David Joppe: ‘Loop eens en Thools ommetje!’
David Joppe is een fanatieke wandelaar. Hij woont Sint-Maartensdijk en brengt heel wat uurtjes wandelend in de natuur door. Hij is tevens secretaris van Wandelvereniging Oosterscheldestappers, een van de grootste wandelverenigingen van het eiland.
David Joppe is 52 jaar en haalt zijn beweging onder andere uit flinke wandelingen door de natuur, het liefst op het eiland. Hij sloot zich dan ook aan bij Wandelvereniging Oosterscheldestappers. “Onze vereniging heeft 264 leden die waarvan de meesten uit de gemeente Tholen komen, maar ook uit Brabant-Flakkee en zelfs verder in Zeeland. Wij organiseren, buiten coronatijd natuurlijk, jaarlijks vier grote wandeltochten en de Avond 4Daagses in drie dorpen. Verder organiseren we tweewekelijks recreatieve wandelingen op de dinsdagen vanuit verschillende dorpen. Door samen te wandelen heb je verschillende contacten met andere wandelaars en dat is natuurlijk een stuk gezelliger dan alleen lopen”, zo zegt Joppe. “Ik probeer zelf elke week een keer te wandelen. Dat is dan zo’n 15 kilometer, maar ik loop ook andere tochten met afstanden variërend van 15 tot 50 kilometer. Ik loop vooral rond mijn eigen woonplaats Sint Maartensdijk, maar ik loop ook erg graag langs de Oosterschelde”, vertelt hij. “Ik zou de ommetjes (uitgezette routes, te vinden op eilndtholen.nl, red.) op het eiland Tholen aanbevelen voor de wandelaars die vanuit verschillende kernen starten. Het zijn mooie routes in een prachtige afwisselende omgeving”, besluit hij.
Meer uit Tholen
THOLEN - De gemeente Tholen heeft bijna 50 miljoen euro vrij in de reserves dat nu niet direct nodig is. Dit geld kan bijvoorbeeld later gebruikt worden voor noodzakelijke investeringen in de toekomst. Het kan ook voor andere projecten worden ingezet, maar het college adviseert de gemeenteraad om hier met terughoudendheid mee om te gaan. Dat antwoordt het college op schriftelijke vragen van Anco Fase (VVD) na de publicatie van het BDO-rapport.
8 uur geledenBREDA/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Bram Akkermans van Brams Bouwstenen.
12 uur geledenTHOLEN - Een bestelbus is in de nacht van dinsdag op woensdag in een sloot langs de N659 bij Tholen terechtgekomen. Het is niet bekend of er gewonden zijn gevallen.
16 uur geledenTHOLEN - Een 39-jarige man uit Tholen is vorige week veroordeeld tot een celstraf van één jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk, voor het betasten van zijn eigen dochtertje. De vader verklaarde dat hij midden in de nacht wilde controleren of zijn dochter een schone onderbroek nodig had, maar de rechtbank geloofde dat niet.
1 dag geledenTHOLEN - Een bestaande koopwoning op Tholen kostte vorig jaar 347 duizend euro, blijkt uit cijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) dinsdag naar buiten bracht. Dat is meer dan in 2024, toen de gemiddelde verkoopprijs nog 329 duizend euro bedroeg.
1 dag geledenTHOLEN - EBS wordt de eerste vervoerder in Nederland die op alle buurtbuslijnen volledig elektrisch gaat rijden. EBS, dat vanaf december 2026 het busvervoer in Zeeland overneemt van Connexxion, heeft 32 elektrische buurtbussen besteld die eind dit jaar moeten gaan rijden. Eerder bestelden zij al elektrische streekbussen.
1 dag geledenTHOLEN - Een val kan ingrijpende gevolgen hebben. Daarom organiseren de buurtsportcoaches van de gemeente Tholen, in samenwerking met fysiotherapeuten, een cursus valpreventie. Deze cursussen worden vanaf maart aangeboden aan zelfstandig wonende ouderen in Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk, Stavenisse en Poortvliet.
2 dagen geleden