De Jong is met negende treffer topscorer aller tijden PSV in CL
EINDHOVEN (ANP) - Luuk de Jong is topscorer aller tijden van PSV in de Champions League. De spits maakte in de thuiswedstrijd tegen Borussia Dortmund, uit een strafschop, zijn negende doelpunt in het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams.
De Jong deelde tot dinsdag de eerste plaats met Ruud van Nistelrooij. De huidige spits van PSV had voor zijn doelpunten wel veel meer wedstrijden nodig dan Van Nistelrooij. De Braziliaan Romário is derde op de topscorerslijst van PSV in de Champions League met zeven doelpunten, gevolgd door Arnold Bruggink en Phillip Cocu met ieder vijf treffers.
De Champions League heette eerder de Europa Cup 1. Als ook dat toernooi wordt meegerekend, is Romário met vijftien doelpunten de meest trefzekere PSV'er. Willy van der Kuijlen is de nummer 2 met tien doelpunten, voor De Jong met negen. Van Nistelrooij en Juul Ellerman staan op die lijst gedeeld vierde met acht goals.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
7 uur geledenSITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.
8 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.
9 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.
9 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Arsenal heeft op bezoek bij Nottingham Forest, de nummer 17 van de Premier League, met 0-0 gelijkgespeeld. De koploper loopt daarmee 1 punt uit op de huidige nummer 2 Manchester City, dat eerder op zaterdag verloor van Manchester United. Aston Villa, dat net als City een achterstand van 7 punten heeft op Arsenal, komt zondag nog in actie.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim vindt dat Ajax onnodig punten heeft verspeeld tegen Go Ahead Eagles (2-2). "We hadden bij rust met 3-0 of 4-0 moeten voorstaan", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
9 uur geleden