Datingapp Grindr krijgt Noorse miljoenenboete om privacyschending
OSLO (ANP/RTR/AFP) - Noorwegen heeft datingapp Grindr een boete van omgerekend 6,3 miljoen euro opgelegd. Het vooral binnen de lhbti-gemeenschap populaire platform deelde illegaal persoonsgegevens met adverteerders, oordeelt de Noorse autoriteit voor gegevensbescherming.
Grindr is onder andere schuldig bevonden aan het delen van locatiegegevens van gebruikers van de app. Daarnaast verschafte de van oorsprong Amerikaanse app adverteerders informatie uit de profielen van gebruikers, waaronder hun leeftijd en sekse. Dit terwijl gebruikers van Grindr amper ingelicht werden over het gebruik van hun gegevens en daar dus ook niet bewust mee konden instemmen. De Noorse privacywaakhond vindt ook dat het delen van gegevens over wie de app gebruikt te ver ging, omdat dit gegeven alleen al iets zegt over de geaardheid van personen.
"We concluderen dat Grindr gegevens van gebruikers heeft gedeeld zonder wettelijke basis", verklaarde de toezichthouder. Toch valt de boete lager uit dan de 10 miljoen euro die de organisatie Grindr aanvankelijk wilde opleggen. Dat komt doordat de app inmiddels beterschap heeft getoond met het datagebruik en het bedrijf financiële informatie aandroeg waar de Noren om vroegen.
De boete is uitgedeeld op basis van privacyrichtlijnen van de Europese Unie. Noorwegen is geen lid van de EU, maar maakt wel deel uit van de Europese Economische Ruimte. Daarom moeten ook de Noren zich aan de door de EU opgestelde regels rond datagebruik houden. Grindr liet aan de Noorse publieke omroep weten het oneens te zijn met de boete. Het bedrijf heeft drie weken de tijd om beroep aan te tekenen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Uber komt wereldwijd met eigen Uber-kiosken die draaien op technologie van het Nederlandse Adyen. Ze komen onder meer op grote luchthavens en in hotels. Om dit mogelijk te maken breiden de Amerikaanse taxi-app en het betalingsbedrijf hun samenwerking uit, werd maandag naar buiten gebracht.
4 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP) - De aandelenbeurs in Tokio is maandag flink gestegen na de verkiezingsoverwinning van de Japanse premier Sanae Takaichi. Haar regeringscoalitie heeft volgens de Japanse publieke omroep NHK een tweederdemeerderheid behaald in het Lagerhuis van het parlement, bij de vervroegde verkiezingen die ze zelf had uitgeroepen.
7 minuten geledenKAISERAUGST/MAASTRICHT (ANP) - Speciaalchemieconcern dsm-firmenich verkoopt de tak voor ingrediënten en vitamines voor diervoeding ter waarde van 2,2 miljard euro aan investeringsmaatschappij CVC Capital Partners. Na het afstoten van Animal Nutrition & Health (ANH) richt het Nederlands-Zwitserse bedrijf zich alleen nog op grondstoffen voor verzorgingsproducten en voedingssupplementen voor consumenten.
28 minuten geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) beoordeelt de effecten van de recente stijging van de euro op de groei van de consumentenprijzen in haar kwartaalprognoses die in maart worden verwacht. Dat zei ECB-bestuurslid Piero Cipollone tegen het Cypriotische nieuwsagentschap CNA.
18 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf Hims & Hers stopt met de verkoop van een imitatieversie van de nieuwe afslankpil van Novo Nordisk. De aankondiging komt kort na een besluit van de Amerikaanse toezichthouder FDA om strenger op te treden tegen namaakversies van afslankmiddelen.
21 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Topman Will Lewis van The Washington Post verlaat de Amerikaanse krant, enkele dagen nadat honderden medewerkers zijn ontslagen. Na twee jaar aan het roer vindt hij nu het juiste moment om een stap opzij te doen, schrijft hij in een bericht aan personeel dat online werd gedeeld.
23 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.
1 dag geleden