David Joppe: ‘Loop eens en Thools ommetje!’
David Joppe is een fanatieke wandelaar. Hij woont Sint-Maartensdijk en brengt heel wat uurtjes wandelend in de natuur door. Hij is tevens secretaris van Wandelvereniging Oosterscheldestappers, een van de grootste wandelverenigingen van het eiland.
David Joppe is 52 jaar en haalt zijn beweging onder andere uit flinke wandelingen door de natuur, het liefst op het eiland. Hij sloot zich dan ook aan bij Wandelvereniging Oosterscheldestappers. “Onze vereniging heeft 264 leden die waarvan de meesten uit de gemeente Tholen komen, maar ook uit Brabant-Flakkee en zelfs verder in Zeeland. Wij organiseren, buiten coronatijd natuurlijk, jaarlijks vier grote wandeltochten en de Avond 4Daagses in drie dorpen. Verder organiseren we tweewekelijks recreatieve wandelingen op de dinsdagen vanuit verschillende dorpen. Door samen te wandelen heb je verschillende contacten met andere wandelaars en dat is natuurlijk een stuk gezelliger dan alleen lopen”, zo zegt Joppe. “Ik probeer zelf elke week een keer te wandelen. Dat is dan zo’n 15 kilometer, maar ik loop ook andere tochten met afstanden variërend van 15 tot 50 kilometer. Ik loop vooral rond mijn eigen woonplaats Sint Maartensdijk, maar ik loop ook erg graag langs de Oosterschelde”, vertelt hij. “Ik zou de ommetjes (uitgezette routes, te vinden op eilndtholen.nl, red.) op het eiland Tholen aanbevelen voor de wandelaars die vanuit verschillende kernen starten. Het zijn mooie routes in een prachtige afwisselende omgeving”, besluit hij.
Meer uit Tholen
THOLEN - De zomervakantie staat voor de deur en dus organiseren de jongerenwerkers van Jij op Tholen weer de Summergames: een programma met wekelijks twee zomerse activiteiten voor kinderen en jongeren. Denk hierbij aan zeskamp, kanoën, survivalgames, mountainbiken en spelen bij de fruitboer. Vanaf maandag gaat de inschrijving open.
1 uur geledenANNA JACOBAPOLDER - De verbouw van basisschool Het Kompas in Anna Jacobapolder is met een jaar uitgesteld omdat de plannen op het laatste moment zijn veranderd van renovatie naar vernieuwbouw. Daardoor is meer voorbereiding nodig en bleek uitvoering in de zomer van 2026 niet haalbaar. De start staat nu gepland voor 2027.
21 uur geledenTHOLEN - Zestien tweetallen uit verschillende woonkernen strijden van maandag 29 juni tot en met vrijdag 3 juli in Oud-Vossemeer weer om het Thools kampioenschap jeu de boules.
1 dag geledenTHOLEN - Buitenzwembad De Spetter in Tholen gaat vanaf maandag tijdelijk dicht voor herstelwerkzaamheden. De coating die begin juni als tijdelijke oplossing op de tegels is aangebracht, laat op sommige plekken los. Hoelang het zwembad gesloten blijft, is onbekend. Dat kan volgens de gemeente enkele dagen of een week zijn.
1 dag geledenZEELAND - Het is vandaag zeer warm en daarvoor geldt al code oranje, maar morgen wordt het nog warmer. En dus is na overleg tussen diverse instanties besloten code rood af te kondigen. Morgen is er namelijk in een groot deel van het land sprake van extreme hitte. Alleen voor het noorden en Zeeland geldt morgen code oranje, in de andere provincies geldt dus het rode weeralarm. Code rood geldt vanaf vannacht 0.00 uur tot 23.00 uur.
1 dag geledenPOORTVLIET/SINT-ANNALAND - Door de aanhoudende hitte is op de weg tussen Poortvliet en Sint-Annaland schade ontstaan. Delen van het wegdek zijn omhoog gekomen doordat het beton is uitgezet. Meerdere auto's raakten beschadigd en dus is de weg op twee plekken deels afgezet.
1 dag geledenTHOLEN - Kees Knulst (36) is eind mei geïnstalleerd als nieuwe wethouder in de gemeente Tholen. De pas 36 jaar jonge Smerdiekenaar begint daarmee aan zijn eerste termijn als bestuurder. Hij wil zich inzetten voor een leefbare en goed verbonden gemeente. "Het draait niet om mij, maar om het grotere geheel."
1 dag geleden