Dani Alves met Barcelona naar Riyad voor duel om Maradona Cup
BARCELONA (ANP) - Officieel mag hij pas vanaf 1 januari voor FC Barcelona voetballen, maar Dani Alves maakt wel deel uit van de selectie van de Catalaanse club voor het duel met Boca Juniors om de Maradona Cup. De 38-jarige Braziliaan keerde vorige maand terug bij Barcelona. De vleugelverdediger mag na de jaarwisseling officiële wedstrijden gaan spelen voor de club waarmee hij tussen 2008 en 2016 tal van prijzen veroverde.
Trainer Xavi heeft Alves opgenomen in een selectie van 28 spelers voor het vriendschappelijke duel met Boca Juniors. De Spaanse en Argentijnse clubs treffen elkaar dinsdag in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabië. Barcelona en Boca Juniors spelen om de Maradona Cup, als eerbetoon aan de vorig jaar overleden Diego Maradona. Het Argentijnse voetbalicoon kwam voor beide clubs uit.
Memphis Depay stapte maandag niet op het vliegtuig naar Saudi-Arabië. De spits van Barcelona en Oranje is geblesseerd. Frenkie de Jong, Luuk de Jong en Sergiño Dest maken wel deel uit van de selectie. Zonder Depay verspeelde Barcelona zondag in de Spaanse competitie punten bij Osasuna (2-2).
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
8 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
10 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
15 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
16 uur geleden