De Koenkelpot wint de Zeeland Refinery Cultuurprijs
HEINKENSZAND - De Zeeland Refinery Cultuurprijs is dinsdagavond gewonnen door De Koenkelpot in ‘s-Heerenhoek.
De carnavalsstichting liet fotograaf Rem van den Bosch, die was genomineerd voor het project Zeeuws Meisje, en Jongeren Activiteiten Zeeland (JAZ), vooral bekend van de badkuipenrace, achter zich.
Paerehat
De Koenkelpot ging met de winst aan de haal, omdat ze sinds 1962 zorgt voor de carnavalsactiviteiten in ‘s-Heerenhoek of ‘t Paerehat. De Zeeuwen namen destijds contact op met de carnavalsvierders in Oeteldonk (Den Bosch) en nodigden prins Janus 1 uit om hen de fijne kneepjes van het vak bij te brengen. Sindsdien is het elk jaar feest in het dorp.
Optocht
Jong en oud zijn bij de festiviteiten betrokken en de feestvierders komen van heinde en verre, vooral voor de grote optocht op zondag. “De Koenkelpot weet met haar activiteiten inwoners te verleiden tot kijken en meedoen. Tradities en gebruiken krijgen een geheel eigen herkenbaar Borsels gezicht. Cultuur moet iets in zich hebben van onverwachte ontmoetingen en verrassende verbindingen. De Koenkelpot brengt dat op een aanstekelijke wijze in de praktijk”, zei juryvoorzitter Wim Scholten.
De Zeeland Refinery Cultuurprijs is bedoeld voor iets of iemand die een positieve invloed heeft op het culturele leven in de gemeente Borsele. Hij bestaat uit een beeldje en een cheque van 1500 euro.
Meer uit Beveland
COLIJNSPLAAT - Zondagochtend heeft zich in een woning aan de Voorstraat in Colijnsplaat een ernstige medische situatie voorgedaan waarbij een reanimatie nodig was.
2 weken geledenGOES - Zaterdagochtend ontstond een brand in een bijgebouw aan de J.D. van Mellestraat in Goes. De brandweer kwam snel ter plaatse en heeft de brand geblust.
3 weken geledenGOES - Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft besloten om Stichting Musea de Bevelanden voor het jaar 2026 een structurele subsidie van 273.502 euro toe te kennen. Daarnaast wordt de subsidie over 2024 vastgesteld op 263.236 euro, met een aanvullende incidentele bijdrage van 17.500 euro.
3 weken geledenGOES - Ook tijdens de periode voor de jaarwisseling treden politie, Bureau Halt en de gemeente Goes samen op tegen vuurwerkoverlast. Vuurwerk mag je afsteken tijdens de jaarwisseling tussen 18:00 uur en 02:00 uur Het afsteken van vuurwerk buiten deze tijden is verboden.
3 weken geledenGOES - Van donderdag 13 tot en met zondag 16 november 2025 vindt in filmtheater 't Beest en de Da Vinci Bioscoop de derde editie van de Goese Filmdagen plaats. Dit jaar staat Italië centraal. Het filmweekend biedt een gevarieerd programma met Italiaanse en Europese films, lezingen, kinderfilms en live muziek.
3 weken geledenGOES - De Goese tweedehands kledingwinkel Deeltwee reikte onlangs drie royale cheques uit aan goede doelen. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de winkel aan de Gasthuisstraat ontvangen drie stichtingen elk een bedrag van maar liefst 30.000 euro.
3 weken geledenBorsele - De gemeente Borsele is een nieuwe campagne gestart om inwoners en ondernemers te stimuleren hun woning of pand energiezuiniger te maken. Onder de noemer 'Zuunig Borsele' komt de gemeente met vier subsidieregelingen en extra financiële steun bovenop bestaande programma's. Daarmee wil Borsele inwoners helpen bij het isoleren en verduurzamen van hun woningen, met als doel een comfortabeler en energiezuiniger leefklimaat in de hele gemeente.
3 weken geleden