Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

‘De Bergsediepsluis is te klein’

‘De Bergsediepsluis is te klein’

THOLEN - In november heeft het regioteam Deltawateren van het Watersportverbond een enquête gehouden onder watersporters over de Bergsediepsluis. Reden hiervoor is dat het Regioteam al jaren pleit voor een grotere sluis omdat daar filevorming is door de groei van het vaarverkeer. “Op dit moment kent het water achter de sluis 700 ligplaatsen. In 1985, bij de bouw van de sluis, waren dat er 120. Met de enquête wil het regioteam aantonen hoe groot de noodzaak voor een grotere sluis werkelijk is en zo Rijkswaterstaat en de Provincie tot een ander besluit brengen. Meer dan 750 watersporters vulden de enquête in”, zo laat de watersportbond weten.

“De uitkomst van de enquête laat zien dat tweederde van de  respondenten bij de Bergsediepsluis een aanzienlijk langere wachttijd ervaart dan bij andere sluizen in de buurt. Wachttijden van een half uur tot meer dan een uur zijn normaal bij de Bergesdiepsluis. Daarnaast geeft ruim 61% van de respondenten aan een boot langer dan 10 meter te hebben. Bij een sluisgrootte van 38 bij 6,5 meter wil dat zeggen dat er slechts twee of drie boten per schutting in de sluis passen. Tenslotte, 56% van de respondenten zegt een keer of meer per maand door de sluis te gaan.” 

Onveilig

“Naast de lange wachttijd heeft file tot gevolg dat wachtplaatsen overvol raken. Dit maakt wachten voor de sluis onveilig omdat je voor de sluis moet blijven varen terwijl er boten uit de sluis komen en moeten passeren.”

Groei bezoekers bij grotere sluis

“88% van de respondenten geeft aan vaker naar dit vaargebied te willen komen als de sluis vergroot wordt en daarmee de wachttijden korter. Dit zou een mooie impuls zijn voor de havens en watersportbedrijven in het gebied. De uitkomst van de enquête versterkt ons standpunt dat de sluis te klein is ten opzichte van het aantal ligplaatsen en (de groei van) het vaarverkeer in de buurt. De uitkomst helpt ons bij de gesprekken die we hebben met de provincie Zeeland en Rijkswaterstaat. De gedeputeerd van de provincie Zeeland, de heer Dick van der Velden, heeft aangegeven zelf naar de sluis te komen in het seizoen om de situatie te aanschouwen.” 

Meer uit Tholen

Clarissa Geelhoed-van Veen voorgedragen als nieuwe griffier van Tholen

THOLEN - De gemeente Tholen krijgt mogelijk een nieuw gezicht in de raad. De werkgeverscommissie heeft Clarissa Geelhoed-van Veen voorgedragen als nieuwe griffier. Als de gemeenteraad instemt met haar benoeming, treedt zij op 15 oktober in dienst.

28 minuten geleden
Mogelijk drugslab in schuur Sint Philipsland waar eerder grote brand uitbrak

SINT PHILIPSLAND - In de schuur aan de Campweg waar eerder op de avond een zeer grote brand uitbrak is vermoedelijk een drugslab aangetroffen. gaat. Door de omvang van de brand is er veel schade ontstaan. De politie doet onderzoek naar de oorzaak en omstandigheden.Op dit moment is niet bekend of er iemand is aangehouden voor betrokkenheid bij het drugslab. Brandweerlieden zijn met veel materiaal ter plaatse om na te blussen. Dit zal nog geruime tijd in beslag nemen. Wanneer de situatie het toelaat zullen agenten onderzoek doen in het pand. Over de omvang van het lab kan de politie nog geen mededelingen doen.

13 uur geleden
Forse uitslaande brand in loods aan Campweg in Sint Philipsland

SINT PHILIPSLAND - In een loods aan de Campweg in Sint Philipsland is vrijdagmiddag een forse brand uitgebroken. De brand zorgt voor grote rookontwikkeling die in wijde omgeving goed zichtbaar is.

15 uur geleden
Thoolse schatkist groeit richting 100 miljoen euro, grote investeringen wachten

THOLEN - De gemeente Tholen sluit het jaar 2025 af met een positief saldo van ruim 7,3 miljoen euro. De schatkist van de gemeente loopt daarmee op tot bijna 100 miljoen euro. Het overschot geeft ruimte om projecten in de toekomst naar voren te halen. Wel moet de gemeente volgend jaar één miljoen euro uit haar spaarpot halen om de begroting voor 2027 in balans te houden.

18 uur geleden
Car Tuning Zeeland houdt tweede automeeting van het jaar op Oesterdam

THOLEN- Car Tuning Zeeland organiseert zaterdag 20 juni de tweede automeeting van het jaar. De meeting is tussen 19.00 en 23.00 uur vrij toegankelijk bij de Bergse Diepsluis op de Oesterdam. Iedereen mag meedoen of een kijkje nemen.

1 dag geleden
Kunstenaars, creatievelingen en verzamelaars komen samen tijdens Kruytenburg FaiR

POORTVLIET - Op Landschapscamping Kruytenburg aan de Kruytenburgseweg wordt zaterdag 20 juni de 15de editie van de Kruytenburg FaiR georganiseerd. De FaiR is een open 'podium' en verkoopplek voor kunstenaars, creatievelingen en verzamelaars. Het evenement is van 10:30 tot 17:00 uur gratis toegankelijk.

1 dag geleden
Grote zoekactie naar twee mogelijke drenkelingen in de Krabbenkreek gestaakt

SINT-ANNALAND - Op de Oosterschelde is woensdagavond zo'n anderhalf uur gezocht naar twee drenkelingen. De zoekactie leverde uiteindelijk niets op en werd gestaakt. Dat meldt HVZeeland.

2 dagen geleden