‘De Bergsediepsluis is te klein’
THOLEN - In november heeft het regioteam Deltawateren van het Watersportverbond een enquête gehouden onder watersporters over de Bergsediepsluis. Reden hiervoor is dat het Regioteam al jaren pleit voor een grotere sluis omdat daar filevorming is door de groei van het vaarverkeer. “Op dit moment kent het water achter de sluis 700 ligplaatsen. In 1985, bij de bouw van de sluis, waren dat er 120. Met de enquête wil het regioteam aantonen hoe groot de noodzaak voor een grotere sluis werkelijk is en zo Rijkswaterstaat en de Provincie tot een ander besluit brengen. Meer dan 750 watersporters vulden de enquête in”, zo laat de watersportbond weten.
“De uitkomst van de enquête laat zien dat tweederde van de respondenten bij de Bergsediepsluis een aanzienlijk langere wachttijd ervaart dan bij andere sluizen in de buurt. Wachttijden van een half uur tot meer dan een uur zijn normaal bij de Bergesdiepsluis. Daarnaast geeft ruim 61% van de respondenten aan een boot langer dan 10 meter te hebben. Bij een sluisgrootte van 38 bij 6,5 meter wil dat zeggen dat er slechts twee of drie boten per schutting in de sluis passen. Tenslotte, 56% van de respondenten zegt een keer of meer per maand door de sluis te gaan.”
Onveilig
“Naast de lange wachttijd heeft file tot gevolg dat wachtplaatsen overvol raken. Dit maakt wachten voor de sluis onveilig omdat je voor de sluis moet blijven varen terwijl er boten uit de sluis komen en moeten passeren.”
Groei bezoekers bij grotere sluis
“88% van de respondenten geeft aan vaker naar dit vaargebied te willen komen als de sluis vergroot wordt en daarmee de wachttijden korter. Dit zou een mooie impuls zijn voor de havens en watersportbedrijven in het gebied. De uitkomst van de enquête versterkt ons standpunt dat de sluis te klein is ten opzichte van het aantal ligplaatsen en (de groei van) het vaarverkeer in de buurt. De uitkomst helpt ons bij de gesprekken die we hebben met de provincie Zeeland en Rijkswaterstaat. De gedeputeerd van de provincie Zeeland, de heer Dick van der Velden, heeft aangegeven zelf naar de sluis te komen in het seizoen om de situatie te aanschouwen.”
Meer uit Tholen
THOLEN - Een automobilist heeft woensdagochtend een flinke ravage veroorzaakt op de Oesterdam bij Tholen. De bestuurder schampte een andere wagen en raakte daarna meerdere geparkeerde voertuigen. Hij is met letsel naar het ziekenhuis gebracht.
18 uur geledenSINT PHILIPSLAND - De gemeente Tholen sluit het volledige perceel aan de Campweg in Sint Philipsland waar afgelopen zomer een grote brand woedde. In een loods werd toen een drugslab ontdekt. De sluiting voor zes maanden geldt voor de woning en de bijbehorende opstallen.
21 uur geledenSCHERPENISSE - Hans van Houdt presenteerde vorige week zaterdag zijn nieuwste boek 'Een Steen in je Hoofd'. Het boek vertelt het waargebeurde verhaal van Bertha van Houdt (1917-1944), een meisje uit Scherpenisse dat in Amsterdam belandde bij de eerste hersenchirurg van Nederland.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - De leden van vrouwenvereniging Vrouwen voor Vrouwen Sint Philipsland kwamen woensdagavond bijeen in de Wimpel. Op het programma stond het versieren van twee grote eierkoeken met fondant.
1 dag geledenTHOLEN - De 44-jarige vrouw die sinds maandagavond werd vermist in Tholen en omgeving, is overleden aangetroffen. Dat meldt de politie dinsdag begin van de middag. "De politie doet onderzoek naar de omstandigheden. Wij wensen de nabestaanden veel sterkte", aldus de politie.
1 dag geledenTHOLEN - De politie zoekt in de omgeving van Tholen naar een vermiste vrouw van 44 jaar. Maandagavond ging een burgernetmelding uit. Volgens de politie is de vrouw nog niet terecht en loopt de zoekactie nog.
2 dagen geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis ziekenhuis behoort tot de financieel gezondste ziekenhuizen van Nederland. Bravis haalt een 9 in de jaarlijkse benchmark van BDO Accountants & Adviseurs en stijgt naar de vijfde plaats op de ranglijst.
2 dagen geleden