De dag na de verkiezingen, zo heeft Tholen gestemd:
THOLEN - In de afgelopen drie dagen mochten tal van Tholenaren hun stem uitbrengen bij de Tweede Kamerverkiezingen. Mensen ouder dan zeventig jaar mochten per brief stemmen en andere kwetsbare mensen mochten op 15 en 16 maart al stemmen. Woensdagavond om 21.00 uur gingen de stembussen dicht en daarna was het tijd om te tellen.
In de gemeente Tholen is de SGP de grootste partij geworden met 3874 stemmen wat neerkomt op 24,4 procent van de stemmen. Dat zijn er 50 minder dan bij de verkiezingen in 2017. De tweede partij is met 17,3 procent de VVD geworden. De partij van Rutte kreeg op Tholen een krappe driehonderd stemmen meer dan in 2017. De partij van Geert Wilders werd met 12,9 procent derde op Tholen, maar leverde ten aanzien van 2017 toch ruim 400 stemmen in.
Daarna volgt CDA met 9,2 procent, CU met 6,5 procent, FvD met 5,7 procent en D66 met 5 procent. 4,6 procent van de Thoolse stemmers stemde op SP en 4 procent op PvdA. JA21 kreeg 2,4 procent en de Partij voor de Dieren 2,1 procent. GroenLinks kon rekenen op 1,6 procent van de Thoolse stemmen en BBB 1,4. 50Plus eindigde op Tholen met een percentage van 0.8 procent. Eén Tholenaar stemde op STEMNL.
In totaal kwamen er 11 blanco stemmen binnen en 17 stemmen werden ongeldig verklaard. Het opkomstpercentage op Tholen was 80,26 procent, tegenover het landelijke percentage 82,6 procent volgens de laatste exit poll.
Meer uit Tholen
THOLEN - EBS en de Provincie Zeeland presenteerden vrijdag de eerste bus voor Reizen door Zeeland. Daarmee bereikt de voorbereiding op de nieuwe busconcessie in Zeeland een belangrijke mijlpaal. Vanaf december verzorgt EBS in opdracht van de Provincie Zeeland twaalf jaar lang het openbaar busvervoer met een nieuwe vloot van 73 volledig elektrische BYD-bussen. Daarvan zijn inmiddels 38 voertuigen in Nederland aangekomen; de overige worden deze zomer geleverd.
45 minuten geledenOUD-VOSSEMEER - "Wanneer je een brug over wandelt, weet je dat je verkeerd bent gelopen", grapt Dirkjan Havermans voor vertrek tegen twee deelnemers. Uit heel het land wisten wandelliefhebbers het eiland Tholen opnieuw te vinden voor de 36e editie van de Zevendorpentocht.
4 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenTHOLEN - Het college gaat kijken of het herdenkingsmonument in Tholen beter toegankelijk moet worden gemaakt voor minder mobiele bezoekers. Dat gebeurt nadat Roelof van Duijn (SGP) het college in mei wees op de toegankelijkheid van het monument. Volgens het raadslid kan een rolstoelgebruiker door de opstapjes nu niet zelfstandig meedoen aan de Dodenherdenking.
2 dagen geledenTHOLEN - Vanaf maandag 27 juli start Brabant Water met werkzaamheden op de Bergse Diepsluis in Tholen. Op de zuidelijke havenarm komt een pilothal voor een innovatief onderzoek. Hier onderzoekt Brabant Water hoe drinkwater van zeewater uit de Oosterschelde gemaakt kan worden.
2 dagen geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - De finish van de ZLM Tour komt steeds dichterbij. Om inwoners alvast warm te maken voor de internationale wielerwedstrijd zijn maandag twee wielerzuilen geplaatst aan de Gertrudisboulevard in Bergen op Zoom, de plek waar op vrijdag 4 september de derde etappe eindigt.
2 dagen geledenNOORD-BRABANT - Het KNMI heeft vanaf zaterdagochtend 08:00 uur voor het midden en zuiden van het land het Nationaal Hitteplan van het RIVM geactiveerd, dit valt samen met een code geel.Dit weekeinde wordt het in de zuidelijke helft van het land op veel plaatsen tropisch warm, in het noorden wordt het beduidend minder warm. "De aanhoudende hitte kan met name voor ouderen en mensen met een kwetsbare gezondheid gevaarlijk zijn", waarschuwt het KNMI.
3 dagen geleden