‘De Bergsediepsluis is te klein’
THOLEN - In november heeft het regioteam Deltawateren van het Watersportverbond een enquête gehouden onder watersporters over de Bergsediepsluis. Reden hiervoor is dat het Regioteam al jaren pleit voor een grotere sluis omdat daar filevorming is door de groei van het vaarverkeer. “Op dit moment kent het water achter de sluis 700 ligplaatsen. In 1985, bij de bouw van de sluis, waren dat er 120. Met de enquête wil het regioteam aantonen hoe groot de noodzaak voor een grotere sluis werkelijk is en zo Rijkswaterstaat en de Provincie tot een ander besluit brengen. Meer dan 750 watersporters vulden de enquête in”, zo laat de watersportbond weten.
“De uitkomst van de enquête laat zien dat tweederde van de respondenten bij de Bergsediepsluis een aanzienlijk langere wachttijd ervaart dan bij andere sluizen in de buurt. Wachttijden van een half uur tot meer dan een uur zijn normaal bij de Bergesdiepsluis. Daarnaast geeft ruim 61% van de respondenten aan een boot langer dan 10 meter te hebben. Bij een sluisgrootte van 38 bij 6,5 meter wil dat zeggen dat er slechts twee of drie boten per schutting in de sluis passen. Tenslotte, 56% van de respondenten zegt een keer of meer per maand door de sluis te gaan.”
Onveilig
“Naast de lange wachttijd heeft file tot gevolg dat wachtplaatsen overvol raken. Dit maakt wachten voor de sluis onveilig omdat je voor de sluis moet blijven varen terwijl er boten uit de sluis komen en moeten passeren.”
Groei bezoekers bij grotere sluis
“88% van de respondenten geeft aan vaker naar dit vaargebied te willen komen als de sluis vergroot wordt en daarmee de wachttijden korter. Dit zou een mooie impuls zijn voor de havens en watersportbedrijven in het gebied. De uitkomst van de enquête versterkt ons standpunt dat de sluis te klein is ten opzichte van het aantal ligplaatsen en (de groei van) het vaarverkeer in de buurt. De uitkomst helpt ons bij de gesprekken die we hebben met de provincie Zeeland en Rijkswaterstaat. De gedeputeerd van de provincie Zeeland, de heer Dick van der Velden, heeft aangegeven zelf naar de sluis te komen in het seizoen om de situatie te aanschouwen.”
Meer uit Tholen
SCHERPENISSE- Bij een woning aan de Langeweg is zaterdagavond iemand gewond geraakt. Dit gebeurde na een val van de buitentrap bij de woning. Meerdere hulpdiensten gingen met spoed ter plaatse. Vanwege de ernst van de situatie werd in eerste instantie ook een Mobiel Medisch Team per auto opgeroepen. Deze kon later worden afgezegd. Het slachtoffer is overgebracht naar het ziekenhuis. De oorzaak van de val is niet bekend gemaakt.
1 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Peter Metske die de spotlight mocht vangen.
1 uur geledenZEELAND - Ondernemers in Zeeland die zich willen beschermen tegen inkomensverlies door ziekte, kunnen binnenkort meer te weten komen over het Broodfonds. Op dinsdag 3 februari organiseert Broodfonds Zeeland een online informatiebijeenkomst voor geïnteresseerden.
20 uur geledenTHOLEN - De tekorten aan personeel in de zorg en techniek in Zeeland nemen de komende jaren verder toe. Dat blijkt uit een nieuwe analyse van UWV, waarin de cijfers van het vierde kwartaal van 2024 zijn gecombineerd met de arbeidsmarktprognose tot 2030 van het Researchcentrum voor Onderwijs en Arbeidsmarkt (ROA).
1 dag geledenGRÔÔT PESÔÔT - Vrijwilligers van carnavalsvereniging De Vlôôientrappers gaan dit weekend weer het carnavalskrantje huis-aan-huis bezorgen. Op sociale media deelt de vereniging alvast een foto van een pallet vol stapels kranten, die zaterdag worden verspreid.
2 dagen geledenTHOLEN - GroenLinks en de Partij van de Arbeid in Tholen doen dit jaar niet samen mee aan de gemeenteraadsverkiezingen. De samenwerking is uit elkaar gevallen na onenigheid over de kandidatenlijst. Acht jaar geleden was Tholen een van de eerste gemeenten in Zeeland waar beide partijen gezamenlijk op het stembiljet stonden.
2 dagen geledenOUD-VOSSEMEER - Woningcorporatie Stadlander heeft een nieuwe datum vastgesteld voor de inloopavond over de sloop van acht woningen in de Bou Kooijmanstraat in Oud-Vossemeer. De bijeenkomst is nu op maandagavond 19 januari in dorpshuis De Vossenkuil.
3 dagen geleden