De Graafschap laat eerste kans op promotie naar Eredivisie liggen
AMSTERDAM (ANP) - De Graafschap is er vrijdag nog niet in geslaagd naar de Eredivisie te promoveren. De Doetinchemmers speelden op de voorlaatste speeldag in Amsterdam gelijk tegen Jong Ajax: 1-1.
De Graafschap blijft ondanks het puntenverlies tweede en heeft promotie in eigen hand. Een zege in de thuiswedstrijd tegen Helmond Sport volstaat woensdag. Kampioen SC Cambuur, dat won van FC Dordrecht (0-1), was al zeker van promotie.
Kenneth Taylor maakte in de 23e minuut het doelpunt voor Jong Ajax. De middenvelder passeerde doelman Rody de Boer met een laag schot van dichtbij. Toine van Huizen kopte De Graafschap in de tweede helft langszij. De ploeg van coach Mike Snoei liet daarna vele mogelijkheden op nog een doelpunt onbenut.
Go Ahead Eagles
De concurrenten van De Graafschap wonnen wel. Go Ahead Eagles zette NEC met 2-1 aan de kant. Almere City FC was te sterk voor Jong FC Utrecht: 1-3. NAC Breda versloeg MVV Maastricht met 2-0.
De Graafschap heeft na 37 van de 38 speelronden 76 punten, Go Ahead en Almere allebei 74 punten en NAC Breda 73 punten.
De wedstrijd tussen De Graafschap en Helmond Sport begint woensdag om 20.00 uur. Go Ahead speelt op hetzelfde tijdstip een uitwedstrijd tegen Excelsior. Almere City FC ontvangt Jong PSV en NAC Breda treft de laatste speelronde in Leeuwarden kampioen SC Cambuur.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV zijn vrijdagavond voor het eerst in de clubhistorie landskampioen geworden. De Eindhovenaren verzekerden zich in de voorlaatste speelronde van de Vrouwen Eredivisie van de titel door thuis met 2-0 van ADO Den Haag te winnen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jorthy Mokio verkiest het nationale elftal van de Democratische Republiek Congo boven dat van België. Dat heeft de 18-jarige verdedigende middenvelder van Ajax vrijdag bekendgemaakt op sociale media. "Ik ben Congolees in hart en nieren", schrijft de in Gent geboren voetballer. "En het is onder deze kleuren dat ik het volgende hoofdstuk van mijn verhaal wil schrijven."
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst en Owen Wijndal zijn hersteld van hun blessures en zijn zondag beschikbaar voor Ajax in het duel met FC Utrecht. Dat zegt trainer Óscar García in een bericht op de site van de Amsterdamers. Ook heeft Davy Klaassen weer meegetraind met de groep, maar de middenvelder is nog niet wedstrijdfit.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouaméni een boete van 500.000 euro opgelegd na hun opstootje van eerder deze week. Dat meldt de club op de website.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie heeft verrast gereageerd op de berichtgeving dat de club na het seizoen afscheid neemt van de Engelse aanvaller Raheem Sterling. "Ik ben gequoot, maar heb die mensen niet gesproken", zei Van Persie over de berichtgeving in The Telegraph.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan enkele weken niet beschikken over rechtsback Alphonso Davies. De Canadese verdediger heeft in de halve finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League een hamstringblessure opgelopen en mist in ieder geval de laatste twee competitiewedstrijden van de landskampioen tegen VfL Wolfsburg en 1. FC Köln.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV moet het in de voorlaatste speelronde van de Eredivisie in het duel met Go Ahead Eagles doen zonder Ismael Saibari en Mauro Júnior. Dat vertelde trainer Peter Bosz in de persconferentie in de aanloop naar de wedstrijd van zondag (16.45 uur).
13 uur geleden