Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

‘De grote versnippering van de raad is jammer’

‘De grote versnippering van de raad is jammer’

VLISSINGEN - Helge Prinsen portretteert in de rubriek ‘Ik ben Vlissingen’ elke week een van haar stadsgenoten. Met haar korte portretten wil ze bekende en minder bekende Vlissingers in de schijnwerpers zetten en zo een mooi beeld van de stad schetsen waar zij is geboren en getogen.

Jan Lust (88). Weduwnaar, 2 dochters. Getogen in Amsterdam, hartje Jordaan. Voer ooit als kok op een passagiersschip van de HAL. Nam in 1960 hotel Huize Truida over van zijn oom.

“Dat heb ik 35 jaar gedaan met mijn lieve Liesje. Dat Huize hebben we er snel afgehaald, want we kregen vaak de gekste telefoontjes. Mensen die dachten dat het een sekshuis was.”

“Het was een gok om naar hier te komen. Een grote overgang voor een Jordanees. Maar we hadden geluk. Door de Deltawerken begon het toerisme naar Zeeland op gang te komen.”

“Al snel zat ik in allerlei besturen. Ben 32 jaar VVD-gemeenteraadslid geweest. Belangrijkste items: de annexatie van Souburg, de halfhoge brug, de aankoop van het Scheldekwartier.”

“Bij dat laatste ben ik echt voor rotte vis uitgemaakt. Kreeg zelfs een dreigbrief met poeder. Het was meel hoor. Zover ging dat. Het belang van Vlissingen stond bij mij altijd voorop.”

“Ben niet ontevreden over de ontwikkeling van de stad. De grote versnippering van de raad is jammer. Iedereen wil zijn puntje brengen hè. Maar ja, dat is democratie. Het volk spreekt.”

“Na 58 jaar boulevard woon ik nu in de toren bij Ter Reede. Erg prettig. Zelfredzaamheid is belangrijk. Pluk de dag. Blijf lachen. En luister naar elkaar. Dat is altijd mijn credo geweest.”

Meer uit Vlissingen

Woongebouw van vier lagen voorzien in Scheldestraat

VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen verleent medewerking aan de sloop van het bedrijfspand aan de Scheldestraat 98 in Vlissingen voor woningbouw.

17 uur geleden
Plan voor zestien huurappartementen in De Zwaan in Oost-Souburg

OOST-SOUBURG - Woningcorporatie Zeeuwland wil het pand van De Zwaan, middenin Oost-Souburg, kopen om er zestien huurappartementen in te maken. De gemeente Vlissingen staat hier positief tegenover. "Het gaat om kleine socialehuurappartementen voor starters en alleenstaanden", vertelt burgemeester Bas van den Tillaar. "Dit is een moeilijk te bedienen groep, dus we vinden dit een goed plan."

19 uur geleden
Deltaband Vlissingen zoekt versterking

VLISSINGEN - Deltaband Vlissingen is dé Show & Marchingband van Zeeland. De enthousiaste leden van de band zorgen wekelijks voor ontspanning en plezier tijdens hun repetitieavond. Muziek, zoals de Deltaband het brengt is topsport. Zowel lichamelijk als geestelijke inspanning wordt er van een muzikant gevraagd. 

21 uur geleden
Anak Indië te zien bij Film by the Sea

VLISSINGEN - Op donderdag 18 september is Anak Indië te zien op het film- en literatuurfestival van Film by the Sea in Vlissingen.

1 dag geleden
Gewonde naar ziekenhuis na autobotsing Bermweg in Oost-Souburg

OOST-SOUBURG - Een automobiliste is dinsdagmiddag gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht na een botsing met een andere auto in de Bermweg in Oost-Souburg.

1 dag geleden
Negen boetes uitgedeeld bij verkeerscontrole in Vlissingen

VLISSINGEN - De politie heeft dinsdag negen personen bekeurd bij een verkeerscontrole in Vlissingen.

1 dag geleden
Verkoop Singelkwartier Vlissingen in volle gang

VLISSINGEN - De verkoop van de 73 nieuwbouwappartementen in het Singelkwartier in Vlissingen verloopt voorspoedig. "Sinds het verkoopevent is er grote belangstelling. Inmiddels zijn 25 appartementen verkocht en is er een flink aantal opties genomen", vertelt makelaar Arthur Aerssens.

1 dag geleden