Damrak stevent af op lagere opening, blik op DPA na overnamebod
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse aandelenbeurs is de blik van beleggers dinsdag onder meer gericht op detacheerder DPA. Investeerder Gilde wil het bedrijf overnemen en van de beurs halen. De Europese beursgraadmeters lijken op basis van de openingsindicatoren met verliezen te beginnen aan de nieuwe handelsdag, na het stevige herstel op maandag.
DPA Group heeft een overnamebod van 79,8 miljoen euro ontvangen van investeringsmaatschappij Gilde Equity Management. De aankoopprijs bedraagt 1,70 euro per aandeel. Het aandeel DPA sloot maandag op 1,58 euro. De overname wordt gesteund door het bestuur van DPA. Daarnaast hebben grootaandeelhouders al aangegeven hun stukken aan te zullen bieden aan Gilde. Na afronding van de deal zal de notering van DPA op Beursplein 5 komen te vervallen.
Biotechnoloog Pharming kondigde aan samen met het Amerikaanse Invitae een genetisch testprogramma te zijn gestart dat artsen moet helpen bij het identificeren van patiënten met APDS, een zeer zeldzame afwijking van het immuunsysteem. Er is geen goedgekeurde therapie beschikbaar voor de behandeling van APDS, dat ongeveer 1 tot 2 miljoen mensen treft. Wel zijn er momenteel studies gaande, waaronder een onderzoek naar een behandeling die door Pharming en Novartis wordt ontwikkeld.
Heineken
Ook Heineken staat in het nieuws. Voormalig topman Jean-François Van Boxmeer heeft een vertrekvergoeding van in totaal 5,5 miljoen euro gekregen van de bierbrouwer toen hij vorig jaar opstapte. Dat blijkt uit het jaarverslag van Heineken. De hoge vertrekpremie voor de Belgische Van Boxmeer wijkt af van de code die voor het bedrijfsleven geldt, meldt NRC. Ontslagvergoedingen en vertrekpremies zijn bij Nederlandse beursgenoteerde bedrijven al jaren aan banden gelegd.
In Frankfurt gaat de aandacht uit naar HelloFresh. De coronacrisis heeft de populariteit van de maaltijdboxen van het Duitse bedrijf goed gedaan. Het laatste kwartaal van 2020 was het beste ooit voor het bedrijf. Dat kwam vooral omdat mensen naar alternatieven zochten vanwege de sluiting van de restaurants door de lockdownmaatregelen in veel Europese landen. HelloFresh, dat ook in Nederland maaltijdboxen bezorgt, verwacht dit jaar verder te kunnen groeien.
De euro was 1,2015 dollar waard, tegenover 1,2049 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 1,1 procent tot 59,97 dollar. Brentolie kostte 1,2 procent minder op 62,95 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DES MOINES (ANP) - Iowa, Kansas en zes andere Amerikaanse staten spannen een rechtszaak aan tegen OpenAI vanwege de vermeende schadelijke effecten van ChatGPT voor kinderen. Dat meldt het collectief van aanklagers uit die staten in een persconferentie.
2 minuten geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Nederlandse topman van parfumerie- en cosmeticawinkelketen Douglas stapt na vier jaar op als hoogste bestuurder bij het bedrijf. De Duitse keten meldt dat Sander van der Laan dit zelf heeft besloten. Hij wordt per 1 november opgevolgd door de Fransman Jean-Marc Bellaiche, die woensdag door de raad van commissarissen is benoemd tot de nieuwe topman voor een periode van vier jaar.
52 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn wil woensdagavond de reguliere levering van alle versproducten aan winkels hervatten. Dat meldt de supermarktketen in een update over het cybersecurityincident en de problemen waar het bedrijf al dagen mee kampt. De afgelopen dagen waren er lege schappen in een aantal vestigingen van onder meer bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit, vanwege de IT-problemen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASML was woensdag een van de winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam. De chipmachinemaker uit Veldhoven kwam met resultaten over het afgelopen kwartaal. Daarin heeft ASML zijn omzet en winst verder opgevoerd. Ook scherpte het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar aan.
3 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Streamingdienst Netflix schrapt wereldwijd ongeveer duizend banen. Dat melden verschillende media op basis van een e-mail die medetopmannen Greg Peters en Ted Sarandos woensdag naar het personeel hebben gestuurd. Netflix kampt met een afnemende groei.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV stopt met de verdere ontwikkeling en de implementatie van een nieuw digitaal systeem. De dienst heeft vijf jaar aan het project gewerkt en er is in totaal zo'n 55 miljoen euro aan uitgegeven. Het systeem moest werkgevers en werkzoekenden beter met elkaar gaan verbinden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in de Verenigde Staten heeft de afgelopen maand de grootste groei in vijf maanden doorgemaakt door de flink gestegen brandstofprijzen. Daardoor blijven de budgetten van Amerikaanse huishoudens onder druk staan, in aanloop naar de tussentijdse verkiezingen in november.
5 uur geleden