Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

David Joppe: ‘Loop eens en Thools ommetje!’

David Joppe: ‘Loop eens en Thools ommetje!’

David Joppe is een fanatieke wandelaar. Hij woont Sint-Maartensdijk en brengt heel wat uurtjes wandelend in de natuur door. Hij is tevens secretaris van Wandelvereniging Oosterscheldestappers, een van de grootste wandelverenigingen van het eiland. 

David Joppe is 52 jaar en haalt zijn beweging onder andere uit flinke wandelingen door de natuur, het liefst op het eiland. Hij sloot zich dan ook aan bij Wandelvereniging Oosterscheldestappers. “Onze vereniging heeft 264 leden die waarvan de meesten uit de gemeente Tholen komen, maar ook uit Brabant-Flakkee en zelfs verder in Zeeland. Wij organiseren, buiten coronatijd natuurlijk, jaarlijks vier grote wandeltochten en de Avond 4Daagses in drie dorpen. Verder organiseren we tweewekelijks recreatieve wandelingen op de dinsdagen vanuit verschillende dorpen. Door samen te wandelen heb je verschillende contacten met andere wandelaars en dat is natuurlijk een stuk gezelliger dan alleen lopen”, zo zegt Joppe. “Ik probeer zelf elke week een keer te wandelen. Dat is dan zo’n 15 kilometer, maar ik loop ook andere tochten met afstanden variërend van 15 tot 50 kilometer. Ik loop vooral rond mijn eigen woonplaats Sint Maartensdijk, maar ik loop ook erg graag langs de Oosterschelde”, vertelt hij. “Ik zou de ommetjes (uitgezette routes, te vinden op eilndtholen.nl, red.) op het eiland Tholen aanbevelen voor de wandelaars die vanuit verschillende kernen starten. Het zijn mooie routes in een prachtige afwisselende omgeving”, besluit hij.

Meer uit Tholen

Speeltuin De Speelkrael gaat twee dagen dicht voor inclusieve aanpassingen

SCHERPENISSE - Speeltuin De Speelkrael in Scherpenisse is op donderdag 19 en vrijdag 20 februari gesloten vanwege werkzaamheden. De vlonder rond de boom wordt aangepast zodat deze rolstoeltoegankelijk wordt. Daarnaast komen er een duo-schommel, een marktkraam, een muziekbloem en een tipitent in de Krijgerskrael.

11 uur geleden
Rechtbank stuurt gemeente Tholen terug naar tekentafel voor hotel Sint-Annaland

SINT-ANNALAND - De rechtbank geeft de gemeente Tholen zes weken de tijd om alsnog te onderbouwen waarom de bouw van een hotel op het havenplateau verantwoord is. Dat blijkt uit een tussenuitspraak in een zaak waar de lokale watersportvereniging en het college van burgemeester en wethouders tegenover elkaar staan.

1 dag geleden
Thoolse haven nog zonder walstroom: ‘Met overlast en vervuiling tot gevolg’

THOLEN - Nancy Raas-Tophoven en Jan Heshof (PvdA-GroenLinks) noemen het ontbreken van walstroom in de haven van Tholen 'niet toekomstgericht en niet duurzaam'. In schriftelijke vragen aan het college dringen ze aan om dit toch te realiseren.

1 dag geleden
Cultuurplein Tholen stopt: ‘Nieuwe wind bij gemeente laat minder ruimte voor ons’

THOLEN - Het Cultuurplein Tholen (CPT) heeft haar werkzaamheden per 1 januari 2026 stopgezet. Volgens het bestuur biedt de nieuwe koers van de gemeente minder ruimte voor de rol die de vereniging in de afgelopen elf jaar heeft vervuld.

2 dagen geleden
Klaassen vertelt: ‘Wij bieden volledige mondzorg onder één dak’ [COLUMN]

[Advertorial] - Op onze locatie aan de Voltastraat bieden wij inmiddels een breed scala aan mondzorg onder één dak. U kunt bij ons terecht voor reguliere controles bij de tandarts, kleine gebitsreparaties zoals het aanbrengen van vullingen, en esthetische correcties met schildjes. Ook voor kronen en bruggen bent u bij ons in goede handen. Kortom: tandheelkundige zorg van A tot Z.

2 dagen geleden
Carnaval Grôôt Pesôôt 2026: Dit is de route en hoe laat de optocht begint

OUD-VOSSEMEER - Nog een paar dagen en dan gaat carnaval in Grôôt Pesôôt weer beginnen. Ook dit jaar trekt er weer een feestelijke optocht door het dorp. De lampionoptocht vindt donderdagavond plaats.

2 dagen geleden
Kou slaat toe met Woaidaehen, mogelijk ook natte sneeuw: ‘Af en toe schijnt de zon’

OUD-VOSSEMEER - Kunnen we tijdens Woaidaehen met blote benen over straat of moeten we een jas over onze outfits aan? Volgens meteoroloog Vera Buis van Weeronline is extra dikke kleding niet overbodig. Het wordt met 3 tot 4 graden frisjes en er kunnen winterse buien over het land trekken.

3 dagen geleden