De groene wachters van Sint-Annaland
Niels van Oudenaarde is voorzitter van Dorpsgemeenschap Sint-Annaland. De leden hebben de grote wens om het dorp te vergroenen. Dat heeft geresulteerd in een mooi groenproject met samenwerking als sleutelwoord. De eerste resultaten zijn al zichtbaar. “We gaan in alle gezamenlijkheid voor meer groen in ons mooie dorp en dan bedoelen we niet het groen tussen de stoeptegels”, zegt hij lachend.
Wat zou je aanpakken als je één dag burgemeester van Tholen zou zijn? Die vraag werd gesteld in het kader van 60 jaar Dorpsgemeenschap Sint-Annaland. Vooral het onkruidprobleem en de uitstraling van het dorp werden veelvuldig genoemd. In het groenproject waar nu de aftrap voor gegeven is, worden deze zaken gebundeld. “We willen de uitstraling van het dorp veranderen van grijs naar groen. De braakliggende terreinen bij de Kloosterstraat en het Havenplein zijn nu ingezaaid tot mooie bloemenweide. Dat ziet er direct een stuk aantrekkelijker uit. Ook voor de toeristen, want het was bepaald geen visitekaartje. We pakken om dezelfde reden ook het groen bij de Rode Standerdmolen aan. De oudste molen van Zeeland, maar de stukken grond eromheen waren erg verwaarloosd. Ook dat is ingezaaid, er zijn bankjes geplaatst en bakken met lavendel waardoor het een soort parkje is geworden. Verder zijn we van vijftien bloembakken aan lantaarnpalen in het centrum naar 55 bakken gegaan. Daarmee accentueren we de eeuwenoude ringvoorstraat-structuur.”
Meer uit Tholen
WEST-BRABANT/THOLEN - Na weken van zon, droogte en tropische temperaturen ziet de wereld er deze maandag ineens heel anders uit. De regen is terug en het is flink koeler. Is de zomer daarmee nu al voorbij? Nog niet, zegt meteoroloog Floris Lafeber van Weeronline. Maar voorlopig zijn we de hitte wel even kwijt.
2 uur geledenPOORTVLIET - De toekomst van de dorpshuisfunctie in Poortvliet zorgt opnieuw voor politieke vragen. Zowel het CDA als FvD heeft het college om opheldering gevraagd over de nieuwe multifunctionele accommodatie (mfa), de gymzaal en de manier waarop inwoners bij de plannen worden betrokken.
5 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Reichardt die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenTHOLEN - Waterschap Scheldestromen voert op maandag 22 september een proefsluiting uit van het keermiddel in de haven van Tholen. De werkzaamheden duren de hele dag.
2 dagen geledenOUD-VOSSEMEER - Drie kunstenaars uit Oud-Vossemeer nodigden de jeugd van groep 5 tot en met 8 uit voor een gratis kennismakingsworkshop om kunst te komen maken in hun ateliers. Zo konden ze kennismaken met nieuwe materialen en ervaren hoe het is om in een atelier te werken als een echte kunstenaar, om vervolgens het werk te exposeren.
2 dagen geledenTHOLEN - Liefhebbers van klassieke muziek kunnen zaterdag 15 augustus terecht in het stadhuis van Tholen. Tijdens het Stadhuisconcert staat de altviool centraal. De van oorsprong Australische altvioliste Michelle Pritchard speelt samen met pianist Rien Balkenende werken van Arnold Bax en Henri Vieuxtemps. Het concert begint om 15.30 uur en wordt georganiseerd door de Stichting Anthonie Keldermans Concerten.
2 dagen geleden[Advertorial] BERGEN OP ZOOM - Terwijl jonge gezinnen op vakantie zijn, is de groep ouderen thuis. Zij gaan vaak pas weer op pad zodra de grote drukte achter de rug is. Dat maakt dit hét moment om de mond en de prothese te laten controleren. Maak een afspraak voor de GRATIS prothesecheck. Waarom is zo'n controle eigenlijk nodig? Daar zijn een paar goede redenen voor.
3 dagen geleden