Dani Alves met Barcelona naar Riyad voor duel om Maradona Cup
BARCELONA (ANP) - Officieel mag hij pas vanaf 1 januari voor FC Barcelona voetballen, maar Dani Alves maakt wel deel uit van de selectie van de Catalaanse club voor het duel met Boca Juniors om de Maradona Cup. De 38-jarige Braziliaan keerde vorige maand terug bij Barcelona. De vleugelverdediger mag na de jaarwisseling officiële wedstrijden gaan spelen voor de club waarmee hij tussen 2008 en 2016 tal van prijzen veroverde.
Trainer Xavi heeft Alves opgenomen in een selectie van 28 spelers voor het vriendschappelijke duel met Boca Juniors. De Spaanse en Argentijnse clubs treffen elkaar dinsdag in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabië. Barcelona en Boca Juniors spelen om de Maradona Cup, als eerbetoon aan de vorig jaar overleden Diego Maradona. Het Argentijnse voetbalicoon kwam voor beide clubs uit.
Memphis Depay stapte maandag niet op het vliegtuig naar Saudi-Arabië. De spits van Barcelona en Oranje is geblesseerd. Frenkie de Jong, Luuk de Jong en Sergiño Dest maken wel deel uit van de selectie. Zonder Depay verspeelde Barcelona zondag in de Spaanse competitie punten bij Osasuna (2-2).
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft Mohamed Ihattaren voor een jaar langer vastgelegd. De 24-jarige middenvelder had een aflopend contract, dat de club met een eenzijdige optie met een seizoen kon verlengen. Dat is gebeurd, meldt de nummer 11 van de Eredivisie.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben in de oefenwedstrijd tegen Australië een zware nederlaag geleden: 5-1. De ploeg van bondscoach Fred Rutten kwam vlak na rust in Melbourne op gelijke hoogte via voormalig Ajacied Arjany Martha, maar incasseerde in de laatste 25 minuten nog vier doelpunten. Feyenoorder Jordan Bos maakte de 3-1 voor Australië, na vrijdag al het enige doelpunt te hebben verzorgd tegen Kameroen (1-0).
1 uur geledenBREDA (ANP) - Oud-voetbalinternational Kees Kuijs is op 94-jarige leeftijd overleden. Zijn familie heeft dat bevestigd aan het ANP. Kuijs was speler van NAC Breda en HFC Haarlem en speelde 43 interlands tussen 1955 en 1962. Hij was de oudste nog levende oud-international van het Nederlands elftal.
3 uur geledenSTUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.
15 uur geledenSOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.
18 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".
20 uur geleden