Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak vindt weg omhoog, Randstad gewild na meevallende cijfers

Damrak vindt weg omhoog, Randstad gewild na meevallende cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Het Damrak is dinsdag hoger gesloten na een wat aarzelende start. Een positieve opening van Wall Street gaf de beurskoersen in Amsterdam een extra duwtje omhoog. Randstad (plus 1,7 procent) behoorde tot de stijgers in de AEX-index, na de publicatie van meevallende resultaten.

Het uitzendconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan analisten hadden verwacht. Het bedrijf blijft wel last houden van de moeilijkere economische omstandigheden wereldwijd.

De AEX, de belangrijkste beursgraadmeter in Amsterdam, sloot met een winst van 0,4 procent op 721,73 punten. De MidKap klom 0,3 procent tot 779,33 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen wonnen tot 0,5 procent.

Ontwikkelingen rond oorlog

Chipbedrijf ASMI, dat na de slotbel met resultaten komt, zakte 0,3 procent. Buiten het Damrak openden onder meer de Zwitserse farmaceut Novartis, het Franse telecomconcern Orange en de Italiaanse bank UniCredit de boeken. Softwareconcern Microsoft en Google-moeder Alphabet brengen na de slotbel op Wall Street de resultaten naar buiten.

Verder hielden beleggers de ontwikkelingen rond de oorlog tussen Israël en Hamas in de gaten. Ook de schommelingen van de rentetarieven op Amerikaanse staatsobligaties hielden de financiële markten in de greep.

Barclays

In Londen zakte Barclays 6,5 procent na een tegenvallend kwartaalbericht van de Britse bank. De resultaten van de Italiaanse bank UniCredit vielen wel in de smaak bij beleggers. Dat aandeel steeg 1,3 procent in Milaan. In Parijs won Hermès bijna 3 procent dankzij goed ontvangen cijfers van het Franse modehuis, bekend van onder meer de Kelly- en Birkin-tassen.

De euro was 1,0683 dollar waard, tegen 1,0632 dollar een dag eerder. De olieprijzen gingen opnieuw omlaag. Een vat Amerikaanse olie kostte 2 procent minder op 83,80 dollar. Brentolie werd 1,7 procent duurder op 88,82 dollar per vat. Shell verloor 0,5 procent als gevolg van de goedkopere olie.

Meer uit Financieel

Rotterdamse ondernemer Van der Vorm (67) overleden

ROTTERDAM (ANP) - Voormalig topman van investeringsmaatschappij HAL Martijn van der Vorm is op 67-jarige leeftijd overleden. Dat heeft het bedrijf dinsdag bekendgemaakt. Van der Vorm was 21 jaar voorzitter van de raad van bestuur en tot mei 2025 voorzitter van de raad van commissarissen.

7 uur geleden
Meer omzet en winst voor Eindhovense chipfabrikant NXP

EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors, met een beursnotering in New York, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar de opbrengsten zien stijgen. Ook de winst nam toe, werd dinsdag bekend.

7 uur geleden
Zorgen over OpenAI en duurdere olie duwen Wall Street in het rood

NEW YORK (ANP) - Beleggers in New York verzilverden dinsdag een deel van hun winsten, na de recordstanden op de koersenborden vorige week. Het sentiment werd gedrukt door stijgende olieprijzen en een zorgwekkend bericht over AI-bedrijf OpenAI.

8 uur geleden
Verliezen Chinese Longi Green groeien door overschot zonnepanelen

XIAN (ANP/BLOOMBERG) - De verliezen bij het Chinese Longi Green Energy Technology, de grootste producent van zonnepanelen ter wereld, zijn afgelopen kwartaal flink opgelopen. Dat komt vooral doordat fabrikanten meer produceren dan er vraag is.

9 uur geleden
VS beperkt leveringen chipapparatuur aan China, zeggen bronnen

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft vorige week meerdere chipapparatuurbedrijven opgedragen om bepaalde leveringen aan de grote Chinese chipmaker Hua Hong stop te zetten. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.

10 uur geleden
Winst vliegtuigbouwer Airbus gehalveerd door productieproblemen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De winst van de Europese vliegtuigbouwer Airbus is in het eerste kwartaal van dit jaar gehalveerd. Dat komt doordat de levering van vliegtuigen in die periode daalde tot het laagste niveau sinds 2009, zo werd dinsdag bekendgemaakt.

11 uur geleden
Vertrek VAE uit OPEC drukt olieprijs voorlopig niet, zegt expert

DEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om uit oliekartel OPEC te stappen en de olieproductie op te voeren, leidt voorlopig niet tot lagere olieprijzen, verwacht energiedeskundige Hans van Cleef. "De VAE kunnen wel meer gaan produceren, maar de exportcapaciteit is natuurlijk erg beperkt. Op de korte termijn zullen de effecten minimaal zijn", zegt Van Cleef van onderzoeksbureau EqoLibrium.

12 uur geleden