Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Bijenkorf paar avonden eerder dicht om zomers personeelsgebrek

De Bijenkorf paar avonden eerder dicht om zomers personeelsgebrek

AMSTERDAM (ANP) - De Bijenkorf in Amsterdam gaat vanaf volgende week op drie doordeweekse avonden een paar uur eerder dicht. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van RTL Nieuws. De maatregel geldt voor drie achtereenvolgende weken en is het gevolg van lagere personele bezetting door de vakantie.

Op maandag, dinsdag en woensdag sluit de hoofdvestiging aan de Dam om 19.00 uur in plaats van 21.00 uur. De overige avonden geldt de normale sluitingstijd van 21.00 uur, op zondag 20.00 uur.

Vakbond FNV vindt het een goede zaak: "De FNV dringt al langer aan op normale winkeltijden, zodat medewerkers meer grip krijgen op hun vrije tijd en ook eens een avondje kunnen doorbrengen met hun gezin. Wat de FNV betreft is deze afbouw van de koopavonden in Amsterdam een keerpunt én het startpunt van een landelijke discussie over de winkeltijden", aldus de bond.

Aanhoudend tekort

Een woordvoerder van winkelbrancheorganisatie INretail zegt dat de stap van de Bijenkorf niet op zichzelf staat. Winkeliers hebben steeds meer moeite om de winkel open te houden door de aanhoudende personeelstekorten. Het gebrek aan werknemers treft met name kleinere winkels waar doorgaans minder mensen werken. Waar grotere ketens nog wel met personeel kunnen schuiven, kan een zelfstandig ondernemer die alleen de winkel runt dat bijvoorbeeld niet.

De situatie leidt er al geruime tijd toe dat winkels soms later opengaan of eerder sluiten of zelfs dagen in de week dicht moeten. Volgens INretail is het belangrijk dat winkels optimaal bezet zijn op de belangrijkste omzetdagen, de tweede helft van de week en de weekenddagen. Bij de brancheorganisatie gaat men er wel van uit dat de ergste roosterproblemen tijdelijk zijn en vooral met de vakantieperiode te maken hebben.

In het pleidooi voor 'normale' winkeltijden van FNV kan de zegsman van INretail zich niet vinden. Hij heeft de indruk dat de vakbond een probleem creëert dat er helemaal niet is. Daarbij wijst hij erop dat er over de winkeltijden en inzetbaarheid van personeel goede afspraken gemaakt zijn in cao's.

Meer uit Financieel

Trump geeft EU tot 4 juli voor handelsdeal, dreigt met heffingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Europese Unie tot 4 juli de tijd om de handelsdeal met de Verenigde Staten in te voeren. Hij dreigt anders de importheffingen voor het landenblok te verhogen, stelt de president in een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social.

45 minuten geleden
Nieuwe stap in Frans onderzoek naar Elon Musk en X

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.

1 uur geleden
Harrods compenseert tientallen mensen na misbruik door eigenaar

LONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.

2 uur geleden
Britse adverteerders eisen miljarden compensatie van Google

LONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).

2 uur geleden
Vertaalbedrijf DeepL schrapt kwart personeel vanwege AI

KEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.

2 uur geleden
AEX sluit dag na record lager, Shell en RELX bij dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs eindigde donderdag aanzienlijk lager, nadat de hoofdindex woensdag nog een nieuw slotrecord had bereikt.

2 uur geleden
Medeoprichter Superdry krijgt 8 jaar cel voor verkrachting

GLOUCESTER (ANP/AFP) - De medeoprichter van het Britse modemerk Superdry heeft van de rechter in Engeland een gevangenisstraf gekregen van acht jaar voor verkrachting. James Holder werd vorige week door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting.

2 uur geleden