
De dodenherdenking 2022 van gemeente Borsele
HEINKENSZAND Op woensdag 4 mei 2022 vond in de gemeente Borsele de dodenherdenking plaats bij de herdenkingsplaquette op het Van der Biltplein in Heinkenszand. Hierbij werden de burgers en militairen herdacht die in het Koninkrijk der Nederlanden of waar ook ter wereld zijn omgekomen of vermoord sinds het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog, in oorlogssituaties en bij vredesoperaties.
In samenwerking met de gemeente Borsele had een werkgroep bestaande uit de Jongerenraad Borsele, Culturele Raad Borsele, Seniorenraad Borsele en muziekvereniging Euterpe uit Heinkenszand een herdenkingsprogramma opgesteld.
Na het voorlezen van het memorandum bij de plaquette en het spelen van het Taptoe-signaal was iedereen om 20.00 uur twee minuten stil. Daarna zongen de aanwezigen couplet 1 en 6 van het Wilhelmus. Aansluitend hield burgemeester Gerben Dijksterhuis een toespraak en werden er kransen gelegd. De aanwezige kinderen legden samen met kinderburgemeester Thomas Heijboer ter afsluiting een bloem bij het monument.
Meer uit Beveland
'S HEER ARENDSKERKE- De vrijwillige brandweer van Heinkenszand is vrijdagavond ingezet voor een buitenbrandje aan de Spoorstraat. Daar stond een stukje van de beplanting langs de weg in brand. Hoe het kon dat de beplanting vlam gevat heeft is niet duidelijk.
2 uur geledenDRIEWEGEN- De Westerscheldetunnel in de richting van Terneuzen is vrijdagavond enige tijd afgesloten geweest. De oorzaak hiervan was een aanrijding tussen drie auto's op de N62 ter hoogte van de tunnel. Meerdere hulpdiensten kwamen ter plaatse maar niemand hoefde naar het ziekenhuis overgebracht te worden. Vlak voor middernacht werd de tunnel weer opengesteld.
3 uur geledenWESTKAPELLE - Het Polderhuis in Westkapelle is niet zomaar een museum, maar een levendig centrum van sociale en culturele activiteiten. Ivo van Beekhuizen weet dat als geen ander. Sinds 2006 is hij nauw betrokken bij de organisatie en heeft hij het Polderhuis zien groeien tot een dynamische ontmoetingsplek. Aan de keukentafel vertelt hij over zijn eigen ontwikkeling en over de unieke sfeer van de hechte gemeenschap waarin hij opgroeide. 'Je kent iedereen, het is een heel hechte gemeenschap.'
4 uur geledenCOLUMN - Een paar jaar geleden kreeg ik van iemand wat aantekeningen toegestuurd,waarin hij terugblikt op zijn belevenissen als politieagent in het vooroorlogse Goes.
6 uur geledenMIDDELBURG - Rijkswaterstaat voert in mei onderhoud uit aan de Vlaketunnel bij Kapelle en het Dampoortaquaduct bij Middelburg. Ze kondigt afsluitingen aan om weggebruikers te attenderen op een langere reistijd.
1 dag geledenHEINKENSZAND - Timmerfabriek De Mol uit Heinkenszand heeft de Groene Pluim ontvangen voor haar opvallende inzet op het gebied van duurzaamheid en sociaal beleid. Wethouder Arno Witkam van de gemeente Borsele reikte de erkenning uit aan eigenaar Marco Traas.
1 dag geledenGOES - De jaarrekening over 2024 van waterschap Scheldestromen is opgemaakt. Van de begroting à ruim 165 miljoen euro is 8,2 miljoen euro overgebleven.
1 dag geleden