De Jong blijft ook onder nieuwe trainer Bosz aanvoerder bij PSV
EINDHOVEN (ANP) - Luuk de Jong blijft aanvoerder bij PSV. Dat zei de nieuwe trainer Peter Bosz dinsdag bij zijn presentatie in Eindhoven.
"Ik heb er zeker al over nagedacht, hij is mijn aanvoerder", vertelde Bosz, die met PSV aanvallend voetbal wil gaan spelen. "Maar dat kun je alleen maar doen als je goed georganiseerd bent. Hoe we dat precies gaan doen, weet ik nog niet. Dat hangt er ook van af welke spelers ik tot mijn beschikking heb. Ik ga vanmiddag voor het eerst het veld op, dan ga ik mijn spelers goed leren kennen."
Bosz speelt met PSV in de voorronden van de Champions League en moet er met zijn elftal over een maand al staan. "Natuurlijk is het vervelend dat de selectie nu nog niet rond is, maar ik ben niet anders gewend. Helaas is dat de realiteit."
In zijn vorige periodes als trainer kreeg Bosz wel eens het verwijt dat hij zijn elftallen te aanvallend liet spelen. Dat vindt hij niet terecht. "Ik heb wel eens iets gewonnen, hoor", zei hij. "En in mijn ene jaar bij Ajax kregen we maar 23 doelpunten tegen in de Eredivisie. Dat is weinig. Mijn visie is in vergelijking met toen onveranderd. De uitvoering, hoe ik het wil zien, wel. Je leert gaandeweg."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Kees Smit beschouwt zijn afgelopen blessure als een "leermoment". Dat zei de 20-jarige aanvallende middenvelder donderdagavond na zijn rentree bij AZ in de met 2-1 verloren Europa League-wedstrijd tegen Juventus. "Ik ben eigenlijk iets te snel weer begonnen", bekende Smit.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ miste volgens trainer Leeroy Echteld volwassenheid in de eerste helft van het Europa League-duel tegen Juventus. Bij rust stonden de Alkmaarders met 2-0 achter, na een sterke tweede helft kwam AZ terug tot 2-1. "Wat je merkt is dat zij echt als een volwassen ploeg op het veld staan", zei Echteld na de wedstrijd.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-aanvoerder Peer Koopmeiners was donderdagavond na de 2-1-nederlaag tegen Juventus nog niet in staat geweest om zijn broer Teun te feliciteren. Dat zei de jongste van de broers Koopmeiners na de Europa League-wedstrijd in Alkmaar. "Ik heb hem heel kort even gezien net, maar een felicitatie mag wachten tot morgen", zei een balende Koopmeiners.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Europa League verloren van Juventus, mede dankzij een doelpunt van oud-AZ-speler en Oranje-international Teun Koopmeiners. In Alkmaar werd het na een spannende slotfase 2-1 voor de bezoekers uit Italië. AZ blijft na vier speelronden in de Europa League steken op 6 punten. Juventus is met 10 punten nog ongeslagen.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is ook na drie wedstrijden in het hoofdtoernooi van de Conference League nog zonder puntenverlies. Het elftal van trainer John van den Brom maakte tegen de Cypriotische club FC Pafos in de tweede helft een achterstand ongedaan en won met 3-1.
4 uur geledenHERNING (ANP) - Tolu Arokodare leeft na twee doelpunten en een ruime overwinning van Ajax op Midtjylland in de Conference League (1-6) met vertrouwen toe naar de topper van zondag tegen FC Twente in de Eredivisie. Dat zei de Nigeriaanse spits, die de laatste vier wedstrijden op rij scoorde, in Herning tegen Ziggo Sport.
4 uur geledenHERNING (ANP) - Ajax heeft de vijfde overwinning op rij geboekt. De Amsterdammers versloegen FC Midtjylland, dat een helft lang met een man minder speelde, in de Conference League: 1-6. Spits Tolu Arokodare was met twee doelpunten opnieuw de gevierde man bij Ajax. Linkervleugelverdediger Owen Wijndal, aanvoerder Davy Klaassen en aanvallers Oscar Gloukh en Marcos Leonardo scoorden ook.
5 uur geleden