Dani Alves met Barcelona naar Riyad voor duel om Maradona Cup
BARCELONA (ANP) - Officieel mag hij pas vanaf 1 januari voor FC Barcelona voetballen, maar Dani Alves maakt wel deel uit van de selectie van de Catalaanse club voor het duel met Boca Juniors om de Maradona Cup. De 38-jarige Braziliaan keerde vorige maand terug bij Barcelona. De vleugelverdediger mag na de jaarwisseling officiële wedstrijden gaan spelen voor de club waarmee hij tussen 2008 en 2016 tal van prijzen veroverde.
Trainer Xavi heeft Alves opgenomen in een selectie van 28 spelers voor het vriendschappelijke duel met Boca Juniors. De Spaanse en Argentijnse clubs treffen elkaar dinsdag in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabië. Barcelona en Boca Juniors spelen om de Maradona Cup, als eerbetoon aan de vorig jaar overleden Diego Maradona. Het Argentijnse voetbalicoon kwam voor beide clubs uit.
Memphis Depay stapte maandag niet op het vliegtuig naar Saudi-Arabië. De spits van Barcelona en Oranje is geblesseerd. Frenkie de Jong, Luuk de Jong en Sergiño Dest maken wel deel uit van de selectie. Zonder Depay verspeelde Barcelona zondag in de Spaanse competitie punten bij Osasuna (2-2).
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
6 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
6 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
8 uur geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
9 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
10 uur geleden