Damrak wacht op rentebesluit en toelichting ECB
AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak staat donderdag vooral in het teken van het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB), dat later op de dag bekend wordt gemaakt. De centrale bank zal naar verwachting geen grote wijziging aanbrengen in het stimuleringsbeleid, maar beleggers zijn vooral benieuwd wat centralebankpresident Christine Lagarde zal zeggen over de stijgende obligatierentes. De snel oplopende marktrentes zorgden afgelopen weken voor nervositeit op de aandelenmarkten.
De Amsterdamse AEX-index zal op basis van de openingsindicatoren met winst beginnen aan de handelsdag. Ook elders in Europa lijken de beurzen hoger te openen in navolging van de positieve stemming op Wall Street, waar de Dow-Jonesindex een nieuw recordniveau bereikte. De Aziatische markten lieten donderdag overwegend stevige winsten zien.
In de Verenigde Staten is het crisissteunpakket van 1,9 biljoen dollar aangenomen door het Congres. De miljarden van de crisissteunwet, waaronder president Joe Biden vrijdag zijn handtekening zet, zijn bedoeld voor het bekostigen van vaccins en medische hulpmiddelen, maar ook voor financiële noodhulp aan gedupeerden die hun baan zijn kwijtgeraakt.
Vierde vaccin
In de strijd tegen het coronavirus krijgt Europa binnenkort waarschijnlijk de beschikking over een vierde vaccin. De Europese toezichthouder EMA komt donderdag met een oordeel over het middel dat is ontwikkeld door het farmaceutische bedrijf Janssen uit Leiden. Het Leidse vaccin hoeft maar één keer te worden toegediend, in tegenstelling tot de andere vaccins.
In Duitsland is het aantal nieuwe coronabesmettingen in de afgelopen 24 uur opnieuw fors gestegen. De Duitse bondskanselier Angela Merkel verklaarde nog drie tot vier zware maanden in de coronacrisis te verwachten. Pas na het begin van de zomer zal de situatie volgens haar ontspannen. Merkel gaf ook toe dat de politieke aanpak van de crisis wordt gekenmerkt door onzekerheid.
Op het Damrak kwam ForFarmers nog met resultaten. De specialist in veevoer boekte afgelopen jaar minder omzet en winst door de coronacrisis. In de komende jaren wil het bedrijf de kosten verder terugdringen. Ook ING staat in het nieuws. Beursuitbater Euronext liet weten dat de bank per 22 maart uit de hoofdindex van de beurs in Brussel verdwijnt. Voor de notering in Amsterdam heeft deze stap geen gevolgen. Euronext kondigde eerder al aan dat ABN AMRO uit de AEX-index degradeert. Het aandeel zakte daardoor 3 procent op woensdag.
De euro was 1,1930 dollar waard, tegenover 1,1890 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,7 procent tot 64,88 dollar. Een vat Brentolie kostte 0,6 procent meer op 68,30 dollar.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat op bezoek in Japan en Zuid-Korea in aanloop naar de top tussen president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping in Beijing die komende week plaatsvindt.
9 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Armani kan mogelijk een minderheidsbelang van 15 procent dat te koop wordt gezet gaan verdelen onder drie beoogde kopers. Dat meldt de krant La Repubblica. Die verkoop maakt deel uit van de wensen van de vorig jaar overleden oprichter Giorgio Armani.
13 uur geledenRIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereld heeft door de oorlog in het Midden-Oosten in de afgelopen twee maanden de levering van ongeveer 1 miljard vaten olie misgelopen. Het zal tijd kosten voor de oliemarkt om te stabiliseren zodra de leveringen weer op gang komen. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco na bekendmaking van kwartaalcijfers.
14 uur geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - Een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens persbureau Bloomberg is dat de eerste lng-tanker uit Qatar die door de belangrijke waterweg is gegaan sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten.
15 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het eerste kwartaal meer winst geboekt dankzij de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Wel verstoort de Iranoorlog de export van Saudi Aramco, omdat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olietankers. Saudi Aramco transporteert daarom olie via een pijpleiding naar de Rode Zee om vanuit daar te kunnen exporteren.
16 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.
1 dag geleden