Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De groene wachters van Sint-Annaland

De groene wachters van Sint-Annaland

Niels van Oudenaarde is voorzitter van Dorpsgemeenschap Sint-Annaland. De leden hebben de grote wens om het dorp te vergroenen. Dat heeft geresulteerd in een mooi groenproject met samenwerking als sleutelwoord. De eerste resultaten zijn al zichtbaar. “We gaan in alle gezamenlijkheid voor meer groen in ons mooie dorp en dan bedoelen we niet het groen tussen de stoeptegels”, zegt hij lachend.

Wat zou je aanpakken als je één dag burgemeester van Tholen zou zijn? Die vraag werd gesteld in het kader van 60 jaar Dorpsgemeenschap Sint-Annaland. Vooral het onkruidprobleem en de uitstraling van het dorp werden veelvuldig genoemd. In het groenproject waar nu de aftrap voor gegeven is, worden deze zaken gebundeld. “We willen de uitstraling van het dorp veranderen van grijs naar groen. De braakliggende terreinen bij de Kloosterstraat en het Havenplein zijn nu ingezaaid tot mooie bloemenweide. Dat ziet er direct een stuk aantrekkelijker uit. Ook voor de toeristen, want het was bepaald geen visitekaartje. We pakken om dezelfde reden ook het groen bij de Rode Standerdmolen aan. De oudste molen van Zeeland, maar de stukken grond eromheen waren erg verwaarloosd. Ook dat is ingezaaid, er zijn bankjes geplaatst en bakken met lavendel waardoor het een soort parkje is geworden. Verder zijn we van vijftien bloembakken aan lantaarnpalen in het centrum naar 55 bakken gegaan. Daarmee accentueren we de eeuwenoude ringvoorstraat-structuur.” 

Meer uit Tholen

Jongeren kunnen in december warme chocomel drinken met het team Jij op Tholen

THOLEN - Jongeren kunnen op dinsdag 16 en donderdag 18 december terecht bij verschillende locaties in de gemeente voor een kop warme chocomel. Jongerenwerkers en buurtsportcoaches van het team Jij op Tholen nodigen hen uit om even langs te komen voor een praatje en gezellig samenzijn.

14 uur geleden
SPS slaat toe in Thoolse derby, terwijl NOAD’67 comfortabel zegeviert [SPEELRONDE 10]

THOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 29 november allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 10.

17 uur geleden
Haringvlietbrug binnenkort tijdelijk dicht voor nachtelijk onderhoud

WEST-BRABANT/THOLEN - De Haringvlietbrug is volgende week in de nacht van dinsdag op woensdag in beide richtingen afgesloten voor verkeer. Rijkswaterstaat zal die nacht onderhoud uitvoeren en controleren of de technische installaties van de brug nog goed functioneren. Weggebruikers moeten rekening houden met omleidingen en 15 tot 30 minuten extra reistijd.

21 uur geleden
Op deze uitdeeldagen kunnen inwoners hun bestelde boompjes gratis ophalen

SINT-MAARTENSDIJK - Inwoners die in september boompjes hebben besteld, kunnen hun jonge bomen ophalen op donderdag 4, vrijdag 5 of zaterdag 6 december. De uitgifte vindt plaats tussen 11.00 en 16.00 uur op de gemeentewerkplaats (Nijverheidsweg 34 in Sint-Maartensdijk). In totaal worden er dit jaar 5.081 boompjes uitgedeeld in de gemeente Tholen, geholpen door een team van vrijwilligers.

1 dag geleden
Lange files op de A58 en A4 na ongeval en autobrand

WEST-BRABANT/THOLEN - Op de A58 en A4 rondom Bergen op Zoom en Roosendaal staan dinsdagochtend lange files door een ongeval en een autobrand. Op beide snelwegen staan de vertragingen van zo'n 45 minuten. Ook bij afslag Tholen staat er een file.

1 dag geleden
Jij op Tholen organiseert leuke kerstactiviteiten voor kinderen en jongeren

THOLEN- De kerstvakantie staat voor de deur en Jij op Tholen heeft weer een leuk en veelzijdig programma voor kinderen en jongeren. Van schaatsen en een escapegame tot een NERF Battle en een kerstfestijn: er is voor ieder wat wils. Inschrijven is vanaf deze week mogelijk, maar wees er snel bij, want vol is vol. 

1 dag geleden
Minder parkeren en meer groen op de Hoge Markt voor ‘vriendelijker straatbeeld’

SCHERPENISSE - In de Hoge Markt verdwijnen elf parkeerplekken en in de Spuidamstraat komen er veertien bij. Dat blijkt uit het nieuwe ontwerp van de gemeente voor deze straten in Scherpenisse waar inwoners binnenkort hun mening over kunnen geven. Ook komt er meer groen in de Hoge Markt.

2 dagen geleden