De dag na de verkiezingen, zo heeft Tholen gestemd:
THOLEN - In de afgelopen drie dagen mochten tal van Tholenaren hun stem uitbrengen bij de Tweede Kamerverkiezingen. Mensen ouder dan zeventig jaar mochten per brief stemmen en andere kwetsbare mensen mochten op 15 en 16 maart al stemmen. Woensdagavond om 21.00 uur gingen de stembussen dicht en daarna was het tijd om te tellen.
In de gemeente Tholen is de SGP de grootste partij geworden met 3874 stemmen wat neerkomt op 24,4 procent van de stemmen. Dat zijn er 50 minder dan bij de verkiezingen in 2017. De tweede partij is met 17,3 procent de VVD geworden. De partij van Rutte kreeg op Tholen een krappe driehonderd stemmen meer dan in 2017. De partij van Geert Wilders werd met 12,9 procent derde op Tholen, maar leverde ten aanzien van 2017 toch ruim 400 stemmen in.
Daarna volgt CDA met 9,2 procent, CU met 6,5 procent, FvD met 5,7 procent en D66 met 5 procent. 4,6 procent van de Thoolse stemmers stemde op SP en 4 procent op PvdA. JA21 kreeg 2,4 procent en de Partij voor de Dieren 2,1 procent. GroenLinks kon rekenen op 1,6 procent van de Thoolse stemmen en BBB 1,4. 50Plus eindigde op Tholen met een percentage van 0.8 procent. Eén Tholenaar stemde op STEMNL.
In totaal kwamen er 11 blanco stemmen binnen en 17 stemmen werden ongeldig verklaard. Het opkomstpercentage op Tholen was 80,26 procent, tegenover het landelijke percentage 82,6 procent volgens de laatste exit poll.
Meer uit Tholen
THOLEN - Jij op Tholen van de gemeente Tholen organiseert in de herfstvakantie sportieve, creatieve en gezellige activiteiten voor kinderen en jongeren. Er is knutselen, Dag van het Onbeperkt Sporten, een filmmiddag en Agent Factory. Aanmelden is verplicht en kan vanaf maandag 5 oktober.
9 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Ze hebben er meer dan vijftien jaar op moeten wachten, maar vrijdagavond was dan eindelijk de officiële opening. De Smerdiekse jeugd heeft weer een eigen plek: Jeugdhonk Haestinge. "Niets moet en bijna alles mag hier", zo lacht een trotse initiatiefneemster Ria.
11 uur geledenTHOLEN - Met meer dan zeventig bieren konden Thoolse bierliefhebbers zaterdagmiddag hun hart ophalen tijdens de zevende editie van het Thoolse Bierfestival. Vijf brouwers uit heel de regio waren met hun meest iconische bieren afgereisd om hun trots in de idyllische setting van de Gasthuiskapel te presenteren.
14 uur geledenSTEENBERGEN - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is? Waar komt de liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er zo mooi aan het werk? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: Cynthia Boer en Francis Gunter, industrieel naaisters bij Insulcon B.V.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Nelia van den Berg die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis ziekenhuis is vanaf 1 oktober gestart met een speciale vrouwenhartpolikliniek. Op deze nieuwe polikliniek krijgen patiënten met onbegrepen hartklachten meer tijd, aandacht en begeleiding. Daarmee speelt Bravis in op groeiende inzichten binnen de cardiologie. Hart- en vaatziekten uiten zich bij vrouwen namelijk niet altijd op dezelfde manier als bij mannen.
2 dagen geledenNIEUW-VOSSEMEER/OUD-VOSSEMEER - Inwoners van Oud-Vossemeer en Nieuw-Vossemeer kunnen op zaterdag 10 oktober meepraten over twee nieuwe objecten die bij de dorpen komen te staan. Dit gebeurt bij de voormalige veerverbinding over het Schelde-Rijnkanaal. De objecten moeten verwijzen naar de oude verdedigingslinie en een symbolische verbinding vormen tussen beide dorpen.
2 dagen geleden