Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Jong: blij terug te zijn na vreemd jaar in Amerikaanse MLS

De Jong: blij terug te zijn na vreemd jaar in Amerikaanse MLS

HEERENVEEN (ANP) - Siem de Jong heeft zich vrijdagmiddag voor anderhalf seizoen aan sc Heerenveen verbonden. De 31-jarige aanvallende middenvelder geeft op het clubkanaal aan blij weer terug te zijn in Nederland. "Ik ben blij dat ik hier ben", aldus De Jong, die een vreemd jaar in de Amerikaanse competitie achter de rug heeft. "Met alles wat er speelde wilde ik terug naar Nederland, voor mij is dit een superoplossing."

Sinds zijn contract bij FC Cincinnati vorige maand niet werd verlengd, zat zesvoudig international De Jong zonder club. "Afgelopen jaar was voor iedereen een vreemd jaar, voor mijzelf ook. Ik ging in februari richting de Verenigde Staten met het idee dat het seizoen zou beginnen. Maar toen ging alles dicht."

Het seizoen in de Amerikaanse competitie werd in toernooivorm in een 'bubbel' in Orlando hervat. "Ik heb de MLS niet beleefd zoals ik vooraf graag wilde", zegt de oud-speler van onder meer Ajax, PSV en Newcastle United over die periode. "Ondanks alles was het een prima tijd. Het seizoen in de VS stopte in november, dus ik ga de komende tijd gebruiken om in januari weer fit te zijn."

Welkome versterking

Heerenveen is bovendien geen onbekend terrein voor De Jong. "Mijn oma woont hier en mijn vader komt uit de buurt vandaan. De club heeft iets speciaals binnen mijn familie."

Technisch manager Gerry Hamstra van de Friezen is blij met de komst van De Jong. "Je kijkt altijd om je heen naar versterkingen voor je selectie", zegt Hamstra op de clubwebsite. "Siem is een absolute buitenkans. Met zijn voetballend vermogen en persoonlijkheid is Siem een zeer welkome versterking. Hij beschikt over een geweldige staat van dienst en brengt een karrenvracht aan ervaring met zich mee. Wij zijn trots dat hij voor ons heeft gekozen."

De in Zwitserland geboren De Jong speelde in november 2013 zijn laatste van zes interlands voor Oranje tijdens de oefenwedstrijd tegen Colombia (0-0).

Meer uit Voetbal

Ten Cate moet Surinaamse voetbalploeg naar WK leiden

PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.

9 uur geleden
Arsenal voorkomt in extra tijd puntenverlies tegen Wolverhampton

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.

10 uur geleden
PSV-trainer Bosz: alleen het eerste half uur was goed

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.

11 uur geleden
PSV wint moeizaam van Heracles (4-3) en boekt tiende zege op rij

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.

12 uur geleden
FC Groningen rekent af met tien Volendammers: 3-0

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.

13 uur geleden
Raphinha helpt Barcelona aan zege op Osasuna

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.

13 uur geleden
NEC verspeelt na vier zeges op rij punten bij Telstar

VELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.

15 uur geleden