De klok mag weer verzet worden: Een uurtje langer slapen
THOLEN - Het is koud buiten, de winterjassen zijn van zolder gehaald en de verwarming staat weer aan. Dat betekent dat de wintertijd er weer aankomt. Aankomende zaterdag is het zover: De klok wordt een uur teruggedraaid.
Het is soms verwarrend: moet de klok nu vooruit of achteruit? Komende zaterdag op zondagnacht gaat hij dus een uur achteruit, wat betekent dat we een extra uur slaap krijgen. Om 03.00 uur zaterdagnacht, of eigenlijk zondagochtend, dien je de klok een uur achteruit te zetten naar 02.00 uur.
De wintertijd begint altijd op de laatste zondag van oktober en eindigt op de laatste zondag van maart; volgend jaar is dat op 31 maart. Met de invoering van de wintertijd dringt het besef door dat we ons in de laatste twee maanden van het jaar bevinden, en de winter staat voor de deur. Dit wordt al merkbaar door de recente temperatuurdaling en het guur herfstweer met veel wind.
Hoewel er de afgelopen jaren veel discussie is geweest over de afschaffing van de zomer- en wintertijd, moeten we voorlopig nog steeds de klok verzetten. Gelukkig hebben de meeste elektronische apparaten tegenwoordig een automatische functie!
Meer uit Tholen
ZEELAND - De Zeeuwse industrie staat onder druk door een combinatie van geopolitieke onzekerheden, stijgende loonkosten en afnemende export door internationale spanningen. Hoewel de economie vorig jaar sterker groeide dan verwacht, wordt door UWV de komende jaren een afvlakking voorspeld. Dit heeft ook gevolgen voor de arbeidsmarkt, vooral voor sectoren en beroepen die gevoelig zijn voor economische schommelingen.
2 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Op zaterdag 21 februari organiseert wandelsportvereniging (WSV) Oosterscheldestappers uit Sint-Maartensdijk voor de 14e keer de Kees Wessels winterwandeltocht.
19 uur geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Verkeer vanuit Bergen op Zoom moet dit weekend rekening houden met de afsluiting van de Heinenoordtunnel (A29). De tunnel gaat vrijdagavond dicht richting Rotterdam en blijft tot maandag gesloten. Dit is de eerste van de nog drie weekendafsluitingen op de planning.
23 uur geledenTHOLEN - De gemeenteraad heeft donderdagavond burgemeester Marleen Sijbers (60) aanbevolen voor herbenoeming. Daarmee wordt zij voorgedragen voor een tweede ambtstermijn. Sijbers werd zes jaar geleden benoemd als burgemeester van Tholen en zit nu in het laatste jaar van haar eerste termijn.
1 dag geledenPOORTVLIET - Toneelclub Poortvliet is druk aan het repeteren geweest voor het blijspel 'Geen familie... dan maar een goeie buurvrouw!'. Het stuk speelt zich af in de woonkamer van Arie en Sofie Steendam. Ze wonen in een dorp waar ook hun ouders hebben gewoond, maar die wonen intussen ergens anders, en de vader van Sofie woont al een tijdje alleen.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Anton Geluk wordt per 1 april de nieuwe directeur van Veiling Sint-Annaland. Hij volgt David Hage op die na een dienstverband van bijna vijftig jaar met pensioen gaat. Samen met Edward van den Eijnden gaat hij de tweekoppige directie vormen van Alvantho.
1 dag geledenTHOLEN - Op de Postweg bij Tholen is dinsdagavond schade ontstaan bij een aanrijding tussen twee auto's. Beide voertuigen kwamen om onbekende reden met elkaar in botsing. Er zijn geen gewonden gevallen.
2 dagen geleden