Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

‘De Bergsediepsluis is te klein’

‘De Bergsediepsluis is te klein’

THOLEN - In november heeft het regioteam Deltawateren van het Watersportverbond een enquête gehouden onder watersporters over de Bergsediepsluis. Reden hiervoor is dat het Regioteam al jaren pleit voor een grotere sluis omdat daar filevorming is door de groei van het vaarverkeer. “Op dit moment kent het water achter de sluis 700 ligplaatsen. In 1985, bij de bouw van de sluis, waren dat er 120. Met de enquête wil het regioteam aantonen hoe groot de noodzaak voor een grotere sluis werkelijk is en zo Rijkswaterstaat en de Provincie tot een ander besluit brengen. Meer dan 750 watersporters vulden de enquête in”, zo laat de watersportbond weten.

“De uitkomst van de enquête laat zien dat tweederde van de  respondenten bij de Bergsediepsluis een aanzienlijk langere wachttijd ervaart dan bij andere sluizen in de buurt. Wachttijden van een half uur tot meer dan een uur zijn normaal bij de Bergesdiepsluis. Daarnaast geeft ruim 61% van de respondenten aan een boot langer dan 10 meter te hebben. Bij een sluisgrootte van 38 bij 6,5 meter wil dat zeggen dat er slechts twee of drie boten per schutting in de sluis passen. Tenslotte, 56% van de respondenten zegt een keer of meer per maand door de sluis te gaan.” 

Onveilig

“Naast de lange wachttijd heeft file tot gevolg dat wachtplaatsen overvol raken. Dit maakt wachten voor de sluis onveilig omdat je voor de sluis moet blijven varen terwijl er boten uit de sluis komen en moeten passeren.”

Groei bezoekers bij grotere sluis

“88% van de respondenten geeft aan vaker naar dit vaargebied te willen komen als de sluis vergroot wordt en daarmee de wachttijden korter. Dit zou een mooie impuls zijn voor de havens en watersportbedrijven in het gebied. De uitkomst van de enquête versterkt ons standpunt dat de sluis te klein is ten opzichte van het aantal ligplaatsen en (de groei van) het vaarverkeer in de buurt. De uitkomst helpt ons bij de gesprekken die we hebben met de provincie Zeeland en Rijkswaterstaat. De gedeputeerd van de provincie Zeeland, de heer Dick van der Velden, heeft aangegeven zelf naar de sluis te komen in het seizoen om de situatie te aanschouwen.” 

Meer uit Tholen

Gratis smeren tegen huidkanker: Tholen plaatst zonnebrandpalen bij strandjes

THOLEN - Tholen heeft zich aangesloten bij het Zonvenant van het Nationaal Huidfonds. Met deze samenwerking wil de gemeente inwoners en bezoekers bewuster maken van het belang van bescherming tegen schadelijke uv-straling en zo huidkanker helpen voorkomen. Om die reden zijn op donderdag 9 april drie zonnebrandpalen geplaatst bij drukbezochte strandopgangen.

5 uur geleden
Anonieme tip leidt tot drugsvondst in woning Sint-Annaland

SINT-ANNALAND - Een anonieme tip heeft onlangs geleid tot de vondst van verdovende middelen in een woning in Sint-Annaland. Ook op meerdere locaties in West-Brabant trof de politie drugs aan na binnengekomen tips via Meld Misdaad Anoniem. Er zijn meerdere verdachten aangehouden.

7 uur geleden
Rioolonderhoud Sint-Annaland kan geur en opkomend water in huis veroorzaken

SINT-ANNALAND - Het rioolstelsel van Sint-Annaland wordt van 13 april tot en met 22 mei gereinigd en geïnspecteerd. Dit is nodig om ervoor te zorgen dat regen- en afvalwater goed kan blijven wegstromen. Tijdens de werkzaamheden kunnen inwoners soms een lichte rioolgeur in huis ruiken. Ook kan er kort verkeersoverlast in de straten zijn.

12 uur geleden
Brandweer blust felle rietbrand langs Rijksweg: Mogelijk aangestoken

SINT PHILIPSLAND - De brandweer heeft zondagmiddag een buitenbrand geblust die mogelijk is aangestoken door vandalen. De brand woedde in een rietkraag aan de Rijksweg in Sint Philipsland.

1 dag geleden
Aan de keukentafel met Tony en Jannie van Chastelet: ‘Sportscholen als deze worden steeds zeldzamer’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

SINT-MAARTENSDIJK - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Tony en Jannie van Chastelet,Fitnesscentrum Bodyzone.

1 dag geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Sint-Pancratiuskerk torent boven Poortvliet uit’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen. 

1 dag geleden
Koningsdag Tholen 2026: Ringrijden en vuurwerkshow zijn weer de smaakmakers

THOLEN - Op maandag 27 april viert heel het land Koningsdag met vrijmarkten, muziek en oranjefeesten. In Tholen-stad pakken de organisatoren het net als vorig jaar aan: het ringrijden keert terug op de Markt en de dag wordt afgesloten met een vuurwerkshow bij de Oesterputten.

2 dagen geleden