De Graafschap weer aan kop na zege in Dordrecht
DORDRECHT (ANP) - De Graafschap heeft door een 2-0-overwinning in de uitwedstrijd tegen FC Dordrecht de koppositie in de Keuken Kampioen Divisie overgenomen van Almere City FC. Voor de Doetinchemmers was het al de negende zege van het seizoen.
Mohamed Hamdaoui zette De Graafschap na 10 minuten op voorsprong en Ralf Seuntjens maakte er een kwartier voor tijd uit een strafschop 0-2 van.
Door de overwinning heeft De Graafschap nu 28 punten en dat is er één meer dan Almere City, dat zondag de uitwedstrijd tegen nummer 3 SC Cambuur wacht. FC Dordrecht, dat eerder in de week trainer Harry van den Ham ontsloeg, heeft pas één keer gewonnen en staat laatste.
Coaching vanuit huis
Bij de thuisploeg was Ben Kinds verantwoordelijk als trainer. Hij zat echter in quarantaine en deed de coaching vanuit huis, waar hij het duel via de televisie volgde. "Hij doet dat via oortjes, telefonisch en via iPads, je kent het allemaal wel. Alles hightech bij ons. Dat is ook het enige dat goed gaat bij ons", zei Hans de Zeeuw, de algemeen directeur van FC Dordrecht, gekscherend voor de camera van FOX Sports.
De Dordrechters hebben na twaalf duels al 35 doelpunten geïncasseerd.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
2 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
5 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
9 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
11 uur geleden