Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Darter Van der Voort overtuigend naar kwartfinale World Matchplay

Darter Van der Voort overtuigend naar kwartfinale World Matchplay

MILTON KEYNES (ANP) - Darter Vincent van der Voort heeft de kwartfinales bereikt op de World Matchplay in Milton Keynes. De 44-jarige Noord-Hollander maakte indruk tegen de als zevende geplaatste Noord-Ier Daryl Gurney. Hij won met 11-5.

Van der Voort liep snel uit naar een 5-0-voorsprong. Ook na de pauze wist hij vooral zijn hoge gemiddelde bij het uitgooien vast te houden en liep uit naar 10-3. Het gemiddelde met drie pijlen was met 97,67 niet heel veel hoger dan dat van Gurney (93,79). Die miste vooral in het begin van de partij echter veel meer darts op de dubbels.

De darter had in de eerste ronde van het toernooi ook al verrast door de als tiende Engelsman Dave Chisnall uit te schakelen. Van der Voort, de nummer 33 van de mondiale lijst, won met 10-6 en pakte de laatste vijf legs op rij.

Nerveus

"Ik kwam 5-0 voor en dat maakte me eigenlijk nerveus", zei Van der Voort bij RTL7. "Dan mag je eigenlijk niet meer verliezen. Na de pauze pakte hij twee legs, maar ik pakte er drie terug. Beetje rustig aan, dit moet goedkomen, dacht ik."

Van der Voort evenaarde zijn beste prestatie op de World Matchplay. In 2009 haalde hij ook de kwartfinale. Hij treft de winnaar van de partij tussen wereldkampioen Peter Wright en Glen Durrant.

De World Matchplay wordt vanwege het coronavirus niet zoals gebruikelijk in Blackpool gespeeld, maar in Milton Keynes. Er is bij het eerste grote toernooi sinds de coronastop geen publiek aanwezig. De winnaar van de finale, die zondag wordt gespeeld, ontvangt een bedrag van circa 165.000 euro.

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor kan Dubai nog niet uit door oorlog Iran

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.

2 uur geleden
Smits keert na gemist EK handbal terug in selectie Golden League

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.

4 uur geleden
Schulting en De Laat niet opgenomen in selectie WK shorttrack

UTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.

4 uur geleden
Start Formule 1-seizoen nog niet in gevaar door oorlog Iran

MELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.

6 uur geleden
Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

1 dag geleden
Schaatsster Schulting wint NK sprint, ook Fledderus mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.

1 dag geleden
Atlete Klaver Nederlands kampioen 400 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.

1 dag geleden