Dankbare zeilster Bouwmeester pakt 'meest bijzondere plak'
MARSEILLE (ANP) - Na drie medailles op de laatste drie Olympische Spelen pakte zeilster Marit Bouwmeester maandag met het goud in de Ilca 6-klasse haar vierde plak. De medaille in Marseille was extra speciaal, omdat het de eerste als moeder was. "Om het nu zo samen te kunnen vieren met mijn gezin, maakt dat het de meest bijzondere is", zei de 36-jarige Friezin.
"Dit was niet alleen mijn olympische campagne, dit was ook de campagne van de hele familie en mijn eigen gezinnetje. Het heeft veel gevergd van ons allemaal", wist Bouwmeester.
"Ik ben zo dankbaar en ook heel dankbaar voor mijn familie", omschreef ze haar gevoelens toen ze zeker was van goud. "Het was niet altijd makkelijk dat ik zoveel weg was. Ik ben heel dankbaar dat ze me de kans hebben gegeven om dit te doen."
Dochter Jessie (2)
Met een dochter, Jessie Mae, van inmiddels 2 jaar oud, heeft Bouwmeester zich ook vaak schuldig gevoeld, gaf ze toe. "De moedergevoelens die dan natuurlijk komen. Doe je je gezin niet tekort? Om het dan hier zo te doen en om ze hier op de kade te zien staan is heel speciaal. Ik kreeg van de week ook allemaal filmpjes van Jessie, die heel hard schreeuwde: 'harder, harder, harder varen'", lachte Bouwmeester, die na het winnen van goud een speciale beloning kreeg van haar dochter. "Ik mocht een likje van haar ijsje."
"Het lijkt van buiten altijd 'alles voor goud'. Natuurlijk doe je veel voor goud binnen de kaders van het moederschap, maar je gezin gaat boven alles. Dus het is niet zo zwart-wit als 'alles voor goud'. Om hier nu te staan met het gezin is echt geweldig", aldus Bouwmeester.
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft "een productieve dag" achter de rug in zijn nieuwe RB22 op het circuit van Barcelona. Dat laat de Formule 1-coureur weten via zijn eigen website. Verstappen legde vrijdag 118 ronden af in de wagen van zijn team Red Bull. "We rijden met verschillende afstellingen en proberen zoveel mogelijk ronden te rijden om gedurende de dag zoveel mogelijk uit te proberen. Dat is ons gelukt", aldus Verstappen.
1 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn (41) hoopt ondanks een val tijdens een afdaling in het Zwitserse Crans-Montana in actie te kunnen komen op de Winterspelen. "Ik heb mijn knie geblesseerd. Dit is een zeer moeilijke situatie, een week voor de Olympische Spelen. Maar als er één ding is dat ik kan, dan is het wel een comeback maken. Mijn olympische droom is nog niet voorbij", aldus de Amerikaanse ster via haar sociale media.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic gaat zondag op voor zijn elfde titel in de Australian Open en de 25e grandslamzege in zijn carrière. De 38-jarige Servische tennisser versloeg in de halve finale de Italiaanse titelverdediger Jannik Sinner in een vijfsetter: 3-6 6-3 4-6 6-4 6-4. De Serviër stak na vier uur en negen minuten zijn handen omhoog.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracksters Xandra en Michelle Velzeboer doen komende maand bij de Olympische Spelen in Milaan mee aan alle drie de individuele afstanden. Dat zijn de 500, 1000 en 1500 meter. Bij de mannen geldt dat alleen voor kopman Jens van 't Wout, meldt schaatsbond KNSB.
7 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - De afdaling om de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana is gestaakt na een crash van de Amerikaanse skiester Lindsey Vonn. De organisatie vond de weersomstandigheden te slecht om de laatste afdaling voor de Olympische Spelen voort te zetten.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz sprak na zijn zege op vijf sets tegen Alexander Zverev in de halve finale van de Australian Open van een van de zwaarste partijen uit zijn loopbaan. "Ik had het moeilijk halverwege de derde set", doelde de 22-jarige Spaanse tennisser op een krampaanval. "Maar ik heb dit soort situaties, dit soort wedstrijden, al eerder meegemaakt. Ik zeg altijd dat je in jezelf moet blijven geloven, wat er ook gebeurt."
8 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz staat voor het eerst in de finale van de Australian Open. De 22-jarige Spanjaard knokte zich in een marathonpartij van 5 uur en 27 minuten langs de 28-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-4 7-6 (5) 6-7 (3) 6-7 (4) 7-5.
10 uur geleden