Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak stevent af op vrijwel vlak begin van handelsdag

Damrak stevent af op vrijwel vlak begin van handelsdag

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs lijkt woensdag vrijwel vlak te beginnen aan de nieuwe handelsdag. Beleggers doen het rustig aan na de kwakkelende handelssessie op Wall Street. Ook zorgt een sterker dan verwachte daling van de Duitse winkelverkopen voor enige koersdruk. Het optimisme over de heropening van de economie blijft daarbij de algehele stemming op de beursvloeren wel ondersteunen.

De AEX-index op Beursplein 5 stevent op basis van de openingsindicatoren af op een licht lager begin. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met kleine koersuitslagen openen. In de Aziatische regio lieten de belangrijkste aandelenmarkten woensdag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio eindigde 0,5 procent hoger dankzij sterke koerswinsten onder de Japanse autofabrikanten. In Sydney won de All Ordinaries 1 procent na een sterker dan verwachte groei van de Australische economie in het eerste kwartaal.

Bij de hoofdbedrijven op het Damrak zal het aandeel Shell mogelijk bewegen op een positief analistenrapport. Analisten van Cowen zijn het volgen van het olie- en gasconcern gestart met een outperform-advies.

Aan het overnamefront heeft investeerder Gilde zijn bod op detacheerder DPA officieel gelanceerd. Gilde bracht begin maart een bod uit op DPA van 1,70 euro per aandeel. Het bod waardeert DPA op een kleine 80 miljoen euro en wordt gesteund door het bestuur van de detacheerder. De aanmeldingstermijn loopt tot 28 juli. De grootaandeelhouders van DPA, die samen ruim 66 procent van de aandelen in handen hebben, hebben al toegezegd hun aandelen te verkopen aan Gilde.

Advies- en ingenieursbureau Arcadis liet weten de samenwerking met Techstars te hebben vernieuwd. De samenwerking richt zich op het vooruithelpen van startup-bedrijven. Financiële details werden niet gegeven.

De Europese beurzen sloten dinsdag hoger. De AEX-index tikte tussentijds de hoogste koers ooit aan en eindigde 0,9 procent in de plus op 715,94 punten. De MidKap klom 1,2 procent tot 1074,61 punten. De beurzen in Parijs, Londen en Frankfurt wonnen tot 1 procent. Wall Street eindigde met kleine koersuitslagen. De Dow-Jonesindex won 0,1 procent tot 34.575,31 punten. De brede S&P 500 bleef vrijwel vlak en techgraadmeter Nasdaq daalde 0,1 procent.

De euro was 1,2211 dollar waard, tegen 1,2243 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,4 procent tot 67,96 dollar. Brentolie kostte ook 0,4 procent meer, op 70,55 dollar per vat.

Meer uit Financieel

IEA verlaagt voorspelling recordoverschot olie in 2026

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) heeft de schattingen voor een wereldwijd olieoverschot dit jaar en volgend jaar voor het eerst in enkele maanden naar beneden bijgesteld. Dat komt volgens het agentschap doordat de vraag naar olie toeneemt en de productiegroei afneemt.

1 uur geleden
Voorstel: EU-budget moet 10 procent omhoog

BRUSSEL (ANP) - Een verhoging van de EU-meerjarenbegroting met 10 procent, geen bezuinigingen op de budgetten voor landbouw en achterstandsbeleid en meer eigen middelen om nieuwe prioriteiten te financieren. Dat is de inzet van de onderhandelaars die namens het Europees Parlement met de EU-lidstaten tot overeenstemming moeten komen over de meerjarenbegroting 2028-2034.

1 uur geleden
AEX-index daalt na renteverlaging Fed en resultaten Oracle

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag lager begonnen. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve om de rente voor de derde keer op rij te verlagen. Met de lagere leenkosten wil de centrale bank de kwakkelende arbeidsmarkt stimuleren. De beleidsmakers van de Fed waren wel verdeeld over het rentebesluit en voorzien voor het komende jaar nog maar één renteverlaging. Ook gaf voorzitter Jerome Powell aan dat de Fed bij de komende rentevergadering waarschijnlijk in de pauzestand gaat.

2 uur geleden
Overlevenden tyfoon Filipijnen in 2021 klagen Shell aan

LONDEN (ANP/AFP) - Overlevenden van de tyfoon Rai op de Filipijnen hebben Shell aangeklaagd. Ze willen geld zien omdat ze vinden dat het energiebedrijf heeft bijgedragen aan de tyfoon en de schade die daardoor is ontstaan. Drie klimaatorganisaties steunen de overlevenden in de rechtszaak, die in Groot-Brittannië plaatsvindt.

2 uur geleden
Elon Musk hint op beursgang ruimtevaartbedrijf SpaceX

AUSTIN (ANP/RTR) - Elon Musk heeft een hint gegeven voor een beursgang van SpaceX, nadat verschillende media de afgelopen dagen al hadden gemeld dat het commerciële ruimtevaartbedrijf naar de aandelenmarkt wil. Een ruimtevaartjournalist had in een artikel geschreven dat die beursgangplannen zijn bevestigd en Musk schreef vervolgens op X dat die journalist gelijk heeft.

4 uur geleden
Woningen op Funda sneller verkocht in 2025

AMSTERDAM (ANP) - Woningen werden in 2025 sneller verkocht dan een jaar eerder, meldt huizenwebsite Funda. Ook het woningaanbod op Funda groeide dit jaar. Door de aanhoudende krapte op de woningmarkt nam de vraagprijs van huizen eveneens toe.

4 uur geleden
AFM: beleggingsfraude loopt in de honderden miljoenen per jaar

AMSTERDAM (ANP) - De schade door beleggingsfraude bedraagt vermoedelijk honderden miljoenen euro's per jaar en kan zelfs oplopen tot 750 miljoen euro, meldt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek. De beurswaakhond spreekt van een snelgroeiend en ernstig maatschappelijk probleem waarvan de omvang wordt onderschat.

4 uur geleden