De groene wachters van Sint-Annaland
Niels van Oudenaarde is voorzitter van Dorpsgemeenschap Sint-Annaland. De leden hebben de grote wens om het dorp te vergroenen. Dat heeft geresulteerd in een mooi groenproject met samenwerking als sleutelwoord. De eerste resultaten zijn al zichtbaar. “We gaan in alle gezamenlijkheid voor meer groen in ons mooie dorp en dan bedoelen we niet het groen tussen de stoeptegels”, zegt hij lachend.
Wat zou je aanpakken als je één dag burgemeester van Tholen zou zijn? Die vraag werd gesteld in het kader van 60 jaar Dorpsgemeenschap Sint-Annaland. Vooral het onkruidprobleem en de uitstraling van het dorp werden veelvuldig genoemd. In het groenproject waar nu de aftrap voor gegeven is, worden deze zaken gebundeld. “We willen de uitstraling van het dorp veranderen van grijs naar groen. De braakliggende terreinen bij de Kloosterstraat en het Havenplein zijn nu ingezaaid tot mooie bloemenweide. Dat ziet er direct een stuk aantrekkelijker uit. Ook voor de toeristen, want het was bepaald geen visitekaartje. We pakken om dezelfde reden ook het groen bij de Rode Standerdmolen aan. De oudste molen van Zeeland, maar de stukken grond eromheen waren erg verwaarloosd. Ook dat is ingezaaid, er zijn bankjes geplaatst en bakken met lavendel waardoor het een soort parkje is geworden. Verder zijn we van vijftien bloembakken aan lantaarnpalen in het centrum naar 55 bakken gegaan. Daarmee accentueren we de eeuwenoude ringvoorstraat-structuur.”
Meer uit Tholen
SINT PHILIPSLAND - Bij een woning aan de Oostdijk in Sint Philipsland is woensdagmiddag brand uitgebroken in de tuin. Het is nog niet duidelijk hoe de brand is ontstaan.
4 uur geledenSINT PHILIPSLAND - In Sint Philipsland heeft dinsdagmiddag opnieuw een buitenbrand gewoed. Het is al de tweede buitenbrand bij het dorp in twee dagen tijd.
7 uur geledenTHOLEN - Weten we wie onze voorouders zijn en wat zij deden voor de kost, waar zij precies woonden? Misschien hebben zij ooit wel een heldendaad verricht of zijn ze juist in aanraking met politie en justitie gekomen? Weten we of we wellicht familie zijn van onze vrienden of kennissen? Of hebben we misschien wel blauw bloed door onze aderen stromen?
10 uur geledenTHOLEN - De gemeente Tholen en waterschap Scheldestromen gaan vanaf dit jaar sloten, vijvers en andere watergangen minder vaak maaien: twee of mogelijk zelfs maar één keer per jaar. Dat doen ze om planten en dieren beter te beschermen. Door ecologisch te maaien worden planten en dieren zo min mogelijk verstoord. Ook scheelt dit in onderhoudskosten.
1 dag geledenTHOLEN - Aan de hitte komt nog even geen einde. Tot en met donderdag is het zonnig en erg warm met 29 tot 32 graden in het binnenland. "Tijdens de ochtenden kan regionaal eerst lage bewolking voorkomen, maar de middagen verlopen veelal zonovergoten. Op vrijdag stijgt de kans op buien en vanaf het weekend wordt het minder warm", stelt meteoroloog Floris Lafeber.
1 dag geledenHOOGERHEIDE - Door een ongeval met meerdere voertuigen op de A4 bij Hoogerheide moeten automobilisten rekening houden met een vertraging van bijna 45 minuten. Het ongeval gebeurde rond 6.49 uur deze ochtend in de richting van Zeeland/Belgische grens. De file stond op het hoogtepunt vanaf de afrit Tholen tot aan knooppunt Markiezaat.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - Aan de Stationsstraat in Sint Philipsland heeft een groot stuk rietveld in brand gestaan. De brandweer was met meerdere voertuigen uitgerukt om het vuur te blussen. Na een uur was de brand onder controle.
2 dagen geleden