De groene wachters van Sint-Annaland
Niels van Oudenaarde is voorzitter van Dorpsgemeenschap Sint-Annaland. De leden hebben de grote wens om het dorp te vergroenen. Dat heeft geresulteerd in een mooi groenproject met samenwerking als sleutelwoord. De eerste resultaten zijn al zichtbaar. “We gaan in alle gezamenlijkheid voor meer groen in ons mooie dorp en dan bedoelen we niet het groen tussen de stoeptegels”, zegt hij lachend.
Wat zou je aanpakken als je één dag burgemeester van Tholen zou zijn? Die vraag werd gesteld in het kader van 60 jaar Dorpsgemeenschap Sint-Annaland. Vooral het onkruidprobleem en de uitstraling van het dorp werden veelvuldig genoemd. In het groenproject waar nu de aftrap voor gegeven is, worden deze zaken gebundeld. “We willen de uitstraling van het dorp veranderen van grijs naar groen. De braakliggende terreinen bij de Kloosterstraat en het Havenplein zijn nu ingezaaid tot mooie bloemenweide. Dat ziet er direct een stuk aantrekkelijker uit. Ook voor de toeristen, want het was bepaald geen visitekaartje. We pakken om dezelfde reden ook het groen bij de Rode Standerdmolen aan. De oudste molen van Zeeland, maar de stukken grond eromheen waren erg verwaarloosd. Ook dat is ingezaaid, er zijn bankjes geplaatst en bakken met lavendel waardoor het een soort parkje is geworden. Verder zijn we van vijftien bloembakken aan lantaarnpalen in het centrum naar 55 bakken gegaan. Daarmee accentueren we de eeuwenoude ringvoorstraat-structuur.”
Meer uit Tholen
BERGEN OP ZOOM- De politie heeft gisteren een 44-jarige man uit Tholen aangehouden. De man wordt verdacht van het plegen van een woninginbraak aan de Schaepmanlaan in Bergen op Zoom. De inbraak vond plaats op 14 augustus van dit jaar.
12 uur geledenTHOLEN - Deelname aan een beurs is een kostbaar en arbeidsintensief traject. Door samen te werken op een plein kunnen zaken in gezamenlijkheid worden geregeld. Dat ontzorgt de deelnemers. Dit is de basis van het Tholen Plein wat voor de vierde keer op rij wordt georganiseerd tijdens Contacta in de Zeelandhallen van Goes.
15 uur geledenTHOLEN - De gemeente houdt op dinsdag 3 november een informatieavond over het Masterplan Tholen. Inwoners kunnen de plannen zien voor de Meulvliet, het Calvijn College en Tholense Boys en vragen stellen. Iedereen is welkom.
19 uur geledenTHOLEN - Car Tuning Zeeland houdt komende zaterdag 31 oktober de laatste meeting van het seizoen. Het is een Halloween-editie op de Oesterdam. Bezoekers zijn welkom van 19.00 tot 23.00 uur. De toegang is gratis.
1 dag geledenSCHERPENISSE - De Stichting Ontspanning Gehandicapten houdt zaterdag 31 oktober een tweedehands boekenmarkt in clubgebouw 'Ons Huis' aan de Langeweg 34. De opbrengst gaat naar de soosavond voor mensen met een verstandelijke beperking.
1 dag geledenTHOLEN - De gemeente Tholen en Stichting Tholen Beter Bekend organiseren opnieuw een fotowedstrijd. Inwoners en bezoekers kunnen tot en met 16 november maximaal twee foto's insturen. De winnaars sieren de omslag van de nieuwe gemeentegids
1 dag geledenTHOLEN - Stichting Tholen Sterk organiseert zaterdag 31 oktober de jaarlijkse lampionnen- en lichtjesoptocht in Tholen. Naar verwachting lopen ruim duizend deelnemers mee. De route wijkt dit jaar af wegens wegwerkzaamheden.
2 dagen geleden