Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Boer behaalt in vijfde duel eerste zege met Oranje

De Boer behaalt in vijfde duel eerste zege met Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Frank de Boer heeft zijn eerste overwinning als bondscoach van het Nederlands elftal binnen. De opvolger van Ronald Koeman zag Oranje zondag Bosnië en Herzegovina in de voorlaatste groepswedstrijd van de Nations League met 3-1 verslaan.

Nederland is door de winst tijdelijk koploper in groep 1 van de A-divisie met 8 punten. Polen (7 punten) en Italië (6 punten) spelen later op zondag tegen elkaar. Oranje, dat tijdens de vorige editie van de Nations League de finale haalde en daarin verloor van Portugal, speelt woensdag in Chorzow tegen Polen het laatste duel.

De overwinning was vooral belangrijk met het oog op de kwalificatie voor het wereldkampioenschap van 2022 in Qatar. Nederland moet komende week op de wereldranglijst bij de eerste tien Europese landen staan om bij de loting in december groepshoofd te zijn en dat kan na de zege op Bosnië normaal gesproken niet meer misgaan.

Lekker

De Boer zal de zege ook voor zichzelf lekker vinden. De 50-jarige oud-international debuteerde in oktober met een nederlaag tegen Mexico (0-1), dezelfde maand gevolgd met remises tegen Bosnië en Herzegovina (0-0) en Italië (1-1). Woensdag eindigde ook de oefenwedstrijd tegen Spanje in een gelijkspel: 1-1.

De Boer ging daarmee de boeken in als eerste bondscoach van Oranje die niet wist te winnen in zijn eerste vier wedstrijden. Hoewel er verzachtende omstandigheden waren voor de matige start, zoals het sparen van veel internationals tijdens de twee oefenduels vanwege het overvolle programma, zat die start De Boer niet helemaal lekker.

Uitglijder

Een nieuwe uitglijder tegen Bosnië zou Oranje en de bondscoach geen goed doen, maar al snel werd in de Johan Cruijff ArenA duidelijk dat die er niet ging komen. Backs Owen Wijndal en Denzel Dumfries werden met een basisplaats beloond voor hun goede spel tegen Spanje en op het middenveld kreeg Davy Klaassen de voorkeur boven Donny van de Beek.

Op aangeven van Dumfries werkte Wijnaldum de bal al in de 6e minuut van dichtbij binnen. De aanvoerder scoorde na een klein kwartier spelen opnieuw, dit keer nadat Steven Berghuis de bal met zijn hoofd voor het doel legde. Een treffer van Luuk de Jong werd onterecht afgekeurd wegens buitenspel. Oranje kwam bij een paar counters van Bosnië goed weg.

Kort na rust viel de derde treffer alsnog, via Memphis Depay. Nederland maakte daarmee in één duel net zoveel doelpunten als tijdens de vorige zes interlands. Na een dekkingsfout van Stefan de Vrij scoorde Smail Prevljak tegen: 3-1.

Meer uit Voetbal

Real Madrid bevestigt spierblessure Mbappé

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).

3 uur geleden
Scheidsrechter Lindhout leidt duel tussen Ajax en PSV

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.

4 uur geleden
Steun voor Simons na missen WK met Oranje door knieblessure

ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.

5 uur geleden
Simons mist WK door zware knieblessure

LONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.

7 uur geleden
FIFA wil prijzengeld voor WK 2026 verder verhogen

ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.

17 uur geleden
Koploper Internazionale verspeelt punten in titelstrijd Serie A

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.

20 uur geleden
Voetbalsters PSV steviger aan kop na zege in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.

21 uur geleden