De loopbaan van Alie Duijnhouwer-Evenboer
THOLEN - Deze week in de Thoolse Switch: Alie Duijnhouwer-Evenboer. Zij stopte op haar 15 de met school omdat zij heel graag wilde werken. Alie was eerst werkzaam als supermarktmedewerkster, ging toen de kraamzorg in en werkt tegenwoordig in de ouderenzorg.
DOOR JACOLINE DE BOER
Alie werd 47 jaar geleden geboren in Nieuwleusen, een plaatsje in de buurt van Zwolle. Ze groeide op als jongste in een gezin met een oudere broer en twee oudere zussen. Het gezin woonde op het platteland waar haar ouders een varkensmestbedrijf hadden. Haar vader werkte fulltime in Kampen bij een groente- en fruitveiling terwijl haar moeder het bedrijf draaiende hield.
Buurtsuper
Na de basisschool ging Alie naar LHNO, beter bekend als de Huishoudschool. "Ik vond het maar niks, dacht bij mijzelf wat moet ik hier doen, ik wilde veel liever gaan werken." Nadat Alie haar diploma haalde besloot ze dan ook gelijk om te gaan werken. Ze kon terecht bij een supermarkt in Zwolle. Het was een kleine buurtsupermarkt waar zij drie dagen in week alle voorkomende werkzaamheden verrichtte. Omdat Alie nog een jaar leerplichtig was in die tijd ging ze ook nog één dag in de week naar school. Na twee jaar hield ze het voor gezien bij de kleinschalige supermarkt en ging aan het werk bij de plaatselijke Spar.
De kraamzorg
Totdat Alie in 1998 bij haar zus op de koffie was en haar zus aan haar vroeg: "Alie is het werk in de zorg niks voor jou? Wil je niet iets anders?" Alie haar zussen waren toen al beiden werkzaam in de zorg. Hoewel Alie geen plannen had om richting de zorg te gaan ging ze toch twee gesprekken aan op scholen. Ze vertelt hierover: "De ene school was echt niks, ik had er geen klik. De tweede school was echter een hele fijne school en ik besloot aan de opleiding te beginnen". Alie volgde twee jaar de opleiding MDGO-VZ, een brede opleiding voor verzorging van volwassen. Haar zussen wilde vroeger graag de kraamzorg in maar kwamen in de ouderenzorg terecht, dat was de reden dat Alie koos voor de brede opleiding.
Ouderenzorg
Alie liep vervolgens stage in de ouderenzorg en vond het inderdaad ook wel erg leuk. Echter toen ze stage ging lopen in de kraamzorg wist ze al snel, dit is het. Ze was vervolgens twaalf jaar werkzaam in de kraamzorg. Ze vertelt daarover:" Het was heel divers, de mensen waren zo compleet verschillend. De ene keer kraamde ik bij een tienermoeder en de andere keer bij een moeder die onder toezicht stond". Wat de tijd dat ze werkzaam was in de kraamzorg ook erg bijzonder maakt is dat Alie drie keer mocht kramen bij haar zus.
Voor de liefde verhuisd
In 2012 verhuisde Alie voor de liefde naar Scherpenisse. Ze trouwde haar Johan en begon ook hier weer te werken bij een landelijke kraamzorgorganisatie. Na drie jaar hield ze het voor gezien en kon ze terecht bij Scheldeoord in Stavenisse wat onderdeel is van Schutse Zorg Tholen. Bij het woonzorgcentrum waar ze 24 uur per dag zorg bieden kon zij terecht als zorg-assistent. Een groot verschil met de kraamzorg maar deze baan bood haar meer vrijheid om dingen te plannen en haar hobby's uit te voeren. In 2017 was de baan zorg assistent "overbodig" geworden en kregen alle zorgassistenten de kans om een opleiding te volgen tot helpende plus. Alie doorliep de opleiding zonder problemen en is dus nu werkzaam als helpende plus.
Lezen en bakken
Alie leest graag in haar vrije tijd en ook bakt ze graag. In oktober van dit jaar heeft ze maar liefst 61 vlaaien gebakken voor het goede doel. Ook handwerkt Alie graag, al hoopt ze soms wel wat meer tijd te hebben. Op dit moment werkt Alie 20 á 24 uur per week in wisselende diensten. Op de vraag of ze tot haar pensioen werkzaam wil blijven in de ouderenzorg antwoordt ze:" Ik weet niet wat er op mijn pad komt. Ik had twintig jaar geleden ook niet gedacht dat ik van een supermarkt naar de kraamzorg zou gaan en vervolgens in de ouderenzorg zou eindigen".
Meer uit Tholen
THOLEN - De provincie Zeeland past het snijseizoen voor zeegroenten aan. Vanaf volgend jaar mogen zeekraal en lamsoor pas worden gesneden ná het broedseizoen van vogels, van 15 juli tot en met 31 augustus. Voorheen kon dit al vanaf 15 april, wat betekent dat het snijseizoen met drie maanden wordt ingekort.
21 uur geledenTHOLEN - Komende zaterdag verandert het oude stadhuis van Tholen voor één avond in een Italiaans theater. Het gitaarduo Izhar Elias en Fernando Riscado Cordas brengt dan een programma met beroemde Italiaanse melodieën, van opera tot filmscores.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - In Sint-Maartensdijk doet de politie vandaag een zoeking in de straat van een woning waar 2,5 week geleden een man overleed. De aanleiding voor de zoeking is nog onduidelijk.
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Thoolse huishoudens lopen geen gezondheidsrisico's door de PFAS-vervuiling van het Bergse chemiebedrijf Sabic in de Westerschelde. Dat laat het college van burgemeester en wethouders weten op schriftelijke vragen van de fractie GroenLinks-PvdA. Sabic heeft jarenlang, zonder dit te melden, PFAS-houdend afvalwater geloosd in het milieu.
1 dag geledenTHOLEN - Bij het uitgebrande autobedrijf aan de Schelde-Rijnweg in Tholen is woensdagavond een gaslekkage ontdekt. De brandweer heeft het lek afgesloten en de situatie vervolgens overgedragen aan de netbeheerder.
2 dagen geledenOUD-VOSSEMEER - De winter komt steeds dichterbij, maar bij Café De Hoop kun je zaterdag nog even opwarmen. Daar wordt om 20.30 uur de aftrap gegeven voor het nieuwe carnavalsseizoen met de Elluf-Elluf viering op Grôôt Pesôôt. Het belooft een feest te worden vol muziek en bekendmakingen.
2 dagen geledenTHOLEN/SINT PHILIPSLAND - In een groot deel van onze gemeente is de maximale capaciteit van het elektriciteitsnet bereikt. Nieuwe grote aansluitingen worden daarom sinds vorige week op een wachtlijst geplaatst, meldt netbeheerder Stedin. Het gaat om aanvragen in oostelijk Tholen en Sint Philipsland. Tegelijkertijd start het bedrijf een onderzoek naar slimme manieren om het net beter te benutten en storingen door overbelasting te voorkomen.
2 dagen geleden