Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Danone stopt plannen, maar blijft wel zuivel verkopen in Rusland

Danone stopt plannen, maar blijft wel zuivel verkopen in Rusland

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Danone heeft zijn plannen om extra in Rusland te investeren opgeschort na de Russische invasie van Oekraïne. Maar het Franse voedingsmiddelenconcern gaat wel door met de verkoop van zuivel en babyvoeding in het land. Dat doet Danone naar eigen zeggen om de lokale bevolking van essentiële levensbehoeften te blijven voorzien.

Het bedrijf, dat in Nederland onder meer bekend is van Activia-yoghurt en het kindertoetje Danoontje, geeft aan de situatie rond Oekraïne en Rusland voorlopig in de gaten te houden. Ook staat in een verklaring dat er gehoor gegeven zal worden aan alle beslissingen van de Franse overheid.

Volgens de Franse krant Le Figaro heeft de topman van Danone onlangs nog een ontmoeting gehad met de Franse president Emmanuel Macron, samen met andere belangrijke bestuurders uit het Franse bedrijfsleven. Daar zou de president er bij hen hebben aangedrongen om Rusland niet overhaast te verlaten, in ieder geval niet zonder overleg met de Franse regering.

Danone heeft ook nog twee fabrieken in Oekraïne. Een daarvan is momenteel gesloten te midden van al het oorlogsgeweld. De andere fabriek was aanvankelijk ook dicht, maar daar is de productie inmiddels weer opgestart.

Meer uit Financieel

Winsten op Wall Street na opmerking wapenstilstand Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger gesloten. Beleggers waren opgelucht dat het fragiele staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran blijft gelden, ondanks dat deze week meerdere aanvallen plaatsvonden in het Midden-Oosten.

7 uur geleden
Noorwegen heropent drie gasvelden voor Europese gasvoorziening

OSLO (ANP/AFP/RTR) - Noorwegen heeft dinsdag ingestemd met de heropening van drie oude gasvelden in de Noordzee. Die moeten in 2028 weer in productie gaan om de gasvoorziening van Europa te versterken, meldde het Noorse ministerie van Energie.

7 uur geleden
Ierse waakhond onderzoekt Meta om feeds Instagram en Facebook

DUBLIN (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De toezichthouder op de media in Ierland onderzoekt Meta Platforms, het bedrijf achter onder meer Facebook en Instagram. De waakhond start twee onderzoeken vanwege zorgen dat het socialemediabedrijf gebruikers ervan weerhoudt zelf te kiezen wat er in hun feed op Instagram en Facebook verschijnt.

8 uur geleden
EU roept VS op handelsdeal te respecteren

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Eurocommissaris voor Handel heeft de Verenigde Staten opgeroepen de vorig jaar overeengekomen handelsdeal te respecteren. Eurocommissaris Maroš Šefčovič zei dat dinsdag volgens de Europese Commissie tegen de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer.

10 uur geleden
AEX eindigt hoger na geruststellingen rond oorlog Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag flink hoger geëindigd. Beleggers volgden de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zei dat de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran, die bijna een maand geleden begon, nog steeds van kracht is. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi verklaarde dat de besprekingen vooruitgang boeken.

11 uur geleden
Nederlands quantumbedrijf QuantWare haalt 152 miljoen euro op

DELFT (ANP) - De Nederlandse producent van quantumprocessors QuantWare heeft 152 miljoen euro opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Met het geld wil QuantWare een grote fabriek in Delft bouwen voor de productie van quantumprocessors. Onder andere de durfkapitaaltak van de Amerikaanse chipproducent Intel en overheidsinvesteringsfonds Invest-NL steken geld in de scale-up uit die Zuid-Hollandse plaats.

13 uur geleden
Directeur Milieudefensie gaat werken bij Tata Steel

VELSEN-NOORD (ANP) - Milieudefensie-directeur Donald Pols gaat aan de slag bij Tata Steel Nederland. Hij moet daarom per direct stoppen bij de milieuclub.

13 uur geleden