Dankbare zeilster Bouwmeester pakt 'meest bijzondere plak'
MARSEILLE (ANP) - Na drie medailles op de laatste drie Olympische Spelen pakte zeilster Marit Bouwmeester maandag met het goud in de Ilca 6-klasse haar vierde plak. De medaille in Marseille was extra speciaal, omdat het de eerste als moeder was. "Om het nu zo samen te kunnen vieren met mijn gezin, maakt dat het de meest bijzondere is", zei de 36-jarige Friezin.
"Dit was niet alleen mijn olympische campagne, dit was ook de campagne van de hele familie en mijn eigen gezinnetje. Het heeft veel gevergd van ons allemaal", wist Bouwmeester.
"Ik ben zo dankbaar en ook heel dankbaar voor mijn familie", omschreef ze haar gevoelens toen ze zeker was van goud. "Het was niet altijd makkelijk dat ik zoveel weg was. Ik ben heel dankbaar dat ze me de kans hebben gegeven om dit te doen."
Dochter Jessie (2)
Met een dochter, Jessie Mae, van inmiddels 2 jaar oud, heeft Bouwmeester zich ook vaak schuldig gevoeld, gaf ze toe. "De moedergevoelens die dan natuurlijk komen. Doe je je gezin niet tekort? Om het dan hier zo te doen en om ze hier op de kade te zien staan is heel speciaal. Ik kreeg van de week ook allemaal filmpjes van Jessie, die heel hard schreeuwde: 'harder, harder, harder varen'", lachte Bouwmeester, die na het winnen van goud een speciale beloning kreeg van haar dochter. "Ik mocht een likje van haar ijsje."
"Het lijkt van buiten altijd 'alles voor goud'. Natuurlijk doe je veel voor goud binnen de kaders van het moederschap, maar je gezin gaat boven alles. Dus het is niet zo zwart-wit als 'alles voor goud'. Om hier nu te staan met het gezin is echt geweldig", aldus Bouwmeester.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden over het niveau van de oefenwedstrijd tussen het Nederlands elftal en Noorwegen (2-1). "Het was gewoon een goede wedstrijd tegen een sterk Noorwegen", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Dat moeten we ook niet vergeten. Het is een beetje Nederlands om altijd te denken dat je hier makkelijk van moet winnen. De Noren hebben gewoon een heel sterk nationaal team en daar spelen wij een hele goede wedstrijd tegen."
1 uur geledenPRAAG (ANP) - De Japanse kunstschaatsster Kaori Sakamoto (25) heeft haar carrière in stijl afgesloten. In Praag werd ze voor de vierde keer wereldkampioen. Haar landgenote Mone Chiba werd tweede, het brons was voor Nina Pinzarrone uit België.
6 uur geledenHARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel dacht te worden ingelopen vlak voor de finish van de E3 Saxo Classic in Harelbeke. Doordat de achtervolgers even twijfelden, kon hij alsnog voor de derde keer op rij de Vlaamse koers winnen. "Ik ben heel blij met de overwinning, maar het kostte heel veel energie", zei hij in het flashinterview.
10 uur geledenHARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor de derde keer op rij de E3 Saxo Classic op zijn naam geschreven. De 31-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech kwam na 208,5 kilometer na een lange solo aan in Harelbeke, waarin hij in de finale vier achtervolgers net voorbleef. De Noor Per Strand Hagenes werd tweede en de Belg Florian Vermeersch derde.
10 uur geledenLA MOLINA/COLL DE PAL (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de vijfde etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike kwam op de Coll de Pal in zijn eentje als eerste over de streep. Vingegaard nam de leiding in het klassement over van de Fransman Dorian Godon (Ineos Grenadiers).
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.
15 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Oranje-international Ceddanne Rafaela is het nieuwe MLB-seizoen met de honkballers van Boston Red Sox begonnen met een overwinning bij Cincinnati Reds. De negenvoudig kampioen was in Ohio met 3-0 te sterk voor de thuisploeg.
15 uur geleden