Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Graafschap kan promotie na verlies tegen Roda JC vergeten

De Graafschap kan promotie na verlies tegen Roda JC vergeten

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap speelt ook komend seizoen in de eerste divisie. De Doetinchemmers verloren zaterdag in de eerste ronde van de play-offs voor promotie en degradatie van Roda JC Kerkrade: 2-3. Roda speelt donderdag in de halve finales tegen Almere City FC of NEC.

Voor De Graafschap betekende de uitschakeling de derde grote tegenvaller in acht dagen tijd. Het elftal van trainer Mike Snoei kon al vorige week vrijdag bij Jong Ajax promotie veiligstellen. Ondanks vele kansen na rust werd het 1-1. Ook de tweede kans op directe promotie greep De Graafschap niet; Helmond Sport hield woensdag op De Vijverberg stand (0-0). Ook in dat duel liet De Graafschap heel veel goede mogelijkheden liggen. Go Ahead Eagles passeerde De Graafschap tijdens de laatste speelronde op de ranglijst, op doelsaldo.

De club uit de Achterhoek had maar even de tijd gehad om de twee teleurstellingen te verwerken. Tegen Roda leek de ploeg toch weer in staat zich op te richten. De Limburgers kwamen via Feyenoord-huurling Dylan Vente in de elfde minuut wel eerst op voorsprong. Hij profiteerde na een verkeerd teruggekopte bal van Daryl van Mieghem, die daarmee de counter inluidde.

Initiatief

De Graafschap nam daarna het initiatief. Van Mieghem maakte zijn fout vrijwel direct goed door in de dertiende minuut gelijk te maken na een voorzet van Roland Baas. Aanvoerder Ted van de Pavert kopte De Graafschap in de 37e minuut verdiend op voorsprong.

Thijmen Goppel redde Roda JC in de tweede helft. De middenvelder nam in de 72e minuut de 2-2 voor zijn rekening en maakte een kwartier voor tijd ook de 2-3. Snoei bracht Mohamed Hamdaoui en Melvin Platje nog in de ploeg, maar het hielp niet.

Meer uit Voetbal

Ronaldo (40) houdt vast aan ambitie van 1000 doelpunten

DUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.

2 uur geleden
Inter neemt met kleine zege op Atalanta koppositie weer over

BERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.

13 uur geleden
Algerije met Feyenoorder Hadj Moussa verder in Afrika Cup

RABAT (ANP) - Algerije heeft zich met een 1-0-overwinning op Burkina Faso geplaatst voor de achtste finales van de Afrika Cup. Feyenoorder Anis Hadj Moussa maakt deel uit van de selectie van het Noord-Afrikaanse land, maar bleef zondagavond net als Ramiz Zerrouki van FC Twente op de bank.

14 uur geleden
Ajax bereikt akkoord met Jordi Cruijff als technisch directeur

AMSTERDAM (ANP) - Ajax en Jordi Cruijff hebben mondeling overeenstemming bereikt over de functie van technisch directeur. Dat meldt Ajax in een persbericht. Er moeten volgens de Amsterdamse club nog een aantal stappen worden genomen om tot een definitieve aanstelling te komen. Het doel van de huidige nummer 3 van de Eredivisie is dat Cruijff begin februari kan beginnen.

16 uur geleden
Roefs, Geertruida en Brobbey spelen gelijk met Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.

19 uur geleden
AC Milan voorlopig koploper in Serie A na zege op Hellas Verona

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale staat derde met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta en neemt bij winst de eerste plaats weer over.

21 uur geleden
Liverpool-coach Slot zag opluchting bij Wirtz na eerste treffer

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.

1 dag geleden