Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Graafschap kan promotie na verlies tegen Roda JC vergeten

De Graafschap kan promotie na verlies tegen Roda JC vergeten

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap speelt ook komend seizoen in de eerste divisie. De Doetinchemmers verloren zaterdag in de eerste ronde van de play-offs voor promotie en degradatie van Roda JC Kerkrade: 2-3. Roda speelt donderdag in de halve finales tegen Almere City FC of NEC.

Voor De Graafschap betekende de uitschakeling de derde grote tegenvaller in acht dagen tijd. Het elftal van trainer Mike Snoei kon al vorige week vrijdag bij Jong Ajax promotie veiligstellen. Ondanks vele kansen na rust werd het 1-1. Ook de tweede kans op directe promotie greep De Graafschap niet; Helmond Sport hield woensdag op De Vijverberg stand (0-0). Ook in dat duel liet De Graafschap heel veel goede mogelijkheden liggen. Go Ahead Eagles passeerde De Graafschap tijdens de laatste speelronde op de ranglijst, op doelsaldo.

De club uit de Achterhoek had maar even de tijd gehad om de twee teleurstellingen te verwerken. Tegen Roda leek de ploeg toch weer in staat zich op te richten. De Limburgers kwamen via Feyenoord-huurling Dylan Vente in de elfde minuut wel eerst op voorsprong. Hij profiteerde na een verkeerd teruggekopte bal van Daryl van Mieghem, die daarmee de counter inluidde.

Initiatief

De Graafschap nam daarna het initiatief. Van Mieghem maakte zijn fout vrijwel direct goed door in de dertiende minuut gelijk te maken na een voorzet van Roland Baas. Aanvoerder Ted van de Pavert kopte De Graafschap in de 37e minuut verdiend op voorsprong.

Thijmen Goppel redde Roda JC in de tweede helft. De middenvelder nam in de 72e minuut de 2-2 voor zijn rekening en maakte een kwartier voor tijd ook de 2-3. Snoei bracht Mohamed Hamdaoui en Melvin Platje nog in de ploeg, maar het hielp niet.

Meer uit Voetbal

Real Madrid verslaat Real Oviedo en eindigt als tweede in La Liga

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).

8 uur geleden
Frankrijk zonder middenvelder Camavinga naar WK

PARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.

10 uur geleden
Ancelotti blijft tot medio 2030 bondscoach van Brazilië

RIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.

12 uur geleden
Doelman Scherpen wint Belgische beker met Union

BRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.

13 uur geleden
Herstelde Mbappé keert terug bij Real Madrid

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.

15 uur geleden
International Timber mist ook thuisduel Arsenal met Burnley

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.

20 uur geleden
Slot weet vrijwel zeker dat hij trainer van Liverpool mag blijven

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.

20 uur geleden