‘De Bergsediepsluis is te klein’
THOLEN - In november heeft het regioteam Deltawateren van het Watersportverbond een enquête gehouden onder watersporters over de Bergsediepsluis. Reden hiervoor is dat het Regioteam al jaren pleit voor een grotere sluis omdat daar filevorming is door de groei van het vaarverkeer. “Op dit moment kent het water achter de sluis 700 ligplaatsen. In 1985, bij de bouw van de sluis, waren dat er 120. Met de enquête wil het regioteam aantonen hoe groot de noodzaak voor een grotere sluis werkelijk is en zo Rijkswaterstaat en de Provincie tot een ander besluit brengen. Meer dan 750 watersporters vulden de enquête in”, zo laat de watersportbond weten.
“De uitkomst van de enquête laat zien dat tweederde van de respondenten bij de Bergsediepsluis een aanzienlijk langere wachttijd ervaart dan bij andere sluizen in de buurt. Wachttijden van een half uur tot meer dan een uur zijn normaal bij de Bergesdiepsluis. Daarnaast geeft ruim 61% van de respondenten aan een boot langer dan 10 meter te hebben. Bij een sluisgrootte van 38 bij 6,5 meter wil dat zeggen dat er slechts twee of drie boten per schutting in de sluis passen. Tenslotte, 56% van de respondenten zegt een keer of meer per maand door de sluis te gaan.”
Onveilig
“Naast de lange wachttijd heeft file tot gevolg dat wachtplaatsen overvol raken. Dit maakt wachten voor de sluis onveilig omdat je voor de sluis moet blijven varen terwijl er boten uit de sluis komen en moeten passeren.”
Groei bezoekers bij grotere sluis
“88% van de respondenten geeft aan vaker naar dit vaargebied te willen komen als de sluis vergroot wordt en daarmee de wachttijden korter. Dit zou een mooie impuls zijn voor de havens en watersportbedrijven in het gebied. De uitkomst van de enquête versterkt ons standpunt dat de sluis te klein is ten opzichte van het aantal ligplaatsen en (de groei van) het vaarverkeer in de buurt. De uitkomst helpt ons bij de gesprekken die we hebben met de provincie Zeeland en Rijkswaterstaat. De gedeputeerd van de provincie Zeeland, de heer Dick van der Velden, heeft aangegeven zelf naar de sluis te komen in het seizoen om de situatie te aanschouwen.”
Meer uit Tholen
ZEELAND - Ondanks minder vacatures en iets meer werklozen blijven de personeelstekorten in Zeeland groot. Technologie, vergrijzing en maatschappelijke opgaven veranderen de vraag naar arbeid, blijkt uit het UWV-rapport Regio in Beeld 2026-2027.
1 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Carnavalsvereniging De Vlooientrappers trapt zaterdag 7 november het Woaidaehenseizoen af met een modeshow in Café de Hoop. Die avond presenteert de club de nieuwe collectie tijdens Elluf-Elluf.
19 uur geledenTHOLEN - Bij het gemeentehuis van Tholen wordt maandag de Levensvlag gehesen. Met de jaarlijkse actie vragen de lokale werkgroep van Stichting Schreeuw om Leven, de NPV en afgevaardigden van de SGP en ChristenUnie aandacht voor de waarde en bescherming van ieder mensenleven.
23 uur geledenTHOLEN - Marleen Sijbers is donderdagavond opnieuw beëdigd als burgemeester van Tholen. Tijdens de raadsvergadering nam Hugo de Jonge, Commissaris van de Koning, de eed bij haar af. Daarmee begint Sijbers aan haar tweede ambtstermijn van zes jaar.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Evenementen Comité Smalstad (ECS) en muziekvereniging Euterpe organiseren zaterdag 7 november de jaarlijkse lampionnenoptocht.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - Een kleine vrachtwagen is aan het einde van de ochtend in een sloot beland bij Sint Philipsland. De politie kon geen duidelijkheid geven over eventuele gewonden.
1 dag geledenTHOLEN - Omwonenden van de Postweg in Tholen hebben zich verenigd in een werkgroep. Zij maken zich "ernstige zorgen" over de realisatie van een noodopvang op die locatie. De groep wil de plannen tegenhouden en heeft daarom een advocaat in de arm genomen.
2 dagen geleden