De Avontuur kiest weer het ruime sop
GOES - De Zeeuwse Klipper de ‘Avontuur’ is bijna klaar voor het zeilseizoen 2022. De vrijwilligers geven de luiken een likje verf en hebben antifouling aangebracht aan de onderkant van het schip. Jaap Baaijens, secretaris Stichting Zeeuwse Klipper Avontuur, is blij met deze mensen. “Zonder vrijwilligers ligt het schip op de bodem.”
Bij het onderhoud wisten vrijwilligers onder meer van een vierkante balk een scheepsmast te maken. Het schip is nu nog te bewonderen in de thuishaven aan de Houtkade in Goes en gaat 15 april voor het eerst in 2022 van wal. Dat hoeft Baaijens niet twee keer verteld te worden. “Aan wal is alles anders. Ik geniet van de vrijheid op het water, vooral onder het genot van een zacht briesje.”
Tochten
De stichting organiseert, in tegenstelling tot vorig seizoen niet drie, maar vier ‘Zeehondentochten’, omdat er veel vraag naar is. Bij elke tocht zijn er zeehonden te zien, volgens Baaijens. “De tochten vinden plaats wanneer de beste kans is om zeehonden te spotten.” Ook worden er dagtochten gemaakt en staat de vierdaagse ‘Pinkstertocht’ op het programma, inclusief drie overnachtingen aan boord en een bezoek aan Veere en Middelburg om mensen te laten kennismaken met Nationaal Park Oosterschelde. Er is een salon voor vijftig gasten, keuken met bar, toiletten, douches en twintig slaapplaatsen in vijf hutten. “De ‘buik’ van het schip is luxe en comfortabel. Zodra bezoekers binnenkomen, beginnen ze te glunderen”, aldus Baaijens. “Er is ook de mogelijkheid voor vergaderingen, familiefeesten en zelfs trouwfeesten. Je kunt het zo gek niet bedenken.”
Meer informatie: www.avontuurgoes.nl/ .
Meer uit Beveland
COLIJNSPLAAT - Zondagochtend heeft zich in een woning aan de Voorstraat in Colijnsplaat een ernstige medische situatie voorgedaan waarbij een reanimatie nodig was.
1 dag geledenGOES - Zaterdagochtend ontstond een brand in een bijgebouw aan de J.D. van Mellestraat in Goes. De brandweer kwam snel ter plaatse en heeft de brand geblust.
2 dagen geledenGOES - Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft besloten om Stichting Musea de Bevelanden voor het jaar 2026 een structurele subsidie van 273.502 euro toe te kennen. Daarnaast wordt de subsidie over 2024 vastgesteld op 263.236 euro, met een aanvullende incidentele bijdrage van 17.500 euro.
5 dagen geledenGOES - Ook tijdens de periode voor de jaarwisseling treden politie, Bureau Halt en de gemeente Goes samen op tegen vuurwerkoverlast. Vuurwerk mag je afsteken tijdens de jaarwisseling tussen 18:00 uur en 02:00 uur Het afsteken van vuurwerk buiten deze tijden is verboden.
6 dagen geledenGOES - Van donderdag 13 tot en met zondag 16 november 2025 vindt in filmtheater 't Beest en de Da Vinci Bioscoop de derde editie van de Goese Filmdagen plaats. Dit jaar staat Italië centraal. Het filmweekend biedt een gevarieerd programma met Italiaanse en Europese films, lezingen, kinderfilms en live muziek.
6 dagen geledenGOES - De Goese tweedehands kledingwinkel Deeltwee reikte onlangs drie royale cheques uit aan goede doelen. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de winkel aan de Gasthuisstraat ontvangen drie stichtingen elk een bedrag van maar liefst 30.000 euro.
6 dagen geledenBorsele - De gemeente Borsele is een nieuwe campagne gestart om inwoners en ondernemers te stimuleren hun woning of pand energiezuiniger te maken. Onder de noemer 'Zuunig Borsele' komt de gemeente met vier subsidieregelingen en extra financiële steun bovenop bestaande programma's. Daarmee wil Borsele inwoners helpen bij het isoleren en verduurzamen van hun woningen, met als doel een comfortabeler en energiezuiniger leefklimaat in de hele gemeente.
6 dagen geleden