De grootste kringloopwinkel van het Leger des Heils staat in Sint-Maartensdijk
SINT-MAARTENSDIJK - De grootste kringloopwinkel van het Leger des Heils staat in Sint-Maartensdijk. Saskia van de Graaff (55) is locatiemanager van het Dienstencentrum. Het Leger op Tholen verstrekt daarnaast gratis huisraad, kleding en voedsel als dat nodig is. Er wordt taalles gegeven en men kan er terecht voor raad en daad.
Saskia ervaart dat het Leger een stoffig imago heeft. “Dit is erg jammer, want het Leger doet zoveel meer dan alleen de bekende daklozenopvang. Zonder (voor)oordeel helpt het Leger alle mensen die dit nodig hebben. Je bent altijd welkom, ook als je niets nodig hebt en er is altijd een luisterend oor en bij problemen zoeken we samen naar een oplossing. En voor ontspanning hebben we een prachtig hotel waar je heerlijk kunt vertoeven. Ons doel is om de kwaliteit van het leven van mensen te verbeteren. De missie is al die jaren hetzelfde gebleven, maar de hulpvragen zijn wel ingewikkelder geworden en het Leger blijft ontwikkelen om de juiste hulp te kunnen blijven geven”, zo legt Saskia uit. Volgens haar is het Leger nog steeds onmisbaar. Ook op Tholen. Het Leger blijft dus nog wel even. Om met de woorden van stichter William Booth te spreken: ‘Zolang er nog vrouwen huilen, zoals zij nu doen, zal ik strijden, zolang kinderen hongerlijden zoals nu, zal ik strijden; zolang mannen de gevangenis ingaan, erin en eruit, erin en eruit zoals nu, zal ik strijden; zolang er nog dronkaards zijn, zolang er nog verloren meisjes op straat verblijven, zolang als er nog één ziel verstoken blijft van het licht van God, zal ik strijden, ik zal strijden tot het bittere eind’, zegt Saskia. “En zo is het!’
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - Anton Geluk wordt per 1 april de nieuwe directeur van Veiling Sint-Annaland. Hij volgt David Hage op die na een dienstverband van bijna vijftig jaar met pensioen gaat. Samen met Edward van den Eijnden gaat hij de tweekoppige directie vormen van Alvantho.
1 uur geledenTHOLEN - Op de Postweg bij Tholen is dinsdagavond schade ontstaan bij een aanrijding tussen twee auto's. Beide voertuigen kwamen om onbekende reden met elkaar in botsing. Er zijn geen gewonden gevallen.
4 uur geledenTHOLEN - De gemeente Tholen heeft bijna 50 miljoen euro in de reserves dat nu niet direct nodig is. Dit geld kan bijvoorbeeld later gebruikt worden voor noodzakelijke investeringen in de toekomst. Het kan ook voor andere projecten worden ingezet, maar het college adviseert de gemeenteraad om hier met terughoudendheid mee om te gaan. Dat antwoordt het college op schriftelijke vragen van Anco Fase (VVD) na de publicatie van het BDO-rapport.
20 uur geledenBREDA/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Bram Akkermans van Brams Bouwstenen.
1 dag geledenTHOLEN - Een bestelbus is in de nacht van dinsdag op woensdag in een sloot langs de N659 bij Tholen terechtgekomen. Het is niet bekend of er gewonden zijn gevallen.
1 dag geledenTHOLEN - Een 39-jarige man uit Tholen is vorige week veroordeeld tot een celstraf van één jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk, voor het betasten van zijn eigen dochtertje. De vader verklaarde dat hij midden in de nacht wilde controleren of zijn dochter een schone onderbroek nodig had, maar de rechtbank geloofde dat niet.
1 dag geledenTHOLEN - Een bestaande koopwoning op Tholen kostte vorig jaar 347 duizend euro, blijkt uit cijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) dinsdag naar buiten bracht. Dat is meer dan in 2024, toen de gemiddelde verkoopprijs nog 329 duizend euro bedroeg.
2 dagen geleden