De dag na de verkiezingen, zo heeft Tholen gestemd:
THOLEN - In de afgelopen drie dagen mochten tal van Tholenaren hun stem uitbrengen bij de Tweede Kamerverkiezingen. Mensen ouder dan zeventig jaar mochten per brief stemmen en andere kwetsbare mensen mochten op 15 en 16 maart al stemmen. Woensdagavond om 21.00 uur gingen de stembussen dicht en daarna was het tijd om te tellen.
In de gemeente Tholen is de SGP de grootste partij geworden met 3874 stemmen wat neerkomt op 24,4 procent van de stemmen. Dat zijn er 50 minder dan bij de verkiezingen in 2017. De tweede partij is met 17,3 procent de VVD geworden. De partij van Rutte kreeg op Tholen een krappe driehonderd stemmen meer dan in 2017. De partij van Geert Wilders werd met 12,9 procent derde op Tholen, maar leverde ten aanzien van 2017 toch ruim 400 stemmen in.
Daarna volgt CDA met 9,2 procent, CU met 6,5 procent, FvD met 5,7 procent en D66 met 5 procent. 4,6 procent van de Thoolse stemmers stemde op SP en 4 procent op PvdA. JA21 kreeg 2,4 procent en de Partij voor de Dieren 2,1 procent. GroenLinks kon rekenen op 1,6 procent van de Thoolse stemmen en BBB 1,4. 50Plus eindigde op Tholen met een percentage van 0.8 procent. Eén Tholenaar stemde op STEMNL.
In totaal kwamen er 11 blanco stemmen binnen en 17 stemmen werden ongeldig verklaard. Het opkomstpercentage op Tholen was 80,26 procent, tegenover het landelijke percentage 82,6 procent volgens de laatste exit poll.
Meer uit Tholen
THOLEN - Na een uitzonderlijk zachte start van november wordt het dit weekend een stuk kouder. De temperatuur daalt overdag naar 5 tot 10 graden en tijdens heldere nachten kan het zelfs gaan vriezen. Dat meldt meteoroloog Rico Schröder in zijn maandverwachting.
24 minuten geledenTHOLEN - Sinterklaas is weer in het land. Na zijn aankomst op Texel zette de pakjesboot zaterdag koers naar Tholen. Rond 15.00 uur begon daar de intocht door de stad, ruim een uur eerder dan gebruikelijk. Dit had alles te maken met de gewijzigde route: de Sint liep dit jaar niet naar de Markt, maar naar de sporthal van de Meulvliet. Bekijk onderaan dit artikel foto's van Rien Burgers.
4 uur geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is. Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er nou zo mooi aan het vak? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: Corné van Herel, Klanthuis Medewerker bij Stadlander.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Vrijdagavond is op de Broekseweg in Oud-Vossemeer een tractor in een sloot beland na een botsing met een auto. De bestuurder van de tractor raakte gewond, terwijl de automobilist ongedeerd bleef.
1 dag geledenTHOLEN - Sinterklaas heeft zaterdag voet aan wal gezet in Tholen. Dit jaar begon de intocht ruim een uur eerder dan gebruikelijk. Hierdoor konden de kinderen later op de middag in de sporthal van de Meulvliet binnen genieten van de festiviteiten.
1 dag geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Op de spoedeisende hulp (SEH) is het vaak hollen of stilstaan. Voor het ziekenhuis en zijn medewerkers is het handig om vooraf goed in te kunnen schatten wanneer de piekmomenten zijn en wanneer het rustiger wordt. Het Expertisecentrum Zorgalgoritmen heeft hiervoor een druktevoorspeller ontwikkeld. Dit hulpmiddel wordt vanaf deze week als eerste ingezet op de SEH's van het Bravis ziekenhuis in Bergen op Zoom en Roosendaal.
1 dag geledenZEELAND - De verhoging van de btw op logies van 9 naar 21 procent kan volgend jaar leiden tot een drastische daling van het toeristisch bezoek aan Zeeland. "We maken ons grote zorgen", zegt gedeputeerde Dick van der Velde.
2 dagen geleden