De Ligt start bij Juventus, De Jong op de bank bij Barcelona
TURIJN (ANP) - Matthijs de Ligt begint vanaf de aftrap bij Juventus tijdens het Champions League-treffen met Dinamo Kiev. De Italiaanse club is net als groepsgenoot Barcelona al verzekerd van overwintering in het toernooi.
De Spaanse ploeg speelt het vijfde duel in de groepsfase bij Ferencváros. Bij de Catalanen is er een basisplek gereserveerd voor Sergiño Dest, maar houdt trainer Ronald Koeman middenvelder Frenkie de Jong op de bank. Lionel Messi is niet meegereisd naar Hongarije, de 33-jarige vedette krijgt rust.
Andere reserverollen zijn er voor Luuk de Jong bij Sevilla, Donny van de Beek bij Manchester United en Mitchel Bakker bij Paris Saint-Germain. De drie Nederlanders beginnen bij hun club op de bank.
Noa Lang in de basis bij Brugge
Wel zijn er basisplekken voor Ruud Vormer en Noa Lang bij Club Brugge. De Belgische club speelt de belangrijke thuiswedstrijd tegen Zenit Sint-Petersburg waarin Brugge strijdt voor een laatste kans op plaatsing voor de volgende ronde. Verdediger Wesley Hoedt begint bij Lazio ook vanaf de eerste minuut, in de uitwedstrijd tegen Borussia Dortmund.
Voormalig AZ-speler Oussama Idrissi beleeft na een periode van blessureleed zijn officiële basisdebuut bij Sevilla. Hij neemt het op tegen Chelsea, waar oud-Ajacied Hakim Ziyech genoegen moet nemen met een plaats op de bank.
Meer uit Voetbal
KRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.
1 uur geledenKRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Esmee Brugts ziet zichzelf nog niet als een van de nieuwe leiders van Oranje. Hoewel de 22-jarige linksback van FC Barcelona één van de sterren van Nederland is, stelt ze zich buiten de lijnen bescheiden op. "Ik ben niet iemand van heel veel woorden. Ik wil vooral mijn voeten laten spreken", zegt Brugts in aanloop naar het WK-kwalificatieduel tegen Frankrijk dat dinsdag in Breda wordt gespeeld.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door wereldvoetbalbond FIFA aangewezen als een van de scheidsrechters op het komende WK. Dat meldt de KNVB.
4 uur geleden