken. De brug was in april 2024 buiten gebruik gesteld vanwege technische storingen en hoge onderhoudskosten.
1 dag geledenTHOLEN - Het jaarlijkse Concordia Concert vond afgelopen zaterdag plaats in sporthal De Meulvliet, die voor de gelegenheid was omgebouwd tot concertzaal. Tijdens deze avond lieten alle acht orkesten en groepen van de vereniging van zich horen. In totaal stonden er zo'n 160 muzikanten op het podium, in de leeftijd van zes tot zeventig jaar.
2 dagen geleden