Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Graafschap kan promotie na verlies tegen Roda JC vergeten

De Graafschap kan promotie na verlies tegen Roda JC vergeten

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap speelt ook komend seizoen in de eerste divisie. De Doetinchemmers verloren zaterdag in de eerste ronde van de play-offs voor promotie en degradatie van Roda JC Kerkrade: 2-3. Roda speelt donderdag in de halve finales tegen Almere City FC of NEC.

Voor De Graafschap betekende de uitschakeling de derde grote tegenvaller in acht dagen tijd. Het elftal van trainer Mike Snoei kon al vorige week vrijdag bij Jong Ajax promotie veiligstellen. Ondanks vele kansen na rust werd het 1-1. Ook de tweede kans op directe promotie greep De Graafschap niet; Helmond Sport hield woensdag op De Vijverberg stand (0-0). Ook in dat duel liet De Graafschap heel veel goede mogelijkheden liggen. Go Ahead Eagles passeerde De Graafschap tijdens de laatste speelronde op de ranglijst, op doelsaldo.

De club uit de Achterhoek had maar even de tijd gehad om de twee teleurstellingen te verwerken. Tegen Roda leek de ploeg toch weer in staat zich op te richten. De Limburgers kwamen via Feyenoord-huurling Dylan Vente in de elfde minuut wel eerst op voorsprong. Hij profiteerde na een verkeerd teruggekopte bal van Daryl van Mieghem, die daarmee de counter inluidde.

Initiatief

De Graafschap nam daarna het initiatief. Van Mieghem maakte zijn fout vrijwel direct goed door in de dertiende minuut gelijk te maken na een voorzet van Roland Baas. Aanvoerder Ted van de Pavert kopte De Graafschap in de 37e minuut verdiend op voorsprong.

Thijmen Goppel redde Roda JC in de tweede helft. De middenvelder nam in de 72e minuut de 2-2 voor zijn rekening en maakte een kwartier voor tijd ook de 2-3. Snoei bracht Mohamed Hamdaoui en Melvin Platje nog in de ploeg, maar het hielp niet.

Meer uit Voetbal

Slot rekent ondanks matige prestaties op steun fans Liverpool

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft er ondanks de matige resultaten van de laatste tijd vertrouwen in dat de supporters woensdag achter hun ploeg gaan staan. Liverpool moet in de achtste finales van de Champions League tegen Galatasaray een achterstand van 1-0 wegwerken. In september verloor Liverpool in het hoofdtoernooi van de Champions League ook met 1-0 bij Galatasaray.

15 minuten geleden
Iran is tijdens WK welkom in Mexico, zegt president Sheinbaum

MEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vindt het geen probleem als Iran de drie groepswedstrijden op het WK in haar land speelt. Ze reageerde op het verzoek dat Iran bij de wereldvoetbalbond FIFA heeft ingediend. Voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond heeft de FIFA gevraagd de groepsduels naar Mexico te verplaatsen omdat zijn land in oorlog is met de Verenigde Staten en Israël.

2 uur geleden
FC Volendam speelt rest van seizoen zonder geblesseerde Kwakman

VOLENDAM (ANP) - Dave Kwakman komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Volendam. De middenvelder heeft zaterdag een knieblessure opgelopen in een thuisduel met Fortuna Sittard. FC Volendam huurt hem sinds de winterstop van AZ.

4 uur geleden
FIFA staat in contact met Iran maar houdt vast aan speelschema WK

ZÜRICH (ANP) - De FIFA is voorlopig niet van plan om de wedstrijden van Iran op het WK te verplaatsen naar Mexico. "We hebben regelmatig contact met alle deelnemende landen, waaronder Iran, om de planning voor het WK te bespreken", laat een woordvoerder van de wereldvoetbalbond weten. "FIFA kijkt ernaar uit dat alle deelnemende teams volgens het op 6 december aangekondigde wedstrijdschema zullen spelen."

4 uur geleden
Trainer Flick verlengt contract bij FC Barcelona, zegt voorzitter

BARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick verlengt binnenkort zijn contract bij FC Barcelona. "Dat willen wij en dat wil hij", vertelde de herkozen voorzitter Joan Laporta bij radiozender RAC1.

6 uur geleden
Verdediger Luckassen debuteert in selectie van WK-deelnemer Ghana

ACCRA (ANP) - Derrick Luckassen is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Ghana. De verdediger, geboren in Amsterdam, heeft een uitnodiging ontvangen voor de oefenduels van eind deze maand tegen Oostenrijk en Duitsland.

9 uur geleden
Mbappé kan spelen voor Real tegen ManCity, Bellingham nog niet

MANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.

20 uur geleden