De loopbaan van Alie Duijnhouwer-Evenboer
THOLEN - Deze week in de Thoolse Switch: Alie Duijnhouwer-Evenboer. Zij stopte op haar 15 de met school omdat zij heel graag wilde werken. Alie was eerst werkzaam als supermarktmedewerkster, ging toen de kraamzorg in en werkt tegenwoordig in de ouderenzorg.
DOOR JACOLINE DE BOER
Alie werd 47 jaar geleden geboren in Nieuwleusen, een plaatsje in de buurt van Zwolle. Ze groeide op als jongste in een gezin met een oudere broer en twee oudere zussen. Het gezin woonde op het platteland waar haar ouders een varkensmestbedrijf hadden. Haar vader werkte fulltime in Kampen bij een groente- en fruitveiling terwijl haar moeder het bedrijf draaiende hield.
Buurtsuper
Na de basisschool ging Alie naar LHNO, beter bekend als de Huishoudschool. "Ik vond het maar niks, dacht bij mijzelf wat moet ik hier doen, ik wilde veel liever gaan werken." Nadat Alie haar diploma haalde besloot ze dan ook gelijk om te gaan werken. Ze kon terecht bij een supermarkt in Zwolle. Het was een kleine buurtsupermarkt waar zij drie dagen in week alle voorkomende werkzaamheden verrichtte. Omdat Alie nog een jaar leerplichtig was in die tijd ging ze ook nog één dag in de week naar school. Na twee jaar hield ze het voor gezien bij de kleinschalige supermarkt en ging aan het werk bij de plaatselijke Spar.
De kraamzorg
Totdat Alie in 1998 bij haar zus op de koffie was en haar zus aan haar vroeg: "Alie is het werk in de zorg niks voor jou? Wil je niet iets anders?" Alie haar zussen waren toen al beiden werkzaam in de zorg. Hoewel Alie geen plannen had om richting de zorg te gaan ging ze toch twee gesprekken aan op scholen. Ze vertelt hierover: "De ene school was echt niks, ik had er geen klik. De tweede school was echter een hele fijne school en ik besloot aan de opleiding te beginnen". Alie volgde twee jaar de opleiding MDGO-VZ, een brede opleiding voor verzorging van volwassen. Haar zussen wilde vroeger graag de kraamzorg in maar kwamen in de ouderenzorg terecht, dat was de reden dat Alie koos voor de brede opleiding.
Ouderenzorg
Alie liep vervolgens stage in de ouderenzorg en vond het inderdaad ook wel erg leuk. Echter toen ze stage ging lopen in de kraamzorg wist ze al snel, dit is het. Ze was vervolgens twaalf jaar werkzaam in de kraamzorg. Ze vertelt daarover:" Het was heel divers, de mensen waren zo compleet verschillend. De ene keer kraamde ik bij een tienermoeder en de andere keer bij een moeder die onder toezicht stond". Wat de tijd dat ze werkzaam was in de kraamzorg ook erg bijzonder maakt is dat Alie drie keer mocht kramen bij haar zus.
Voor de liefde verhuisd
In 2012 verhuisde Alie voor de liefde naar Scherpenisse. Ze trouwde haar Johan en begon ook hier weer te werken bij een landelijke kraamzorgorganisatie. Na drie jaar hield ze het voor gezien en kon ze terecht bij Scheldeoord in Stavenisse wat onderdeel is van Schutse Zorg Tholen. Bij het woonzorgcentrum waar ze 24 uur per dag zorg bieden kon zij terecht als zorg-assistent. Een groot verschil met de kraamzorg maar deze baan bood haar meer vrijheid om dingen te plannen en haar hobby's uit te voeren. In 2017 was de baan zorg assistent "overbodig" geworden en kregen alle zorgassistenten de kans om een opleiding te volgen tot helpende plus. Alie doorliep de opleiding zonder problemen en is dus nu werkzaam als helpende plus.
Lezen en bakken
Alie leest graag in haar vrije tijd en ook bakt ze graag. In oktober van dit jaar heeft ze maar liefst 61 vlaaien gebakken voor het goede doel. Ook handwerkt Alie graag, al hoopt ze soms wel wat meer tijd te hebben. Op dit moment werkt Alie 20 á 24 uur per week in wisselende diensten. Op de vraag of ze tot haar pensioen werkzaam wil blijven in de ouderenzorg antwoordt ze:" Ik weet niet wat er op mijn pad komt. Ik had twintig jaar geleden ook niet gedacht dat ik van een supermarkt naar de kraamzorg zou gaan en vervolgens in de ouderenzorg zou eindigen".
Meer uit Tholen
WEST-BRABANT/THOLEN - Naasten kunnen in het Bravis ziekenhuis tijdens een opname actief meedoen in de zorg, als patiënten én naasten dat willen. Op verschillende verpleegafdelingen loopt sinds deze maand de proef Samen zorgen, waarin partners, familieleden of andere naasten ondersteunen bij dagelijkse handelingen zoals eten en drinken, bewegen of aanwezig zijn bij gesprekken met zorgverleners.
20 uur geledenTHOLEN - De Partij van de Arbeid (PvdA) Tholen gaat verder als PRO. Het lokale fractiebestuur nam dit besluit naar aanleiding van de landelijke fusie met GroenLinks.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenTHOLEN - Het NK Tegelwippen is voor de zevende en laatste keer van start gegaan. Tot 31 oktober gaat heel Nederland opnieuw aan de slag met het verwijderen van tegels uit de tuin en het vervangen ervan door planten, gras of bloemen. Tijdens deze sloteditie maken deelnemers kans om een uniek stukje gras te winnen.
2 dagen geledenWEST-BRABANT/THOLEN - In 29 Europese landen, waaronder Nederland en België, vindt op woensdag 15 april opnieuw de jaarlijkse flitsmarathon plaats. Tijdens deze grootschalige actie, officieel Operation Speed, wordt 24 uur lang extra gecontroleerd op snelheid om de verkeersveiligheid te vergroten en automobilisten bewuster te maken van hun rijgedrag.
2 dagen geledenSINT PHILIPSLAND - De politie heeft zaterdagochtend via een Burgernetmelding opgeroepen om uit te kijken naar een 7-jarige jongen die wordt vermist in de omgeving van de Plataanstraat. Hij heeft mogelijk een rood/blauwe skelter van het merk Mammoet bij zich. Wie de jongen gezien denkt te hebben, wordt verzocht contact op te nemen met 112.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND/SINT-MAARTENSDIJK - De School met de Bijbel in Sint-Annaland en De Rieburch in Sint-Maartensdijk hebben een voucher ontvangen om hun schoolplein te vergroenen. Met deze steun kunnen de scholen hun plein omtoveren tot een natuurrijke omgeving.
3 dagen geleden