Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De klok mag weer verzet worden: Een uurtje langer slapen

De klok mag weer verzet worden: Een uurtje langer slapen

THOLEN - Het is koud buiten, de winterjassen zijn van zolder gehaald en de verwarming staat weer aan. Dat betekent dat de wintertijd er weer aankomt.  Aankomende zaterdag is het zover: De klok wordt een uur teruggedraaid.

Het is soms verwarrend: moet de klok nu vooruit of achteruit? Komende zaterdag op zondagnacht gaat hij dus een uur achteruit, wat betekent dat we een extra uur slaap krijgen. Om 03.00 uur zaterdagnacht, of eigenlijk zondagochtend, dien je de klok een uur achteruit te zetten naar 02.00 uur. 

De wintertijd begint altijd op de laatste zondag van oktober en eindigt op de laatste zondag van maart; volgend jaar is dat op 31 maart. Met de invoering van de wintertijd dringt het besef door dat we ons in de laatste twee maanden van het jaar bevinden, en de winter staat voor de deur. Dit wordt al merkbaar door de recente temperatuurdaling en het guur herfstweer met veel wind.

Hoewel er de afgelopen jaren veel discussie is geweest over de afschaffing van de zomer- en wintertijd, moeten we voorlopig nog steeds de klok verzetten. Gelukkig hebben de meeste elektronische apparaten tegenwoordig een automatische functie!

Meer uit Tholen

Olie aangespoeld op Zeeuwse stranden: kans op vervuiling Tholen ‘zeer onwaarschijnlijk’

THOLEN - Tholenaren lijken zich geen zorgen te hoeven maken over de olie die de afgelopen dagen op stranden langs de Walcherse kust is aangespoeld. Op de Thoolse stranden is geen olie waargenomen. De Provincie Zeeland acht het bovendien zeer onwaarschijnlijk dat de vervuiling Tholen bereikt.

18 uur geleden
Gaslek aan de Zuiddijk in Sint Philipsland houdt brandweerlieden uren bezig

SINT PHILIPSLAND - De vrijwilligers van de brandweer van Sint Philipsland zijn dinsdag twee uur lang in touw geweest vanwege een gaslek aan de Zuiddijk. Het lek was mogelijk ontstaan door werkzaamheden in de straat.

20 uur geleden
Bijna 5.000 aanvragen voor ontheffing tijdens afsluiting Westerscheldetunnel

ZEELAND - Organisaties hebben massaal een ontheffing aangevraagd voor de periode waarin de Westerscheldetunnel wordt afgesloten. In de eerste aanvraagronde zijn 4.979 aanvragen ingediend. Het merendeel daarvan (3.408 aanvragen) is voor noodzakelijk werkverkeer.

22 uur geleden
Karim looft 1000 euro uit voor gouden tip na vernieling The Saloon

THOLEN - Karzan Karim looft een beloning van 1000 euro uit voor de gouden tip die leidt naar de dader van de vernieling van zijn kapperszaak in Tholen. Vorige week vrijdag werden twee stenen door de ruiten van zijn zaak gegooid. Ondanks zijn zoektocht naar camerabeelden en getuigen weet Karim nog altijd niet wie ervoor verantwoordelijk is.

1 dag geleden
Creatieve avond brengt Fluplandse vrouwen samen in De Wimpel

SINT PHILIPSLAND - Op woensdag 16 september konden de leden van de vrouwenvereniging Vrouwen voor Vrouwen Sint Philipsland hun creativiteit kwijt in De Wimpel.

1 dag geleden
Zakken vol zwerfafval verzameld tijdens Thoolse Clean Up Week

THOLEN - Vrijwilligers, scholen en inwoners uit de gemeente Tholen deden van 14 tot en met 18 september enthousiast mee aan de Thoolse Clean Up Week. In vijf kernen stonden opruimacties, educatieve activiteiten en ontmoetingen centraal. De week draaide om bewustwording, samenwerking en betrokkenheid bij een schone leefomgeving.

1 dag geleden
Twee ruiten van The Saloon in Tholen ingegooid: ‘Kom het oplossen als een man’

THOLEN - Bij The Saloon in Tholen zijn vorige week vrijdag stenen door de ruiten van de kapperszaak gegooid. Eigenaar Karzan Karim tast nog altijd in het duister wie dit heeft gedaan. Hij schat de schade op ruim duizend euro en hoopt dat de daders zich melden. "Je hebt de ruiten kapot gemaakt als een kind, kom het oplossen als een man."

2 dagen geleden