De groene wachters van Sint-Annaland
Niels van Oudenaarde is voorzitter van Dorpsgemeenschap Sint-Annaland. De leden hebben de grote wens om het dorp te vergroenen. Dat heeft geresulteerd in een mooi groenproject met samenwerking als sleutelwoord. De eerste resultaten zijn al zichtbaar. “We gaan in alle gezamenlijkheid voor meer groen in ons mooie dorp en dan bedoelen we niet het groen tussen de stoeptegels”, zegt hij lachend.
Wat zou je aanpakken als je één dag burgemeester van Tholen zou zijn? Die vraag werd gesteld in het kader van 60 jaar Dorpsgemeenschap Sint-Annaland. Vooral het onkruidprobleem en de uitstraling van het dorp werden veelvuldig genoemd. In het groenproject waar nu de aftrap voor gegeven is, worden deze zaken gebundeld. “We willen de uitstraling van het dorp veranderen van grijs naar groen. De braakliggende terreinen bij de Kloosterstraat en het Havenplein zijn nu ingezaaid tot mooie bloemenweide. Dat ziet er direct een stuk aantrekkelijker uit. Ook voor de toeristen, want het was bepaald geen visitekaartje. We pakken om dezelfde reden ook het groen bij de Rode Standerdmolen aan. De oudste molen van Zeeland, maar de stukken grond eromheen waren erg verwaarloosd. Ook dat is ingezaaid, er zijn bankjes geplaatst en bakken met lavendel waardoor het een soort parkje is geworden. Verder zijn we van vijftien bloembakken aan lantaarnpalen in het centrum naar 55 bakken gegaan. Daarmee accentueren we de eeuwenoude ringvoorstraat-structuur.”
Meer uit Tholen
THOLEN - Actiegroep Tholen in Verzet houdt vanavond vanaf 19.00 uur een vrouwenmars door de stad. De groep wil daarmee een signaal afgeven dat vrouwen en meisjes zich overal vrij en veilig moeten kunnen voelen.
7 uur geledenTHOLEN - Het Volwassenenfonds Sport & Cultuur betaalt de contributie of het lesgeld voor Tholenaren met weinig te besteden. Dit jaar deden 23 inwoners mee. Tijdens de Week van de Armoede vraagt het fonds extra aandacht voor deze hulp
8 uur geledenTHOLEN - Het college van burgemeester en wethouders heeft dinsdag een sluitende begroting voor 2027 gepresenteerd. De inkomsten en uitgaven van de gemeente Tholen worden exact even hoog berekend. Volgens wethouder Peter Hoek (financiën) staat de gemeente er financieel gezond voor, maar vanaf 2028 vraagt het zogenoemde ravijnjaar om voorzichtigheid.
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Hoor je binnenkort 'oh dennenboom' uit een woonkamer komen? Dan kan je zomaar in de buurt wonen van een van spelers van de nieuwste productie van Stichting Vierschaar. Het is namelijk een van de nummers die door regisseur Diemer van Wijk bij spelers is aangekomen om alvast te oefenen. Met het succes van Huiveren in het Hof nog in het geheugen pakt de stichting in december opnieuw uit met een spektakel in het Markiezenhof: Het meisje met de zwavelstokjes.
1 dag geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Bestuursvoorzitter Bianka Mennema neemt op 1 januari 2027 afscheid van het Bravis ziekenhuis. Na ruim negen jaar keert zij terug als medisch specialist, in het Erasmus MC. De Raad van Toezicht stelt een interim-bestuurder aan.
1 dag geledenTHOLEN - Het Women in Rock Festival draait zaterdag 17 oktober weer in de theaterzaal van de Meulvliet. Vrouwelijke muzikanten en zangeressen staan vanaf 17.30 uur in de spotlight. Memories of Earth & Fire sluit het festival af met een eerbetoon aan de band van Jerney Kaagman.
2 dagen geledenTHOLEN - Op zaterdag 14 november wordt op het Malieveld in Den Haag opnieuw de landelijke Mars voor het Leven gehouden. Duizenden deelnemers uit het hele land zullen daar samenkomen voor een stille tocht waarin aandacht wordt gevraagd voor de bescherming van ongeboren leven, maar ook voor mensen die worstelen met eenzaamheid, uitzichtloosheid en moeilijke keuzes rond het begin en het einde van het leven. De mars wordt georganiseerd door Stichting Schreeuw om Leven en vindt dit jaar voor de 34e keer plaats.
2 dagen geleden