Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

‘De Bergsediepsluis is te klein’

‘De Bergsediepsluis is te klein’

THOLEN - In november heeft het regioteam Deltawateren van het Watersportverbond een enquête gehouden onder watersporters over de Bergsediepsluis. Reden hiervoor is dat het Regioteam al jaren pleit voor een grotere sluis omdat daar filevorming is door de groei van het vaarverkeer. “Op dit moment kent het water achter de sluis 700 ligplaatsen. In 1985, bij de bouw van de sluis, waren dat er 120. Met de enquête wil het regioteam aantonen hoe groot de noodzaak voor een grotere sluis werkelijk is en zo Rijkswaterstaat en de Provincie tot een ander besluit brengen. Meer dan 750 watersporters vulden de enquête in”, zo laat de watersportbond weten.

“De uitkomst van de enquête laat zien dat tweederde van de  respondenten bij de Bergsediepsluis een aanzienlijk langere wachttijd ervaart dan bij andere sluizen in de buurt. Wachttijden van een half uur tot meer dan een uur zijn normaal bij de Bergesdiepsluis. Daarnaast geeft ruim 61% van de respondenten aan een boot langer dan 10 meter te hebben. Bij een sluisgrootte van 38 bij 6,5 meter wil dat zeggen dat er slechts twee of drie boten per schutting in de sluis passen. Tenslotte, 56% van de respondenten zegt een keer of meer per maand door de sluis te gaan.” 

Onveilig

“Naast de lange wachttijd heeft file tot gevolg dat wachtplaatsen overvol raken. Dit maakt wachten voor de sluis onveilig omdat je voor de sluis moet blijven varen terwijl er boten uit de sluis komen en moeten passeren.”

Groei bezoekers bij grotere sluis

“88% van de respondenten geeft aan vaker naar dit vaargebied te willen komen als de sluis vergroot wordt en daarmee de wachttijden korter. Dit zou een mooie impuls zijn voor de havens en watersportbedrijven in het gebied. De uitkomst van de enquête versterkt ons standpunt dat de sluis te klein is ten opzichte van het aantal ligplaatsen en (de groei van) het vaarverkeer in de buurt. De uitkomst helpt ons bij de gesprekken die we hebben met de provincie Zeeland en Rijkswaterstaat. De gedeputeerd van de provincie Zeeland, de heer Dick van der Velden, heeft aangegeven zelf naar de sluis te komen in het seizoen om de situatie te aanschouwen.” 

Meer uit Tholen

Dit is er allemaal te doen met Koningsdag in Sint Philipsland en Anna Jacobapolder

ANNA JACOBAPOLDER/SINT PHILIPSLAND - De Oranjevereniging van Anna Jacobapolder en het Oranjecomité van Sint Philipsland hebben voor zaterdag 26 april weer een uitgebreid programma samengesteld met Koningsdag. Bekijk hier de activiteiten per kern en tijdstip.

3 uur geleden
Stadswandelingen door historisch centrum van Tholen op Koningsdag

THOLEN - Stichting Tholen Beter Bekend organiseert op zaterdag 26 april twee stadswandelingen door het centrum van Tholen. Tijdens de tochten krijgen deelnemers verhalen te horen over de geschiedenis van de stad en bijzondere locaties te zien onder begeleiding van een gids. 

20 uur geleden
Voorjaarsnota: Zeeland investeert fors in wegen, water, natuur en innovatie

ZEELAND - Zeeland trekt de portemonnee open voor de toekomst. Het dagelijks bestuur van de provincie presenteerde deze week de Voorjaarsnota 2025, waarin miljoeneninvesteringen worden aangekondigd voor onder meer infrastructuur, natuurherstel en innovatieve ondernemers. Rode draad in de plannen: bouwen aan het Zeeland van 2050.

23 uur geleden
Tholenaren kunnen zich aanmelden voor kranslegging op Dodenherdenking

THOLEN - Op zondag 4 mei vindt in het wandelpark nabij de Vossemeersepoort in Tholen de jaarlijkse Dodenherdenking plaats. Om precies 20.00 uur is het in heel Nederland twee minuten stil, ook in Tholen. Tijdens de plechtigheid worden de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog én van oorlogssituaties en vredesoperaties herdacht.

1 dag geleden
‘Nu al niet te handhaven’: Thoolse college terughoudend over vuurwerkverbod

THOLEN - Het college van burgemeester en wethouders van Tholen staat terughoudend tegenover een landelijk vuurwerkverbod. Volgens het college zijn er twijfels over de uitvoerbaarheid en vraagt een verbod om meer capaciteit, middelen en duidelijke communicatie.

1 dag geleden
Twee buitenbranden op één dag aan dezelfde weg in Sint Philipsland

SINT PHILIPSLAND - Er hebben op zaterdag twee bermbranden gewoed in dezelfde straat in Sint Philipsland. Eén brand was 's morgens, de andere in de namiddag. Allebei de branden zijn geblust door de brandweer van Sint Philipsland.

1 dag geleden
Op de werkvloer bij verzorgende Nancy: ‘Een praatje kan het verschil maken’ [OP DE WERKVLOER]

BERGEN OP ZOOM/THOLEN - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is. Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er nou zo mooi aan het vak? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: Nancy de Crom, verzorgende IG bij tanteLouise

1 dag geleden