Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak vindt weg omhoog, Randstad gewild na meevallende cijfers

Damrak vindt weg omhoog, Randstad gewild na meevallende cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Het Damrak is dinsdag hoger gesloten na een wat aarzelende start. Een positieve opening van Wall Street gaf de beurskoersen in Amsterdam een extra duwtje omhoog. Randstad (plus 1,7 procent) behoorde tot de stijgers in de AEX-index, na de publicatie van meevallende resultaten.

Het uitzendconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan analisten hadden verwacht. Het bedrijf blijft wel last houden van de moeilijkere economische omstandigheden wereldwijd.

De AEX, de belangrijkste beursgraadmeter in Amsterdam, sloot met een winst van 0,4 procent op 721,73 punten. De MidKap klom 0,3 procent tot 779,33 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen wonnen tot 0,5 procent.

Ontwikkelingen rond oorlog

Chipbedrijf ASMI, dat na de slotbel met resultaten komt, zakte 0,3 procent. Buiten het Damrak openden onder meer de Zwitserse farmaceut Novartis, het Franse telecomconcern Orange en de Italiaanse bank UniCredit de boeken. Softwareconcern Microsoft en Google-moeder Alphabet brengen na de slotbel op Wall Street de resultaten naar buiten.

Verder hielden beleggers de ontwikkelingen rond de oorlog tussen Israël en Hamas in de gaten. Ook de schommelingen van de rentetarieven op Amerikaanse staatsobligaties hielden de financiële markten in de greep.

Barclays

In Londen zakte Barclays 6,5 procent na een tegenvallend kwartaalbericht van de Britse bank. De resultaten van de Italiaanse bank UniCredit vielen wel in de smaak bij beleggers. Dat aandeel steeg 1,3 procent in Milaan. In Parijs won Hermès bijna 3 procent dankzij goed ontvangen cijfers van het Franse modehuis, bekend van onder meer de Kelly- en Birkin-tassen.

De euro was 1,0683 dollar waard, tegen 1,0632 dollar een dag eerder. De olieprijzen gingen opnieuw omlaag. Een vat Amerikaanse olie kostte 2 procent minder op 83,80 dollar. Brentolie werd 1,7 procent duurder op 88,82 dollar per vat. Shell verloor 0,5 procent als gevolg van de goedkopere olie.

Meer uit Financieel

Schiphol verwacht geen gestrande slapers meer, bedden weggehaald

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dat ook de komende nacht geen door het winterse weer gestrande passagiers op de luchthaven zullen overnachten. De veldbedden die voor hen waren neergezet, zijn opgeruimd. Voor maandag zijn geen vluchten uit voorzorg geannuleerd. Dit meldt een woordvoerder van Schiphol.

3 uur geleden
Maleisië beperkt toegang tot Grok om seksuele beelden

KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Ook Maleisië heeft maatregelen genomen tegen Grok vanwege het genereren van seksuele beelden. De Maleisische internettoezichthouder meldde zondag dat de toegang tot de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI in het land wordt beperkt totdat effectieve veiligheidsmaatregelen zijn ingevoerd.

4 uur geleden
Duitse minister wil meer samenwerking rond zeldzame grondstoffen

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.

4 uur geleden
Egypte sluit duurzame energiedeals ter waarde van 1,8 miljard

CAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.

5 uur geleden
Ook zondag boerenblokkades in België tegen Mercosur-deal

NAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.

6 uur geleden
China wil zich in 2026 richten op verbeteren exportcontroles

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.

7 uur geleden
Schiphol: geen geschrapte vluchten zondag, geen overnachters meer

SCHIPHOL (ANP) - Alle geplande vluchten op Schiphol gaan ook zondag door, meldt een woordvoerder. Deze week werden honderden vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer en het ijsvrij maken van de vliegtuigen, waardoor gestrande reizigers op de luchthaven moesten overnachten. Afgelopen nacht is dit niet gebeurd, stelt hij. "De veldbedden zijn niet gebruikt en er zijn ook geen ontbijtjes uitgedeeld. Er is een gewoon beeld op de luchthaven."

9 uur geleden