David Joppe: ‘Loop eens en Thools ommetje!’
David Joppe is een fanatieke wandelaar. Hij woont Sint-Maartensdijk en brengt heel wat uurtjes wandelend in de natuur door. Hij is tevens secretaris van Wandelvereniging Oosterscheldestappers, een van de grootste wandelverenigingen van het eiland.
David Joppe is 52 jaar en haalt zijn beweging onder andere uit flinke wandelingen door de natuur, het liefst op het eiland. Hij sloot zich dan ook aan bij Wandelvereniging Oosterscheldestappers. “Onze vereniging heeft 264 leden die waarvan de meesten uit de gemeente Tholen komen, maar ook uit Brabant-Flakkee en zelfs verder in Zeeland. Wij organiseren, buiten coronatijd natuurlijk, jaarlijks vier grote wandeltochten en de Avond 4Daagses in drie dorpen. Verder organiseren we tweewekelijks recreatieve wandelingen op de dinsdagen vanuit verschillende dorpen. Door samen te wandelen heb je verschillende contacten met andere wandelaars en dat is natuurlijk een stuk gezelliger dan alleen lopen”, zo zegt Joppe. “Ik probeer zelf elke week een keer te wandelen. Dat is dan zo’n 15 kilometer, maar ik loop ook andere tochten met afstanden variërend van 15 tot 50 kilometer. Ik loop vooral rond mijn eigen woonplaats Sint Maartensdijk, maar ik loop ook erg graag langs de Oosterschelde”, vertelt hij. “Ik zou de ommetjes (uitgezette routes, te vinden op eilndtholen.nl, red.) op het eiland Tholen aanbevelen voor de wandelaars die vanuit verschillende kernen starten. Het zijn mooie routes in een prachtige afwisselende omgeving”, besluit hij.
Meer uit Tholen
OSSENDRECHT/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Monique Snepvangers van The garden of Mala.
7 uur geledenSINT PHILIPSLAND- De brandweer is vrijdagmiddag uitgerukt naar de Stationsstraat. Hier woedde brand in een container. De brandweerlieden hadden het vuur snel onder controle. De oorzaak van de brand is niet bekend.
9 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Piet Alkema die de spotlight mocht vangen.
10 uur geledenTHOLEN - EBS verzorgt vanaf zondag 13 december het busvervoer in Zeeland. Met de nieuwe concessie gaat ook een nieuwe dienstregeling in. Op Tholen vervallen lijnen en veranderen routes. Op andere trajecten komen er juist extra ritten bij.
1 dag geledenZEELAND - Ondanks minder vacatures en iets meer werklozen blijven de personeelstekorten in Zeeland groot. Technologie, vergrijzing en maatschappelijke opgaven veranderen de vraag naar arbeid, blijkt uit het UWV-rapport Regio in Beeld 2026-2027.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Carnavalsvereniging De Vlooientrappers trapt zaterdag 7 november het Woaidaehenseizoen af met een modeshow in Café de Hoop. Die avond presenteert de club de nieuwe collectie tijdens Elluf-Elluf.
2 dagen geledenTHOLEN - Bij het gemeentehuis van Tholen wordt maandag de Levensvlag gehesen. Met de jaarlijkse actie vragen de lokale werkgroep van Stichting Schreeuw om Leven, de NPV en afgevaardigden van de SGP en ChristenUnie aandacht voor de waarde en bescherming van ieder mensenleven.
2 dagen geleden