De Boer naar olympische finale 50 meter vrije slag
TOKIO (ANP) - Zwemmer Thom de Boer heeft op de Olympische Spelen de finale bereikt van de 50 meter vrije slag. Met 21,78 seconden zette de houder van het Nederlands record de achtste tijd neer in de halve finales, precies genoeg om zondag de finale te mogen zwemmen. Jesse Puts werd uitgeschakeld met 21,87 (twaalfde).
De Boer (29) heeft het Nederlands record op de kortste afstand op zijn naam staan met 21,58. De parttime-zwemmer, die ook een fulltimebaan heeft bij een vastgoedinvesteringsmaatschappij in Amsterdam en vakantiedagen moest opnemen om naar Tokio te kunnen gaan, kwalificeerde zich eind vorig jaar voor de Spelen. De Boer wist daarna zijn nationale toptijd al een paar keer aan te scherpen.
Met 21,58 is hij de op vijf na snelste man van dit jaar, na Caeleb Dressel, Vladimir Morozov, Benjamin Proud, Michael Andrew en Florent Manaudou. Op Morozov na komt hij die sprinters zondag allemaal tegen in de olympische finale. Dressel kwalificeerde zich als eerste met 21,42, drie kwartier nadat de Amerikaan het goud had gepakt op de 100 vlinder. De Fransman Manaudou zette de tweede tijd neer (21,53), de Braziliaan Bruno Fratus en de Griek Kristian Gkolomeev de derde (21,60). De Boer neemt het in de finale ook op tegen de Brit Proud, de Amerikaan Andrew (beiden 21,67) en Lorenzo Zazzeri uit Italië (21,75).
Pieter van den Hoogenband, de huidige chef de mission van TeamNL, pakte op de 50 vrij brons bij de Spelen van Sydney 2000. De Boer gaat zondag om 03.30 uur Nederlandse tijd proberen ook een medaille te pakken.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
2 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Crispijn Ariëns heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. De wedstrijd vond plaats in Winterswijk. Op schaatsbaan De Witte Poorte was de 36-jarige Brabander na 125 ronden de snelste in een sprint van een kopgroep, die eerder in de wedstrijd het peloton op een ronde had gezet.
3 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Sofia Schilder heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. Schilder was na tachtig ronden op de bevroren piste van ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk de snelste in een massasprint. Lianne van Loon finishte als tweede, net voor Esther Kiel.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt denkt dat hij op de Winterspelen van Milaan ingezet kan worden op de ploegenachtervolging. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O won op het olympisch kwalificatietoernooi de 5000 meter en verzekerde zich daarmee van deelname aan de Spelen. Mocht hij nodig zijn, dan is hij "er klaar voor", zei hij.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt besefte vlak na zijn zege op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi nog niet helemaal dat hij naar de Spelen van Milaan gaat. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O versloeg met 6.09,30 favorieten als Chris Huizinga en Nederlands kampioen Marcel Bosker en zei onderkoeld dat hij totaal geen spanning had gehad voor de wedstrijd. "Na mijn rit, toen ik moest afwachten, zat mijn hartslag wel boven de 140", gaf hij snel toe.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf voor een grote verrassing gezorgd door de 5000 meter te winnen. De 21-jarige schaatser van Team IKO X20 bleef met 6.09,30 Chris Huizinga en Marcel Bosker voor. Van de Bunt versloeg in zijn rit Jorrit Bergsma, die als vierde finishte in 6.14,31.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft zichzelf verrast met haar tweede plaats op de 1000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi. Ze eindigde met 1.14,71 meteen achter winnares Femke Kok. "Ik had een bijzonder slecht seizoen gereden tot nu toe, maar het bewijst wel dat alles wat je in het verleden hebt gedaan totaal geen garantie biedt voor de toekomst. Dat is zo als je het goed hebt gedaan en als je het slecht hebt gedaan."
7 uur geleden