Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

David Joppe: ‘Loop eens en Thools ommetje!’

David Joppe: ‘Loop eens en Thools ommetje!’

David Joppe is een fanatieke wandelaar. Hij woont Sint-Maartensdijk en brengt heel wat uurtjes wandelend in de natuur door. Hij is tevens secretaris van Wandelvereniging Oosterscheldestappers, een van de grootste wandelverenigingen van het eiland. 

David Joppe is 52 jaar en haalt zijn beweging onder andere uit flinke wandelingen door de natuur, het liefst op het eiland. Hij sloot zich dan ook aan bij Wandelvereniging Oosterscheldestappers. “Onze vereniging heeft 264 leden die waarvan de meesten uit de gemeente Tholen komen, maar ook uit Brabant-Flakkee en zelfs verder in Zeeland. Wij organiseren, buiten coronatijd natuurlijk, jaarlijks vier grote wandeltochten en de Avond 4Daagses in drie dorpen. Verder organiseren we tweewekelijks recreatieve wandelingen op de dinsdagen vanuit verschillende dorpen. Door samen te wandelen heb je verschillende contacten met andere wandelaars en dat is natuurlijk een stuk gezelliger dan alleen lopen”, zo zegt Joppe. “Ik probeer zelf elke week een keer te wandelen. Dat is dan zo’n 15 kilometer, maar ik loop ook andere tochten met afstanden variërend van 15 tot 50 kilometer. Ik loop vooral rond mijn eigen woonplaats Sint Maartensdijk, maar ik loop ook erg graag langs de Oosterschelde”, vertelt hij. “Ik zou de ommetjes (uitgezette routes, te vinden op eilndtholen.nl, red.) op het eiland Tholen aanbevelen voor de wandelaars die vanuit verschillende kernen starten. Het zijn mooie routes in een prachtige afwisselende omgeving”, besluit hij.

Meer uit Tholen

Geen water, stroom of riool: Eerste natuurtoiletten van Zeeland geopend in Tholen

THOLEN - Geen waterleiding, stroom of riool, maar toch een volwaardig openbaar toilet. Aan de Oesterdam bij Tholen zijn donderdag de allereerste natuurtoiletten van Zeeland geopend. Dit gebeurde samen met MDL Fonds (Maag Darm Lever), die zich inzet voor meer natuurtoiletten in Nederland.

45 minuten geleden
Na de hitte volgt verkoeling, maar kans op tropische temperaturen keert in juli terug

ZEELAND - Na een bloedhete periode met temperaturen ruim boven de 30 graden is het weer voorlopig een stuk aangenamer. Toch hoeven zonliefhebbers niet lang te treuren: volgens Weeronline neemt de kans op warm en zelfs tropisch zomerweer later in juli alweer toe.

17 uur geleden
Joachim wil Tholen in beweging brengen met calisthenicspark: ‘De locatie was een uitdaging’

THOLEN - Aan de Oesterputten is een nieuw calisthenicspark geopend, een openbare sportplek met toestellen waarop mensen kunnen trainen. Initiatiefnemer Joachim Wisse liep al jaren rond met het plan om zo'n voorziening naar Tholen te halen. "De ambitie is dat dit park uitgroeit tot meer dan alleen een sportvoorziening."

20 uur geleden
Martin van den Bovenkamp nieuwe gemeentesecretaris gemeente Tholen

THOLEN - Martin van den Bovenkamp wordt per 1 september de nieuwe gemeentesecretaris en algemeen directeur van de gemeente Tholen. Hij volgt Jan Fraanje op, die in september met pensioen gaat.

22 uur geleden
Op de werkvloer bij TanteLouise Vissershaven: ‘Je kunt hier echt je roeping vinden’ [OP DE WERKVLOER]

BERGEN OP ZOOM/THOLEN - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is? Waar komt de liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er zo mooi aan het werk? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: hbo-verpleegkundige en OR-lid Angie Verdult van locatie Vissershaven.

1 dag geleden
Vandaag nog code geel in verband met de aanhoudende hitte: Verkoeling in aantocht

ZEELAND - Het KNMI geeft zondag code geel in verband met de aanhoudende hitte. De waarschuwing duurt tot halverwege de avond. Vannacht zal het gaan afkoelen.

1 dag geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Voorbereidingen Brede School Poortvliet’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.

2 dagen geleden