Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak vindt weg omhoog, Randstad gewild na meevallende cijfers

Damrak vindt weg omhoog, Randstad gewild na meevallende cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Het Damrak is dinsdag hoger gesloten na een wat aarzelende start. Een positieve opening van Wall Street gaf de beurskoersen in Amsterdam een extra duwtje omhoog. Randstad (plus 1,7 procent) behoorde tot de stijgers in de AEX-index, na de publicatie van meevallende resultaten.

Het uitzendconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan analisten hadden verwacht. Het bedrijf blijft wel last houden van de moeilijkere economische omstandigheden wereldwijd.

De AEX, de belangrijkste beursgraadmeter in Amsterdam, sloot met een winst van 0,4 procent op 721,73 punten. De MidKap klom 0,3 procent tot 779,33 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen wonnen tot 0,5 procent.

Ontwikkelingen rond oorlog

Chipbedrijf ASMI, dat na de slotbel met resultaten komt, zakte 0,3 procent. Buiten het Damrak openden onder meer de Zwitserse farmaceut Novartis, het Franse telecomconcern Orange en de Italiaanse bank UniCredit de boeken. Softwareconcern Microsoft en Google-moeder Alphabet brengen na de slotbel op Wall Street de resultaten naar buiten.

Verder hielden beleggers de ontwikkelingen rond de oorlog tussen Israël en Hamas in de gaten. Ook de schommelingen van de rentetarieven op Amerikaanse staatsobligaties hielden de financiële markten in de greep.

Barclays

In Londen zakte Barclays 6,5 procent na een tegenvallend kwartaalbericht van de Britse bank. De resultaten van de Italiaanse bank UniCredit vielen wel in de smaak bij beleggers. Dat aandeel steeg 1,3 procent in Milaan. In Parijs won Hermès bijna 3 procent dankzij goed ontvangen cijfers van het Franse modehuis, bekend van onder meer de Kelly- en Birkin-tassen.

De euro was 1,0683 dollar waard, tegen 1,0632 dollar een dag eerder. De olieprijzen gingen opnieuw omlaag. Een vat Amerikaanse olie kostte 2 procent minder op 83,80 dollar. Brentolie werd 1,7 procent duurder op 88,82 dollar per vat. Shell verloor 0,5 procent als gevolg van de goedkopere olie.

Meer uit Financieel

Exor wijst bod af voor overname Juventus

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.

5 uur geleden
Levering vliegtuig voor Amerikaanse president verder uitgesteld

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.

9 uur geleden
EU-ministers zijn het eens over visquota voor komend jaar

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.

11 uur geleden
WSJ: Trump zegt te neigen naar Warsh of Hassett als Fed-baas

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.

12 uur geleden
Wall Street sluit met verlies, chipbedrijf Broadcom flink lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.

23 uur geleden
Zakenman John Fentener van Vlissingen (86) overleden

DEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.

1 dag geleden
Amsterdamse AEX-index sluit beursweek met verlies af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.

1 dag geleden