De Boer naar olympische finale 50 meter vrije slag
TOKIO (ANP) - Zwemmer Thom de Boer heeft op de Olympische Spelen de finale bereikt van de 50 meter vrije slag. Met 21,78 seconden zette de houder van het Nederlands record de achtste tijd neer in de halve finales, precies genoeg om zondag de finale te mogen zwemmen. Jesse Puts werd uitgeschakeld met 21,87 (twaalfde).
De Boer (29) heeft het Nederlands record op de kortste afstand op zijn naam staan met 21,58. De parttime-zwemmer, die ook een fulltimebaan heeft bij een vastgoedinvesteringsmaatschappij in Amsterdam en vakantiedagen moest opnemen om naar Tokio te kunnen gaan, kwalificeerde zich eind vorig jaar voor de Spelen. De Boer wist daarna zijn nationale toptijd al een paar keer aan te scherpen.
Met 21,58 is hij de op vijf na snelste man van dit jaar, na Caeleb Dressel, Vladimir Morozov, Benjamin Proud, Michael Andrew en Florent Manaudou. Op Morozov na komt hij die sprinters zondag allemaal tegen in de olympische finale. Dressel kwalificeerde zich als eerste met 21,42, drie kwartier nadat de Amerikaan het goud had gepakt op de 100 vlinder. De Fransman Manaudou zette de tweede tijd neer (21,53), de Braziliaan Bruno Fratus en de Griek Kristian Gkolomeev de derde (21,60). De Boer neemt het in de finale ook op tegen de Brit Proud, de Amerikaan Andrew (beiden 21,67) en Lorenzo Zazzeri uit Italië (21,75).
Pieter van den Hoogenband, de huidige chef de mission van TeamNL, pakte op de 50 vrij brons bij de Spelen van Sydney 2000. De Boer gaat zondag om 03.30 uur Nederlandse tijd proberen ook een medaille te pakken.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
5 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
6 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
13 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
17 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
1 dag geleden