De Graafschap laat eerste kans op promotie naar Eredivisie liggen
AMSTERDAM (ANP) - De Graafschap is er vrijdag nog niet in geslaagd naar de Eredivisie te promoveren. De Doetinchemmers speelden op de voorlaatste speeldag in Amsterdam gelijk tegen Jong Ajax: 1-1.
De Graafschap blijft ondanks het puntenverlies tweede en heeft promotie in eigen hand. Een zege in de thuiswedstrijd tegen Helmond Sport volstaat woensdag. Kampioen SC Cambuur, dat won van FC Dordrecht (0-1), was al zeker van promotie.
Kenneth Taylor maakte in de 23e minuut het doelpunt voor Jong Ajax. De middenvelder passeerde doelman Rody de Boer met een laag schot van dichtbij. Toine van Huizen kopte De Graafschap in de tweede helft langszij. De ploeg van coach Mike Snoei liet daarna vele mogelijkheden op nog een doelpunt onbenut.
Go Ahead Eagles
De concurrenten van De Graafschap wonnen wel. Go Ahead Eagles zette NEC met 2-1 aan de kant. Almere City FC was te sterk voor Jong FC Utrecht: 1-3. NAC Breda versloeg MVV Maastricht met 2-0.
De Graafschap heeft na 37 van de 38 speelronden 76 punten, Go Ahead en Almere allebei 74 punten en NAC Breda 73 punten.
De wedstrijd tussen De Graafschap en Helmond Sport begint woensdag om 20.00 uur. Go Ahead speelt op hetzelfde tijdstip een uitwedstrijd tegen Excelsior. Almere City FC ontvangt Jong PSV en NAC Breda treft de laatste speelronde in Leeuwarden kampioen SC Cambuur.
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.
9 uur geledenVELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
11 uur geleden