De klok mag weer verzet worden: Een uurtje langer slapen
THOLEN - Het is koud buiten, de winterjassen zijn van zolder gehaald en de verwarming staat weer aan. Dat betekent dat de wintertijd er weer aankomt. Aankomende zaterdag is het zover: De klok wordt een uur teruggedraaid.
Het is soms verwarrend: moet de klok nu vooruit of achteruit? Komende zaterdag op zondagnacht gaat hij dus een uur achteruit, wat betekent dat we een extra uur slaap krijgen. Om 03.00 uur zaterdagnacht, of eigenlijk zondagochtend, dien je de klok een uur achteruit te zetten naar 02.00 uur.
De wintertijd begint altijd op de laatste zondag van oktober en eindigt op de laatste zondag van maart; volgend jaar is dat op 31 maart. Met de invoering van de wintertijd dringt het besef door dat we ons in de laatste twee maanden van het jaar bevinden, en de winter staat voor de deur. Dit wordt al merkbaar door de recente temperatuurdaling en het guur herfstweer met veel wind.
Hoewel er de afgelopen jaren veel discussie is geweest over de afschaffing van de zomer- en wintertijd, moeten we voorlopig nog steeds de klok verzetten. Gelukkig hebben de meeste elektronische apparaten tegenwoordig een automatische functie!
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - De vijfde editie van het Op d'n Dreef Festival gaat aankomend weekend van start. Dit jaar niet alleen met een muzikaal programma op vrijdag en zaterdag, maar ook met een ladies bingo op de donderdagavond. "Zo proberen we het eiland levendig te houden", zegt medeorganisator André van Ast.
4 uur geledenTHOLEN - Na enkele gesprekken wil de SGP opnieuw een coalitie vormen met de CU en VVD. Daarmee blijft het college wat betreft partijen onveranderd. Wel wordt gezocht naar een vierde wethouder; in de vorige periode waren dat er drie.
8 uur geledenTHOLEN - Op 1 en 8 april vond het jaarlijkse damtoernooi voor Thoolse basisscholen plaats. Na een spannende strijd wist Ter Tolne 1 de felbegeerde bokaal binnen te slepen. Zij mogen zich kronen tot Thools damkampioen 2026.
14 uur geledenTHOLEN - Tholen heeft zich aangesloten bij het Zonvenant van het Nationaal Huidfonds. Met deze samenwerking wil de gemeente inwoners en bezoekers bewuster maken van het belang van bescherming tegen schadelijke uv-straling en zo huidkanker helpen voorkomen. Om die reden zijn op donderdag 9 april drie zonnebrandpalen geplaatst bij drukbezochte strandopgangen.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Een anonieme tip heeft onlangs geleid tot de vondst van verdovende middelen in een woning in Sint-Annaland. Ook op meerdere locaties in West-Brabant trof de politie drugs aan na binnengekomen tips via Meld Misdaad Anoniem. Er zijn meerdere verdachten aangehouden.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Het rioolstelsel van Sint-Annaland wordt van 13 april tot en met 22 mei gereinigd en geïnspecteerd. Dit is nodig om ervoor te zorgen dat regen- en afvalwater goed kan blijven wegstromen. Tijdens de werkzaamheden kunnen inwoners soms een lichte rioolgeur in huis ruiken. Ook kan er kort verkeersoverlast in de straten zijn.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - De brandweer heeft zondagmiddag een buitenbrand geblust die mogelijk is aangestoken door vandalen. De brand woedde in een rietkraag aan de Rijksweg in Sint Philipsland.
2 dagen geleden