Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak zet zich schrap na koersval Wall Street en Azië

Damrak zet zich schrap na koersval Wall Street en Azië

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amsterdamse aandelenbeurs zetten zich vrijdag schrap, na de forse koersdalingen op Wall Street en de Aziatische markten. Vooral de technologiebedrijven lijken zware klappen te krijgen na de koersval van de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq. Door de oplopende rentes op de obligatiemarkten maken beleggers zich zorgen over de hoge waarderingen van de techaandelen, die tijdens de coronacrisis hard zijn gestegen.

De Amsterdamse AEX-index lijkt op basis van de openingsindicatoren 2 procent lager te beginnen aan de laatste dag van een grillige beursweek. Ook de andere Europese beursgraadmeters zullen naar verwachting met flinke verliezen openen. In Tokio sloot de toonaangevende Nikkei vrijdag 4 procent lager onder aanvoering van de Japanse techbedrijven.

Op het Damrak kwam IMCD nog met jaarcijfers. De chemicaliëndistributeur zag de omzet in 2020 met 3 procent stijgen tot 2,77 miljard euro. De winst per aandeel nam met 9 procent toe. Topman Piet van der Slikke sprak van sterke resultaten met een goed einde van het jaar. Voor het lopende jaar geeft het bedrijf vanwege de onzekerheden rond de coronapandemie geen concrete verwachting af.

GrandVision

GrandVision bracht de definitieve jaarcijfers naar buiten. De eigenaar van optiekketens Pearle en Eye Wish leed in het coronajaar 2020 een nettoverlies van 45 miljoen euro. In 2019 boekte het concern nog een winst van 195 miljoen euro. GrandVision zag wel een sterk herstel in de tweede jaarhelft. Het bedrijf blijft daarnaast achter de overname door de Frans-Italiaanse brillenreus EssilorLuxottica staan. Het Financieele Dagblad meldde eerder deze week dat de overname wankelt.

In de strijd tegen het coronavirus dreigt Frankrijk meer regio's, waaronder Parijs, weer op slot te doen na een forse stijging van het aantal nieuwe besmettingen. Volgens de Franse premier Castex is de situatie de laatste dagen zodanig verslechterd dat in twintig gebieden extra maatregelen nodig kunnen worden. Met meer dan 30.000 gevallen in een etmaal is het land weer terug bij de stand van medio november, ondanks alle coronamaatregelen.

AEX

De Europese beurzen sloten donderdag overwegend lager. De AEX-index daalde een fractie tot 664,48 punten, terwijl de MidKap 0,6 procent wist te winnen op 991,61 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt leverden tot 0,7 procent in. Wall Street ging hard omlaag. De Dow-Jonesindex eindigde 1,8 procent in het rood op 31.402 punten. De brede S&P 500 zakte 2,5 procent en techbeurs Nasdaq kelderde 3,5 procent.

De euro was 1,2150 dollar waard, tegenover 1,2228 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 1,3 procent tot 62,69 dollar. Brentolie kostte ook 1,3 procent minder, op 66 dollar per vat.

Meer uit Financieel

KLM stelt hervatting vluchten Saudi-Arabië en Dubai langer uit

SCHIPHOL (ANP) - KLM stelt de hervatting van vluchten naar Saudi-Arabië en Dubai nog langer uit door de onrust in het Midden-Oosten. Volgens de luchtvaartmaatschappij zal nu zeker tot en met 23 augustus niet worden gevlogen naar de Saudische steden Riyad en Dammam en naar Dubai. Medio juni meldde KLM nog tot en met 9 augustus niet naar die bestemmingen te vliegen.

52 minuten geleden
Inflatie daalt tot 2,9 procent in juni door lagere energieprijzen

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in juni 2,9 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee flink afgenomen vergeleken met de 3,5 procent in mei.

1 uur geleden
Kim Dotcom verliest hoger beroep tegen uitlevering aan VS

WELLINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het is internetondernemer Kim Dotcom opnieuw niet gelukt om zijn uitlevering van Nieuw-Zeeland naar de Verenigde Staten tegen te houden. Een rechter in Wellington oordeelde in hoger beroep dat er geen juridische basis is om de uitlevering tegen te houden. Justitie in de VS wil de Duitser vervolgen omdat door zijn toedoen auteursrechten massaal zouden zijn geschonden.

1 uur geleden
Platform: installatie nieuwe windmolens en zonnepanelen stagneert

UTRECHT (ANP) - De installatie van nieuwe windmolens en zonnepanelen stagneert. In het afgelopen kwartaal kwam er "niet of nauwelijks nieuw windvermogen bij", meldt het platform Energieopwek.nl. Nieuwe zonnepanelen worden momenteel niet veel geïnstalleerd, waarschijnlijk omdat de financieel gunstige salderingsregeling op 1 januari 2027 wordt afgeschaft.

1 uur geleden
Inflatie eurozone daalt tot 2,8 procent in juni

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in juni gedaald naar 2,8 procent op jaarbasis door een kleinere stijging van de energieprijzen. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming.

2 uur geleden
Nederlandse autoverkoop flink omhoog in juni

BUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe auto's in Nederland is in juni flink gestegen. Volgens autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging werden vorige maand 39.015 nieuwe personenauto's op kenteken gezet, een toename van meer dan 13 procent vergeleken met een jaar eerder. Over de eerste zes maanden van dit jaar ging het om een verkoop van 174.789 nieuwe auto's, wat een daling van ruim 4 procent is ten opzichte van een jaar eerder.

2 uur geleden
Bestuurders OCI stemmen in met fusie, op voorwaarde van contanten

AMSTERDAM (ANP) - Door de rechter aangestelde bestuurders van kunstmestproducent OCI stemmen in met een omstreden overname door het Egyptische bouwbedrijf Orascom, mits grootaandeelhouder Nassef Sawiris ook een bod in contanten doet. Het advies is een nieuwe wending in de strijd tussen minderheidsaandeelhouders van OCI en Sawiris, een van de rijkste personen van Egypte.

2 uur geleden