Damrak stevent af op vrijwel vlak begin van handelsdag
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs lijkt woensdag vrijwel vlak te beginnen aan de nieuwe handelsdag. Beleggers doen het rustig aan na de kwakkelende handelssessie op Wall Street. Ook zorgt een sterker dan verwachte daling van de Duitse winkelverkopen voor enige koersdruk. Het optimisme over de heropening van de economie blijft daarbij de algehele stemming op de beursvloeren wel ondersteunen.
De AEX-index op Beursplein 5 stevent op basis van de openingsindicatoren af op een licht lager begin. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met kleine koersuitslagen openen. In de Aziatische regio lieten de belangrijkste aandelenmarkten woensdag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio eindigde 0,5 procent hoger dankzij sterke koerswinsten onder de Japanse autofabrikanten. In Sydney won de All Ordinaries 1 procent na een sterker dan verwachte groei van de Australische economie in het eerste kwartaal.
Bij de hoofdbedrijven op het Damrak zal het aandeel Shell mogelijk bewegen op een positief analistenrapport. Analisten van Cowen zijn het volgen van het olie- en gasconcern gestart met een outperform-advies.
Aan het overnamefront heeft investeerder Gilde zijn bod op detacheerder DPA officieel gelanceerd. Gilde bracht begin maart een bod uit op DPA van 1,70 euro per aandeel. Het bod waardeert DPA op een kleine 80 miljoen euro en wordt gesteund door het bestuur van de detacheerder. De aanmeldingstermijn loopt tot 28 juli. De grootaandeelhouders van DPA, die samen ruim 66 procent van de aandelen in handen hebben, hebben al toegezegd hun aandelen te verkopen aan Gilde.
Advies- en ingenieursbureau Arcadis liet weten de samenwerking met Techstars te hebben vernieuwd. De samenwerking richt zich op het vooruithelpen van startup-bedrijven. Financiƫle details werden niet gegeven.
De Europese beurzen sloten dinsdag hoger. De AEX-index tikte tussentijds de hoogste koers ooit aan en eindigde 0,9 procent in de plus op 715,94 punten. De MidKap klom 1,2 procent tot 1074,61 punten. De beurzen in Parijs, Londen en Frankfurt wonnen tot 1 procent. Wall Street eindigde met kleine koersuitslagen. De Dow-Jonesindex won 0,1 procent tot 34.575,31 punten. De brede S&P 500 bleef vrijwel vlak en techgraadmeter Nasdaq daalde 0,1 procent.
De euro was 1,2211 dollar waard, tegen 1,2243 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,4 procent tot 67,96 dollar. Brentolie kostte ook 0,4 procent meer, op 70,55 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is ook na haar telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump optimistisch over de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. Trump dreigde na het gesprek met hogere importheffingen als de Europeanen de deal niet voor 4 juli doorvoeren, maar Von der Leyen heeft er vertrouwen in dat dat gaat lukken.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Shake Shack ging donderdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De hamburgerketen heeft in het eerste kwartaal een omzet behaald die tegenviel bij de verwachtingen van kenners. De Amerikaanse fastfoodketen heeft onder meer last van stijgende kosten voor rundvlees en slecht weer.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Europese Unie tot 4 juli de tijd om de handelsdeal met de Verenigde Staten in te voeren. Hij dreigt anders de importheffingen voor het landenblok te verhogen, stelt de president in een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).
4 uur geledenKEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.
5 uur geleden