De groene wachters van Sint-Annaland
Niels van Oudenaarde is voorzitter van Dorpsgemeenschap Sint-Annaland. De leden hebben de grote wens om het dorp te vergroenen. Dat heeft geresulteerd in een mooi groenproject met samenwerking als sleutelwoord. De eerste resultaten zijn al zichtbaar. “We gaan in alle gezamenlijkheid voor meer groen in ons mooie dorp en dan bedoelen we niet het groen tussen de stoeptegels”, zegt hij lachend.
Wat zou je aanpakken als je één dag burgemeester van Tholen zou zijn? Die vraag werd gesteld in het kader van 60 jaar Dorpsgemeenschap Sint-Annaland. Vooral het onkruidprobleem en de uitstraling van het dorp werden veelvuldig genoemd. In het groenproject waar nu de aftrap voor gegeven is, worden deze zaken gebundeld. “We willen de uitstraling van het dorp veranderen van grijs naar groen. De braakliggende terreinen bij de Kloosterstraat en het Havenplein zijn nu ingezaaid tot mooie bloemenweide. Dat ziet er direct een stuk aantrekkelijker uit. Ook voor de toeristen, want het was bepaald geen visitekaartje. We pakken om dezelfde reden ook het groen bij de Rode Standerdmolen aan. De oudste molen van Zeeland, maar de stukken grond eromheen waren erg verwaarloosd. Ook dat is ingezaaid, er zijn bankjes geplaatst en bakken met lavendel waardoor het een soort parkje is geworden. Verder zijn we van vijftien bloembakken aan lantaarnpalen in het centrum naar 55 bakken gegaan. Daarmee accentueren we de eeuwenoude ringvoorstraat-structuur.”
Meer uit Tholen
THOLEN - Het jaar 2025 is bijna afgelopen. Daarom blikt de Thoolse Bode in zes artikelen terug op de meest bijzondere en meest gelezen verhalen van dit jaar. Vandaag deel 1: januari en februari.
9 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Een bestuurder van een bestelbusje is op Kerstavond zwaargewond geraakt bij een crash op de Vierde Dijk bij Sint Maartensdijk. Het slachtoffer is met spoed naar het Erasmus MC gebracht.
1 dag geledenTHOLEN - Voor een groot aantal kernen en buitengebieden in de gemeente Tholen wijzigt de Zeeuwse Reinigingsdienst (ZRD) vanaf 1 januari 2026 de inzameldag voor het ophalen van afval en grondstoffen. Het gaat om restafval, papier en karton, groente, fruit en tuinafval (GFT) en plastic, metalen en drankenkartons (PMD). Bekijk de nieuwe planning van de inzamelroutes in de ZRD app of op zrd.nl/wanneer.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Meekrap was eeuwenlang het meest winstgevende product van de Stallandse landbouw. In een meestoof werd de meekrap verwerkt tot rode kleurstof voor de textielindustrie. Aan het einde van de negentiende eeuw stortte de meekrapnijverheid in en verdween het gewas bijna helemaal uit de gemeente.
1 dag geledenZEELAND - Vanaf 20 december 2025 kan iedereen in Nederland stemmen op het beste Kern met Pit buurtinitiatief van de provincie. Tot 15 januari 2026 is de stembus geopend op kernmetpit.nl
2 dagen geledenZEELAND - Zeeland krijgt te maken met krapte op de arbeidsmarkt, nu en in de toekomst. Hoewel het aantal werklozen iets stijgt, is dat niet genoeg om de vele vacatures op te vullen. Vooral door de vergrijzing blijven er veel banen openstaan. Volgens het UWV-onderzoek Werkzoekenden 2025 willen werkzoekenden steeds makkelijker en directer contact met werkgevers.
2 dagen geledenZEELAND - De politie in Noord-Brabant, Zeeland en Limburg hield afgelopen jaar 21 extra actiedagen om te controleren op smartphonegebruik in het verkeer. In totaal werden er in Zuid-Nederland dit jaar maar liefst 40.000 boetes opgelegd voor telefoongebruik tijdens het rijden. "Deze cijfers laten opnieuw zien dat afleiding in het verkeer een groot probleem is voor de verkeersveiligheid", aldus de politie.
3 dagen geleden