Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jonge en Grapperhaus krijgen beiden een Big Brother Award

De Jonge en Grapperhaus krijgen beiden een Big Brother Award

DEN HAAG (ANP) - De demissionaire ministers Hugo de Jonge (Volksgezondheid) en Ferd Grapperhaus (Justitie en Veiligheid) hebben dit jaar de twijfelachtige eer om winnaar te zijn van een Big Brother Award. Die awards worden ieder jaar door burgerrechtenorganisatie Bits of Freedom uitgereikt aan "de grootste privacyschenders van Nederland".

De Jonge kreeg met een ruime meerderheid van de stemmen de Publieksprijs vanwege de invoering van het coronatoegangsbewijs. Die maatregel is volgens Bits of Freedom "onvoldoende gemotiveerd". Dat het kabinet de invoering van het 2G-beleid, waarbij een negatieve test niet meer volstaat om een QR-code te krijgen, voorlopig heeft uitgesteld, juicht de burgerrechtenorganisatie toe.

Grapperhaus krijgt van de vakjury een oeuvreprijs "voor een hele rits aan misstappen" van zijn ministerie. "Het komt niet vaak voor dat we een Lifetime Achievement Award uitreiken, maar dit ministerie heeft het zo bont gemaakt dat wij en onze vakjury eigenlijk geen andere optie zagen", zegt Bits of Freedom-directeur Evelyn Austin. "Zo maakt demissionair minister Grapperhaus van de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) stiekem een nieuwe geheime dienst, overtreedt de politie onder zijn toezicht keer op keer de wet en lijkt onze minister voor Rechtsbescherming compleet spoorloos te zijn."

Grapperhaus heeft zijn award persoonlijk in ontvangst genomen. Minister De Jonge was daarvoor te druk.

De Felipe Rodriguez Award, die juist bestemd is voor iemand die zich heeft ingezet voor privacy, ging zondag al naar mensenrechtenadvocaat Nani Jansen Reventlow.

Meer uit Binnenland

Henk Tiesma (78), mede-oprichter Radio Rijnmond, overleden

ROTTERDAM (ANP) - Henk Tiesma is op 78-jarige leeftijd overleden. Dat heeft hoofdredacteur Ruud van Os van regionale omroep Rijnmond woensdag gemeld. Tiesma was in de jaren tachtig een van de oprichters van Radio Rijnmond. Hij overleed op 26 april op Curaçao. Hij tobde al enige tijd met zijn gezondheid.

3 uur geleden
Hannah Mae vervangt S10 op bevrijdingsfestivals

DEN HAAG (ANP) - Zangeres Hannah Mae is de vervanger van S10 op de vier bevrijdingsfestivals waar zij 5 mei zou optreden. Dat heeft de organisatie woensdag bekendgemaakt. S10, Ambassadeur van de Vrijheid, moest haar shows wegens privéomstandigheden afzeggen.

6 uur geleden
Eerste officiële zomerse dag met 25,0 graden in De Bilt

DE BILT (ANP) - De eerste officiële zomerse dag van het jaar is een feit, meldt Weeronline. Om 15.20 uur steeg de temperatuur in De Bilt naar 25,0 graden. Het is duidelijk vroeger dan gebruikelijk, want gemiddeld wordt het op 16 mei pas voor het eerst zomers op het hoofdstation.

8 uur geleden
Pro-Palestijnse activist van schoorsteen gehaald in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - De activist die sinds woensdagochtend vroeg op een schoorsteen op het terrein van het Radboudumc in Nijmegen zat, is door de politie naar beneden gehaald. Dat heeft een fotograaf van het ANP woensdagmiddag gezien.

9 uur geleden
Verdachte gefilmde mogelijke verkrachting Amsterdam nog vast

AMSTERDAM (ANP) - De man die is opgepakt na de melding van een verkrachting op Koningsdag in Amsterdam, zit nog steeds vast, meldt de politie. Op sociale media verschenen eerder beelden van een man die op een vrouw ligt tussen geparkeerde auto's op de Keizersgracht.

9 uur geleden
Website NRC slecht bereikbaar door ddos-aanval

AMSTERDAM (ANP) - De website van NRC is slecht bereikbaar door een ddos-aanval. Dat heeft hoofdredacteur Patricia Veldhuis laten weten.

10 uur geleden
Stroomstoring Enschede voorbij

ENSCHEDE (ANP) - De stroomstoring die woensdagochtend ruim 20.500 aansluitingen trof in en rond Enschede, is opgelost. Dat meldt Enexis. De oorzaak was kortsluiting bij onderhoudswerkzaamheden aan een station, aldus de netbeheerder. Een woordvoerder van de veiligheidsregio meldde eerder al dat een monteur naar het ziekenhuis is gebracht.

11 uur geleden