Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Datingapp Grindr krijgt Noorse miljoenenboete om privacyschending

Datingapp Grindr krijgt Noorse miljoenenboete om privacyschending

OSLO (ANP/RTR/AFP) - Noorwegen heeft datingapp Grindr een boete van omgerekend 6,3 miljoen euro opgelegd. Het vooral binnen de lhbti-gemeenschap populaire platform deelde illegaal persoonsgegevens met adverteerders, oordeelt de Noorse autoriteit voor gegevensbescherming.

Grindr is onder andere schuldig bevonden aan het delen van locatiegegevens van gebruikers van de app. Daarnaast verschafte de van oorsprong Amerikaanse app adverteerders informatie uit de profielen van gebruikers, waaronder hun leeftijd en sekse. Dit terwijl gebruikers van Grindr amper ingelicht werden over het gebruik van hun gegevens en daar dus ook niet bewust mee konden instemmen. De Noorse privacywaakhond vindt ook dat het delen van gegevens over wie de app gebruikt te ver ging, omdat dit gegeven alleen al iets zegt over de geaardheid van personen.

"We concluderen dat Grindr gegevens van gebruikers heeft gedeeld zonder wettelijke basis", verklaarde de toezichthouder. Toch valt de boete lager uit dan de 10 miljoen euro die de organisatie Grindr aanvankelijk wilde opleggen. Dat komt doordat de app inmiddels beterschap heeft getoond met het datagebruik en het bedrijf financiƫle informatie aandroeg waar de Noren om vroegen.

De boete is uitgedeeld op basis van privacyrichtlijnen van de Europese Unie. Noorwegen is geen lid van de EU, maar maakt wel deel uit van de Europese Economische Ruimte. Daarom moeten ook de Noren zich aan de door de EU opgestelde regels rond datagebruik houden. Grindr liet aan de Noorse publieke omroep weten het oneens te zijn met de boete. Het bedrijf heeft drie weken de tijd om beroep aan te tekenen.

Meer uit Financieel

AEX-index licht lager na hoge importheffing VS voor Canada

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging vrijdag licht omlaag, na de winstbeurt een dag eerder. De beurshandel stond opnieuw in het teken van de importheffingen van Donald Trump. De Amerikaanse president kondigde aan vanaf 1 augustus een heffing van 35 procent in te voeren op een deel van de producten uit Canada. Volgens Trump is de maatregel een reactie op Canadese tegenheffingen.

32 minuten geleden
TNO en Japans techbedrijf gaan samenwerking aan in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Onderzoeksinstituut TNO gaat samenwerken met het Japanse techbedrijf Dai Nippon Printing (DNP). Ze richten zich op de ontwikkeling van technologie voor snelle gegevensverwerking tegen lager energieverbruik. Door de opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) is daar grote behoefte aan, aldus TNO. De ontwikkeling vindt plaats op de High Tech Campus in Eindhoven.

1 uur geleden
Bitcoin zet recordjacht voort

NEW YORK (ANP/RTR) - De bitcoin zet zijn recordjacht voort. Vrijdagochtend steeg de waarde van de bekendste digitale munt tot meer dan 118.000 dollar. De koers wordt vooral gedreven door de vraag van institutionele beleggers, zoals pensioenfondsen, en het cryptovriendelijke beleid van de Amerikaanse regering onder president Donald Trump.

1 uur geleden
Londen Heathrow wil miljarden investeren in verbeteren luchthaven

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Luchthaven Heathrow wil 10 miljard pond (omgerekend 11,6 miljard euro) investeren. Dat geld moet onder meer gaan naar het herinrichten van terminals en het verbeteren van de punctualiteit met behulp van kunstmatige intelligentie. Het Londense vliegveld heeft daarvoor een investeringsplan ingediend bij de Britse luchtvaartautoriteit.

1 uur geleden
Samsung onthult dit jaar trifold-vouwtelefoon

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Samsung Electronics wil later dit jaar beginnen met de verkoop van zijn eerste trifold-vouwtelefoon. Dat is een vouwbare smartphone met drie schermpanelen die samenklappen, waardoor het toestel compacter is dan een standaard smartphone.

1 uur geleden
Trump denkt aan standaardheffing van 15 tot 20 procent

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil de meeste landen importheffingen van 15 tot 20 procent opleggen, zei hij tegen nieuwszender NBC News. Dat tarief zou gelden voor producten uit landen waarvoor de Amerikaanse regering geen specifiek tarief heeft aangekondigd in een brief.

1 uur geleden
Nederlandse export van goederen neemt licht toe

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in mei licht gestegen. De groei viel wel terug ten opzichte van een maand eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek werden er vooral meer chemische producten en machines uitgevoerd. De groei kwam uit op 0,5 procent.

2 uur geleden