De Graafschap kan promotie na verlies tegen Roda JC vergeten
DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap speelt ook komend seizoen in de eerste divisie. De Doetinchemmers verloren zaterdag in de eerste ronde van de play-offs voor promotie en degradatie van Roda JC Kerkrade: 2-3. Roda speelt donderdag in de halve finales tegen Almere City FC of NEC.
Voor De Graafschap betekende de uitschakeling de derde grote tegenvaller in acht dagen tijd. Het elftal van trainer Mike Snoei kon al vorige week vrijdag bij Jong Ajax promotie veiligstellen. Ondanks vele kansen na rust werd het 1-1. Ook de tweede kans op directe promotie greep De Graafschap niet; Helmond Sport hield woensdag op De Vijverberg stand (0-0). Ook in dat duel liet De Graafschap heel veel goede mogelijkheden liggen. Go Ahead Eagles passeerde De Graafschap tijdens de laatste speelronde op de ranglijst, op doelsaldo.
De club uit de Achterhoek had maar even de tijd gehad om de twee teleurstellingen te verwerken. Tegen Roda leek de ploeg toch weer in staat zich op te richten. De Limburgers kwamen via Feyenoord-huurling Dylan Vente in de elfde minuut wel eerst op voorsprong. Hij profiteerde na een verkeerd teruggekopte bal van Daryl van Mieghem, die daarmee de counter inluidde.
Initiatief
De Graafschap nam daarna het initiatief. Van Mieghem maakte zijn fout vrijwel direct goed door in de dertiende minuut gelijk te maken na een voorzet van Roland Baas. Aanvoerder Ted van de Pavert kopte De Graafschap in de 37e minuut verdiend op voorsprong.
Thijmen Goppel redde Roda JC in de tweede helft. De middenvelder nam in de 72e minuut de 2-2 voor zijn rekening en maakte een kwartier voor tijd ook de 2-3. Snoei bracht Mohamed Hamdaoui en Melvin Platje nog in de ploeg, maar het hielp niet.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
8 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
9 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
10 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
11 uur geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
11 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
13 uur geleden