De Kraal neemt afscheid van juf Riet
THOLEN - Riet Schetters gaat na 47 jaar onderwijs in het algemeen en en 27 jaar Montessorischool De Kraal in het bijzonder afscheid nemen van haar onderwijscarrière. Op donderdag 4 juli tussen 15:30 en 17:30 uur kan iedereen die dat wil en zich heeft opgegeven Juf Riet een mooie nieuwe tijd toewensen. Maar eers blikt de Thoolse Bode nog even terug.
"Hier wil ik nooit meer invallen, wat een chaos!" dacht Juf Riet Schetters, toen ze begin jaren 90 enkele lessen verving bij de Montessorischool De Kraal in Tholen. Die bestond toen nog niet zo lang. Maar eenmaal weer bij andere scholen aan het werk knaagde er iets bij Juf Riet. Het had ook iets heel moois, dat aparte onderwijsconcept, die aandacht voor kinderen, iets dat haar raakte. Ze deed toch een volgende vervanging en die werd een definitieve aanstelling. En zo haalt Juf Riet nu, 27 jaar later, haar pensioen bij diezelfde eigenwijze school. Haar tomeloze enthousiasme en energie zijn in die jaren gebleven. Bij collega's en kinderen is ze geliefd om haar betrokkenheid.
Vrijblijvend
Dat een montessorischool een chaos zou zijn, dat bleek trouwens reuze mee te vallen. Het was wel wennen voor de traditioneel opgeleide kleuterleidster, die in 1972 haar carrière startte in Heerle. Er is veel aandacht voor het individuele kind, en onderwijs start bij waar het kind op dat moment aan toe is. "Sowieso is het onderwijs bij De Kraal tegenwoordig meer gericht op 'vrijheid in gebondenheid' en daardoor minder vrijblijvend dan vroeger," vertelt Juf Riet. "Deels is dat jammer, maar het is ook een goede ontwikkeling. En de persoonlijke aandacht, het kind zelf als uitgangspunt, dat is gebleven. In het regulier onderwijs miste ik dat."
Knuffel
Als leerkracht was Juf Riet een duizendpoot die in de loop van de jaren in alle groepen stond. Hoewel ze ooit begon als kleuterleidster, stond ze net zo gedreven in de bovenbouw, zoals afgelopen jaar.
'Je merkt dat ze alles voor de leerlingen opzij zet'
IEP-toetsen, schoolkamp, de musical en af en toe een stevige knuffel: Juf Riet deed groep 7/8 met dezelfde passie. Collega's beschrijven haar kenmerkende houding. "Je merkt dat Riet alles voor de leerlingen opzij zet. Ze beschouwt ze echt als haar kinderen. De woorden ziek, tegenslag of moe kent ze voor zichzelf niet, de kinderen gaan voor haar vóór alles."
Reizen
Nog een paar weken, dan gaat ze haar aandacht verplaatsen naar leuke dingen doen met kinderen en kleinkinderen en naar haar vele sociale contacten. En ze wil lekker gaan reizen. "Het is mooi om te zien hoe ik De Kraal nu achter me kan laten," stelt Juf Riet vast. "De leerkrachten zitten vol ambitie, de onderwijskwaliteit is goed. De leerlingenaantallen stijgen, zonder dat dit ten koste gaat van de sfeer zoals je die in een kleine school verwacht. Iedereen kent elkaar en helpt elkaar. En het eigene van het montessorionderwijs krijgt weer de plek die het verdient." Juf Riets bijdrage daaraan zal worden gemist. Maar, lacht ze, ze zal vast nog wel eens in een groep staan als vervanging nodig is. Op 4 juli tussen 15:30 en 17:30 uur kan iedereen Juf Riet gedag zeggen. Vooraf opgeven via [email protected] [l]
Meer uit Tholen
HALSTEREN/SCHERPENISSE - De 19-jarige jongeman uit Halsteren die afgelopen weekend om het leven kwam bij een eenzijdig ongeval in Scherpenisse, was onderweg naar huis na een feestje in Sint-Maartensdijk. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie.
5 uur geledenTHOLEN - De organisatie van de Zevendorpentocht heeft vanwege de verwachte hitte een aantal aanpassingen gedaan. Wandel Sport Club Vosmeer wil ervoor zorgen dat deelnemers veilig en verantwoord kunnen genieten van de wandeltocht over het eiland Tholen. Op zaterdag 11 juli kunnen wandelaars deelnemen aan deze wandeltocht.
7 uur geledenTHOLEN/SINT-ANNALAND - Muziekliefhebbers kunnen deze week terecht bij twee gratis zomerconcerten in de openlucht. Koninklijke Fanfare Accelerando speelt woensdagavond in Sint-Annaland, terwijl Koninklijke Muziekvereniging Concordia vrijdagavond een concert geeft in Tholen.
11 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Achter een woningblok aan de Prins Willem-Alexanderstraat in Oud-Vossemeer heeft maandagavond een schutting in brand gestaan. Door het snelle optreden van bewoners kon worden voorkomen dat het vuur zich verder verspreidde.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Het 80-jarig jubileum van voetbalvereniging Vosmeer bereikte op vrijdag 3 juli zijn hoogtepunt. Die dag stond een wedstrijd tegen de ex-profs van FC De Rebellen op het programma, samen met jeugdclinics en een feestelijke afsluiting in de avond. Voorzitter Aike Hommel kijkt tevreden terug op de viering.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - In Oud-Vossemeer is vorige week het Thools kampioenschap jeu de boules gehouden. Carin van der Kleijn en Klaas van Konijnenburg kwamen als de winnaars uit de bus. Er deden zestien paren mee aan de titelstrijd die voor de derde keer werd gehouden.
1 dag geledenTHOLEN - Tien jaar na de laatste taptoe keerde de muzikale uitvoering afgelopen zaterdag terug naar Tholen. Dat gebeurde in het jaar waarin Tholen-stad 660 jaar stadsrechten viert. Bezoekers konden genieten van een show met muziek en optredens.
2 dagen geleden