Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De grootste kringloopwinkel van het Leger des Heils staat in Sint-Maartensdijk

De grootste kringloopwinkel van het Leger des Heils staat in Sint-Maartensdijk

SINT-MAARTENSDIJK - De grootste kringloopwinkel van het Leger des Heils staat in Sint-Maartensdijk. Saskia van de Graaff (55) is locatiemanager van het Dienstencentrum. Het Leger op Tholen verstrekt daarnaast gratis huisraad, kleding en voedsel als dat nodig is. Er wordt taalles gegeven en men kan er terecht voor raad en daad. 

Saskia ervaart dat het Leger een stoffig imago heeft. “Dit is erg jammer, want het Leger doet zoveel meer dan alleen de bekende daklozenopvang. Zonder (voor)oordeel helpt het Leger alle mensen die dit nodig hebben. Je bent altijd welkom, ook als je niets nodig hebt en er is altijd een luisterend oor en bij problemen zoeken we samen naar een oplossing. En voor ontspanning hebben we een prachtig hotel waar je heerlijk kunt vertoeven. Ons doel is om de kwaliteit van het leven van mensen te verbeteren. De missie is al die jaren hetzelfde gebleven, maar de hulpvragen zijn wel ingewikkelder geworden en het Leger blijft ontwikkelen om de juiste hulp te kunnen blijven geven”, zo legt Saskia uit. Volgens haar is het Leger nog steeds onmisbaar. Ook op Tholen. Het Leger blijft dus nog wel even. Om met de woorden van stichter William Booth te spreken: ‘Zolang er nog vrouwen huilen, zoals zij nu doen, zal ik strijden, zolang kinderen hongerlijden zoals nu, zal ik strijden; zolang mannen de gevangenis ingaan, erin en eruit, erin en eruit zoals nu, zal ik strijden; zolang er nog dronkaards zijn, zolang er nog verloren meisjes op straat verblijven, zolang als er nog één ziel verstoken blijft van het licht van God, zal ik strijden, ik zal strijden tot het bittere eind’, zegt Saskia. “En zo is het!’ 

Meer uit Tholen

Brand in bijgebouw aan Zuiddijk in Sint Philipsland snel geblust

SINT PHILIPSLAND - De brandweer heeft zaterdagmiddag een brand geblust die woedde in een bijgebouw aan de Zuiddijk in Sint Philipsland.

3 uur geleden
Thoolse Ondernemersavond in het gemeentehuis over toekomstbestendig ondernemen

THOLEN - Ondernemers uit de gemeente Tholen zijn dinsdag 17 november welkom op de Thoolse Ondernemersavond 2026 in het gemeentehuis in Tholen. Het thema is toekomstbestendige economie en strategische bedrijfsvoering. De toegang is gratis.

6 uur geleden
Contacta wil Zeeuwen dichter bij elkaar brengen: ‘Kijk ook eens naast je’

THOLEN - Wat in de jaren tachtig begon als een zakelijke bedrijvenbeurs, groeide uit tot het grootste gratis netwerkevenement van Zeeland. Tijdens Contacta, op 3, 4 en 5 november in de Zeelandhallen in Goes, komen ook dit jaar weer duizenden ondernemers, bestuurders, studenten en organisaties samen. ''Niet alleen om rondjes te lopen,'' benadrukt organisator Perry Kentin, ''maar om kennis uit te wisselen, contacten te leggen en zaken te doen.'' Met het thema 'Think Global, Act Local' wil de organisatie dit jaar onderstrepen hoe belangrijk regionale samenwerking is.

9 uur geleden
Thools Mannen Ensemble sluit zomerconcerten van dit seizoen af

THOLEN - Het Thools Mannen Ensemble verzorgt zaterdag 24 oktober het laatste zomerconcert van 2026 in de RK kerk in Tholen. Het concert begint om 14.30 uur en bevat een mix van klassieke en christelijke nummers.

1 dag geleden
Steunactie opgezet voor The Saloon in Tholen na tweede vernieling in korte tijd

THOLEN - Een crowdfundingsactie moet kapperszaak The Saloon in Tholen helpen na de tweede vernieling in korte tijd. Een steunbetuiger zamelt geld in voor eigenaar Karzan Karim.

1 dag geleden
Tweede kinderboek van Smerdiekenaar Dolores Bijl krijgt bijzondere overhandiging

SINT-MAARTENSDIJK - Wat begon met een haas in het dorpswapen van Sint-Maartensdijk, groeide uit tot een reeks vrolijke verhalen en avonturen. Dolores Bijl uit Sint-Maartensdijk brengt haar tweede kinderboek uit. Het nieuwe boek, Het raadsel van de waterpomp, speelt zich af in het Smerdiek van 1791.

1 dag geleden
Storm Austen is onderweg: ‘Zware windstoten en overvloedige regenval’

ZEELAND - Er is een storm onderweg naar Nederland. De storm heeft de naam Austen gekregen. Zowel zware windstoten als overvloedige regenval kunnen overlast veroorzaken.

1 dag geleden