Darter Van der Voort overtuigend naar kwartfinale World Matchplay
MILTON KEYNES (ANP) - Darter Vincent van der Voort heeft de kwartfinales bereikt op de World Matchplay in Milton Keynes. De 44-jarige Noord-Hollander maakte indruk tegen de als zevende geplaatste Noord-Ier Daryl Gurney. Hij won met 11-5.
Van der Voort liep snel uit naar een 5-0-voorsprong. Ook na de pauze wist hij vooral zijn hoge gemiddelde bij het uitgooien vast te houden en liep uit naar 10-3. Het gemiddelde met drie pijlen was met 97,67 niet heel veel hoger dan dat van Gurney (93,79). Die miste vooral in het begin van de partij echter veel meer darts op de dubbels.
De darter had in de eerste ronde van het toernooi ook al verrast door de als tiende Engelsman Dave Chisnall uit te schakelen. Van der Voort, de nummer 33 van de mondiale lijst, won met 10-6 en pakte de laatste vijf legs op rij.
Nerveus
"Ik kwam 5-0 voor en dat maakte me eigenlijk nerveus", zei Van der Voort bij RTL7. "Dan mag je eigenlijk niet meer verliezen. Na de pauze pakte hij twee legs, maar ik pakte er drie terug. Beetje rustig aan, dit moet goedkomen, dacht ik."
Van der Voort evenaarde zijn beste prestatie op de World Matchplay. In 2009 haalde hij ook de kwartfinale. Hij treft de winnaar van de partij tussen wereldkampioen Peter Wright en Glen Durrant.
De World Matchplay wordt vanwege het coronavirus niet zoals gebruikelijk in Blackpool gespeeld, maar in Milton Keynes. Er is bij het eerste grote toernooi sinds de coronastop geen publiek aanwezig. De winnaar van de finale, die zondag wordt gespeeld, ontvangt een bedrag van circa 165.000 euro.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beƫindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).
22 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.
1 dag geleden