De Graafschap weer aan kop na zege in Dordrecht
DORDRECHT (ANP) - De Graafschap heeft door een 2-0-overwinning in de uitwedstrijd tegen FC Dordrecht de koppositie in de Keuken Kampioen Divisie overgenomen van Almere City FC. Voor de Doetinchemmers was het al de negende zege van het seizoen.
Mohamed Hamdaoui zette De Graafschap na 10 minuten op voorsprong en Ralf Seuntjens maakte er een kwartier voor tijd uit een strafschop 0-2 van.
Door de overwinning heeft De Graafschap nu 28 punten en dat is er één meer dan Almere City, dat zondag de uitwedstrijd tegen nummer 3 SC Cambuur wacht. FC Dordrecht, dat eerder in de week trainer Harry van den Ham ontsloeg, heeft pas één keer gewonnen en staat laatste.
Coaching vanuit huis
Bij de thuisploeg was Ben Kinds verantwoordelijk als trainer. Hij zat echter in quarantaine en deed de coaching vanuit huis, waar hij het duel via de televisie volgde. "Hij doet dat via oortjes, telefonisch en via iPads, je kent het allemaal wel. Alles hightech bij ons. Dat is ook het enige dat goed gaat bij ons", zei Hans de Zeeuw, de algemeen directeur van FC Dordrecht, gekscherend voor de camera van FOX Sports.
De Dordrechters hebben na twaalf duels al 35 doelpunten geïncasseerd.
Meer uit Voetbal
SPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
11 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Ramiz Zerrouki wil niet meer terug naar Feyenoord. Dat zei de middenvelder na de laatste wedstrijd van FC Twente bij PSV. Zerrouki speelde dit seizoen op huurbasis voor Twente en heeft bij Feyenoord nog een contract tot de zomer van 2027.
57 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman stelt zich niet meer beschikbaar voor het Nederlands elftal zolang Ronald Koeman de bondscoach is. Dat maakte de middenvelder van PSV duidelijk na de laatste competitiewedstrijd tegen FC Twente, die de Eindhovenaren met 5-1 wonnen. "Hij hoeft mij niet meer te bellen, nee", aldus Veerman tegen ESPN.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ayase Ueda is de topscorer van de Eredivisie. De Japanse spits van Feyenoord kwam dit seizoen tot 25 doelpunten. Ueda is daarmee de opvolger van ploeggenoot Sem Steijn, die vorig seizoen als speler van FC Twente tot 24 treffers kwam.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de competitie afgesloten met een overwinning. Het elftal van trainer Robin van Persie versloeg PEC Zwolle: 0-2. Feyenoord was al zeker van de tweede plaats en sluit de Eredivisie af met 19 punten minder dan kampioen PSV.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is er niet in geslaagd zich alsnog te kwalificeren voor de play-offs voor Europees voetbal. De Rotterdammers van de scheidende coach Maurice Steijn verloren hun laatste wedstrijd in het eigen Kasteel met 3-2 van stadgenoot Excelsior.
2 uur geledenALMELO (ANP) - FC Groningen heeft zich geplaatst voor de play-offs om Europees voetbal. De ploeg van trainer Dick Lukkien eindigde op de negende plaats in de Eredivisie na een 2-1-zege bij het gedegradeerde Heracles Almelo.
2 uur geleden