Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak wacht op resultaten handelsoverleg VS en China

Damrak wacht op resultaten handelsoverleg VS en China

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet dinsdag opnieuw weinig beweging zien. Beleggers wachten vooral op de uitkomsten van de handelsgesprekken tussen de Verenigde Staten en China in Londen. Vertegenwoordigers van de twee grootste economieën ter wereld begonnen maandag al aan hun overleg over een oplossing voor de heffingen op elkaars goederen.

De Amerikaanse president Donald Trump zei dat de gesprekken met China goed verlopen en dat hij "alleen maar goede berichten" heeft gekregen. Trump zou de onderhandelaars de ruimte hebben gegeven om Amerikaanse exportbeperkingen op halfgeleiders naar China te versoepelen. In ruil daarvoor wil Washington dat China de exportbeperkingen op zeldzame aardmetalen afzwakt.

De Amsterdamse hoofdindex noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 933,07 punten. De MidKap klom 0,2 procent tot 899,43 punten. De beurzen in Parijs en Londen wonnen tot 0,4 procent. Frankfurt daalde 0,1 procent.

Chipsector

In de chipsector verwerkten beleggers nieuwe omzetcijfers van TSMC. De grote Taiwanese chipfabrikant, een belangrijke klant van de machines van ASML, zag de omzet in mei met bijna 40 procent stijgen ten opzichte van een jaar geleden. TSMC is de belangrijkste leverancier van chips voor AI-chipbedrijf Nvidia en iPhone-maker Apple en profiteert van de sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie. Op maandbasis nam de omzet wel af.

ASML en ASMI verloren 0,6 en 0,1 procent in de AEX. In de afgelopen twee handelsdagen wisten de Nederlandse chipbedrijven flink te stijgen, dankzij goed ontvangen resultaten van het Amerikaanse chipbedrijf Broadcom. Besi (plus 1,7 procent) ging wel verder omhoog, dankzij een koopadvies van Kepler Cheuvreux.

Novo Nordisk steeg ruim 3 procent in Kopenhagen. Volgens zakenkrant Financial Times heeft de activistische belegger Parvus een belang genomen in de Deense farmaceut, die onlangs het vertrek aankondigde van topman Lars Fruergaard Jørgensen. Parvus zou naar verluidt invloed willen hebben op de aanstelling van een nieuwe topbestuurder. Novo Nordisk verloor de afgelopen maanden ruim de helft van zijn beurswaarde door toegenomen concurrentie voor zijn populaire diabetes- en afslankmedicijnen Ozempic en Wegovy.

Meer uit Financieel

Nexperia schort levering wafers aan Chinese assemblagefabriek op

BEIJING (ANP/RTR) - De Nederlandse chipfabrikant Nexperia heeft de levering van wafers aan zijn Chinese assemblagefabriek opgeschort, staat in een brief aan klanten die persbureau Reuters heeft ingezien. De stap zou de zorgen van autofabrikanten over gestaakte chipleveringen kunnen verergeren. Wafers zijn belangrijk voor het maken van chips.

32 minuten geleden
Muziekgroep UMG stijgt in licht lagere AEX na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) stond vrijdag bij de stijgers op de Amsterdamse beurs. Het grootste muziekconcern ter wereld, waarvan het hoofdkantoor in Hilversum staat, boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Volgens het bedrijf verkochten onder anderen de popsterren Taylor Swift en Sabrina Carpenter en muziek uit de populaire film KPop Demon Hunters goed. De omzet uit fysieke albums steeg met ruim 18 procent. Dat kwam onder meer door het nieuwe album van Taylor Swift, dat begin oktober uitkwam. Het aandeel won ruim 1 procent.

58 minuten geleden
Nvidia-baas sluit deals in Zuid-Korea

SEOUL (ANP) - Het Amerikaanse chipconcern Nvidia heeft in Zuid-Korea deals gesloten om aan grote bedrijven in het land te kunnen leveren, waaronder Samsung en Hyundai. De overeenkomsten die zijn bemiddeld met de Zuid-Koreaanse overheid maken het mogelijk meer dan 260.000 chips te verstrekken om Koreaanse AI-projecten een boost te geven. Hoeveel geld hiermee is gemoeid, is niet naar buiten gebracht.

1 uur geleden
FNV en aannemers: schrappen ID-pas bouwplaatsen is onbegrijpelijk

DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV en brancheorganisatie Aannemersfederatie Nederland vinden het "onbegrijpelijk" dat het demissionaire kabinet stopt met de invoering van een verplichte ID-pas voor werknemers op bouwplaatsen. Het plan uit 2015 komt voort uit de cao voor de bouw en infra en was bedoeld om schijnconstructies en misstanden in de bouw aan te pakken. Demissionair minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid Mariëlle Paul maakte donderdag bekend de verplichte digitale registratie niet in te voeren.

1 uur geleden
Reuters: Netflix onderzoekt bod op delen Warner Bros. Discovery

LOS GATOS (ANP) - Netflix onderzoekt serieus of het een bod wil doen op de studio- en streamingactiviteiten van Warner Bros. Discovery. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. De onderneming zou inmiddels een financieel adviseur in de arm hebben genomen. Netflix heeft volgens de bronnen ook toegang gekregen tot de dataroom, die de financiële details bevat die nodig zijn om een bod uit te brengen.

2 uur geleden
Heijmans verkoopt meer nieuwbouwhuizen, wel moeilijker in steden

ROSMALEN (ANP) - Bouwconcern Heijmans heeft in de eerste tien maanden van dit jaar meer nieuwbouwwoningen verkocht dan een jaar eerder. In zijn kwartaalresultaten wijst Heijmans op een sterk blijvende vraag naar grondgebonden woningen in buitenstedelijke gebieden. Binnen steden lopen de verkopen moeizamer. Het bouwbedrijf wijt dit deels aan minder vraag van particuliere kopers en terughoudendheid van institutionele beleggers door veranderde wetgeving.

2 uur geleden
Inflatie neemt af tot 3,1 procent in oktober

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in oktober gemiddeld 3,1 procent duurder geworden vergeleken met dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie was daarmee lager dan in september. In die maand liep de inflatie op tot 3,3 procent, van 2,8 procent in augustus.

2 uur geleden