De Graafschap laat eerste kans op promotie naar Eredivisie liggen
AMSTERDAM (ANP) - De Graafschap is er vrijdag nog niet in geslaagd naar de Eredivisie te promoveren. De Doetinchemmers speelden op de voorlaatste speeldag in Amsterdam gelijk tegen Jong Ajax: 1-1.
De Graafschap blijft ondanks het puntenverlies tweede en heeft promotie in eigen hand. Een zege in de thuiswedstrijd tegen Helmond Sport volstaat woensdag. Kampioen SC Cambuur, dat won van FC Dordrecht (0-1), was al zeker van promotie.
Kenneth Taylor maakte in de 23e minuut het doelpunt voor Jong Ajax. De middenvelder passeerde doelman Rody de Boer met een laag schot van dichtbij. Toine van Huizen kopte De Graafschap in de tweede helft langszij. De ploeg van coach Mike Snoei liet daarna vele mogelijkheden op nog een doelpunt onbenut.
Go Ahead Eagles
De concurrenten van De Graafschap wonnen wel. Go Ahead Eagles zette NEC met 2-1 aan de kant. Almere City FC was te sterk voor Jong FC Utrecht: 1-3. NAC Breda versloeg MVV Maastricht met 2-0.
De Graafschap heeft na 37 van de 38 speelronden 76 punten, Go Ahead en Almere allebei 74 punten en NAC Breda 73 punten.
De wedstrijd tussen De Graafschap en Helmond Sport begint woensdag om 20.00 uur. Go Ahead speelt op hetzelfde tijdstip een uitwedstrijd tegen Excelsior. Almere City FC ontvangt Jong PSV en NAC Breda treft de laatste speelronde in Leeuwarden kampioen SC Cambuur.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht moet het de komende maanden stellen zonder spits David Min en middenvelder Davy van den Berg. Min is dinsdag geopereerd aan een enkel en Van den Berg wacht maandag een ingreep vanwege aanhoudende knieklachten. Dat meldt de nummer 6 van de Eredivisie.
11 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft op eigen veld punten laten liggen tegen West Ham. De ploeg van coach RĂºben Amorim bleef tegen de nummer 18 van de Premier League steken op 1-1. Bij winst was zijn ploeg opgeklommen naar de vijfde plaats in de Premier League.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - De Graafschap is dankzij een zege (1-2) bij Vitesse in Arnhem opgeklommen naar de derde plaats in de eerste divisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dankte de winst aan een doelpunt van aanvoerder Reuven Niemeijer kort voor tijd.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.
16 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."
18 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is bij Manchester United verkozen tot beste speler van de maand november. Dat meldt de Engelse voetbalclub op X.
18 uur geleden