Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De hal van het Scheldemond College staat vol

De hal van het Scheldemond College staat vol

VLISSINGEN - Macaroni, tandpasta, shampoo, het staat allemaal in de hal van het Scheldemond College.

Leerlingen, ouders en medewerkers van het Scheldemond College hebben met een aantal lokale ondernemers een enorme hoeveelheid houdbare producten ingezameld voor Voedselbank Walcheren. 

In het kader van burgerschap, vind de school het belangrijk om de leerlingen naast alle vakken die ze op school volgen, ook nog wat anders mee te geven: Wees lief voor elkaar, heb oog voor een ander en indien mogelijk help je medemens. Niet iedereen heeft zelf invloed op de situatie waar hij of zij in belandt. Voedselbank Walcheren wil een bijdrage leveren aan de vermindering van (verborgen) armoede en verspilling van levensmiddelen in de regio Walcheren. De school is blij dat ze met de actie hier een mooie bijdrage aan kunnen leveren.

‘Ik heb een hele tas vol met spullen meegenomen’

Eerst stonden er twee tafels maar dat was al snel te weinig. Elke dag komen er leerlingen met producten die ze een mooi plekje geven op de tafels. De school organiseert voor het tweede jaar een inzamelingsactie voor de Voedselbank en merkt dat het de leerlingen raakt.  

Leerling Mika: ‘Macaroni, siroop en pastasaus heb ik meegenomen. Ik vind het een hele goede actie van onze school, want in deze moeilijke tijd is het belangrijk dat iedereen te eten heeft.’ 

Leerling Chrissy heeft een hele tas mee: ‘shampoo, koffie, rijst, bonen, asperges en een bakmix zitten er in mijn tas. Ik vind het een hele goede actie. Sommige mensen hebben zelf niet voldoende geld om eten te kopen, maar ze hebben het wel nodig. Ik vind het leuk dat we al zoveel hebben!’

Docent en initiatiefneemster Dianne Grootjans-Wisse: ‘de actie levert mooie en waardevolle gesprekken op met de leerlingen. Je ziet soms een hele andere kant van de jeugd. Ze zijn hulpvaardig, helpen spontaan mee met het sjouwen van kratten of dozen uitpakken en geven alle producten een plekje. 

Ze beschikken over empathisch vermogen en hebben het hart op de juiste plek.  

Wat zo leuk is om te zien is dat leerlingen elkaar positief stimuleren om ook wat mee te nemen. Al zijn er ook leerlingen die wat hebben meegenomen omdat het van hun moeder moest. Prachtig, al die verhalen. Afkomst, niveau, leerjaar, waar je woont, het doet er niet toe, het is echt een actie van ons allemaal!’.

Meer uit Vlissingen

Tweede verdachte (19) aangehouden voor uithalen van drugs bij haven Ritthem

RITTHEM/VLISSINGEN - Een 19-jarige man is gisterochtend opgepakt omdat hij verdacht wordt van het uithalen van drugs uit een container in de haven van Ritthem. Het onderzoek naar de zaak liep al sinds maart van dit jaar; vorige maand werd al een Rotterdammer in het kader daarvan aangehouden.

15 uur geleden
Jubileumexpo over 150 jaar Schelde/Damen Naval opent zaterdag voor publiek in museum Scheldewerf

VLISSINGEN - Woensdag (8 oktober) is het precies honderdvijftig jaar geleden dat de Koninklijke Maatschappij De Schelde (KMS) werd opgericht. In museum Scheldewerf, het voormalige gebouw van de bedrijfsgeneeskundige dienst van De Schelde, opent ter ere hiervan zaterdag een jubileumtentoonstelling voor het publiek.

16 uur geleden
Fatbiker gewond bij aanrijding met auto President Rooseveltlaan

VLISSINGEN - Een fatbiker is dinsdag aan het einde van de middag gewond geraakt bij een verkeersongeval in de President Rooseveltlaan in Vlissingen. Van ernstig letsel was gelukkig geen sprake.Het ging rond 17.25 uur mis. Nabij de Baskensburghal botsten en auto en fatbike op elkaar. Ambulancepersoneel ontfermde zich over de gewonde fatbiker. Vervoer naar een ziekenhuis bleek uiteindelijk niet nodig te zijn.De weg was vanwege het ongeval korte tijd gestremd in de richting van de boulevard. De auto liep bij de botsing lichte schade op. De bestuurder van de auto legde bij de politie een verklaring af en kon hierna zijn weg vervolgen.

1 dag geleden
Nieuwe poging voor aanpak reling boulevard; Vlissingers kunnen weer meedenken

VLISSINGEN - De herinrichting van Boulevard Evertsen en Boulevard Bankert is is volle gang. Onderdeel van dit omvangrijke project is de vervanging van de reling over de volledige lengte van deze twee boulevards. 'Omdat het eerdere proces niet naar tevredenheid is verlopen, vragen we inwoners opnieuw om hun mening', laat de gemeente Vlissingen weten.

1 dag geleden
Vlissingen Maritiem blij met steun voor organisatie vierdaags evenement

VLISSINGEN - Stichting Vlissingen Maritiem is blij met de steun en positieve reacties die ze krijgt sinds ze in april naar buiten bracht dat het grote, tweejaarlijkse evenement volgend jaar weer plaatsvindt. Het staat op de agenda voor donderdag 4 tot en met zondag 7 juni 2026.

1 dag geleden
Groeiend Damen Schelde Marine Services bouwt nieuw op bedrijventerrein Souburg II

VLISSINGEN - Damen Schelde Marine Services (DSMS) verhuist medio volgend jaar naar een nieuw te bouwen kantoor met magazijn op bedrijventerrein Souburg II in Vlissingen. De voorbereidingen voor de bouw aan de Louis Pasteurweg, naast de nieuwe McDonald's, zijn begonnen.

2 dagen geleden
Traumahelikopter ingezet bij medische noodsituatie in de Gasthuisstraat

VLISSINGEN- In de Gasthuisstraat heeft zondagmiddag een medische noodsituatie plaatsgevonden. Meerdere hulpdiensten gingen ter plaatse. Ook de traumahelikopter werd ingezet. Het slachtoffer is met spoed per ambulance naar het ziekenhuis overgebracht. Er is niet bekend gemaakt wat er precies gebeurd is.

3 dagen geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!