De Graafschap laat eerste kans op promotie naar Eredivisie liggen
AMSTERDAM (ANP) - De Graafschap is er vrijdag nog niet in geslaagd naar de Eredivisie te promoveren. De Doetinchemmers speelden op de voorlaatste speeldag in Amsterdam gelijk tegen Jong Ajax: 1-1.
De Graafschap blijft ondanks het puntenverlies tweede en heeft promotie in eigen hand. Een zege in de thuiswedstrijd tegen Helmond Sport volstaat woensdag. Kampioen SC Cambuur, dat won van FC Dordrecht (0-1), was al zeker van promotie.
Kenneth Taylor maakte in de 23e minuut het doelpunt voor Jong Ajax. De middenvelder passeerde doelman Rody de Boer met een laag schot van dichtbij. Toine van Huizen kopte De Graafschap in de tweede helft langszij. De ploeg van coach Mike Snoei liet daarna vele mogelijkheden op nog een doelpunt onbenut.
Go Ahead Eagles
De concurrenten van De Graafschap wonnen wel. Go Ahead Eagles zette NEC met 2-1 aan de kant. Almere City FC was te sterk voor Jong FC Utrecht: 1-3. NAC Breda versloeg MVV Maastricht met 2-0.
De Graafschap heeft na 37 van de 38 speelronden 76 punten, Go Ahead en Almere allebei 74 punten en NAC Breda 73 punten.
De wedstrijd tussen De Graafschap en Helmond Sport begint woensdag om 20.00 uur. Go Ahead speelt op hetzelfde tijdstip een uitwedstrijd tegen Excelsior. Almere City FC ontvangt Jong PSV en NAC Breda treft de laatste speelronde in Leeuwarden kampioen SC Cambuur.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
1 uur geledenCREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
7 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
9 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
10 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
11 uur geleden