Damrak maakt zich op voor kwartaalcijferseizoen
AMSTERDAM (ANP) - Op het Damrak maken beleggers zich maandag alvast op voor de start van het kwartaalcijferseizoen. De week begint nog rustig, maar op dinsdag komt maaltijdbezorger Just Eat Takeaway, de eigenaar van Thuisbezorgd.nl, met resultaten. Woensdag geven de grote Amerikaanse banken Goldman Sachs, JPMorgan Chase en Wells Fargo een inkijk in de boeken. De verwachtingen over de bedrijfsresultaten zijn hooggespannen, nu veel beursgraadmeters op recordhoogtes staan.
De Amsterdamse AEX-index lijkt op basis van de openingsindicatoren licht lager te beginnen aan de nieuwe handelsweek. Ook de andere Europese beursgraadmeters zullen naar verwachting met kleine minnen openen. De belangrijkste Aziatische aandelenmarkten lieten maandag overwegend verliezen zien.
Op Beursplein 5 zal het aandeel Randstad mogelijk bewegen op een advieswijziging. Analisten van JPMorgan hebben hun aanbeveling voor het uitzendconcern teruggeschroefd.
Coolblue
Het Financieele Dagblad meldde dat Coolblue pas na de zomer naar de Amsterdamse beurs gaat. Dat is opvallend, omdat het bedrijf er volgens ingewijden al klaar voor is. De aandeelhouders willen volgens de krant echter meer tijd in de voorbereiding steken. Coolblue heeft zijn beursgang formeel nog niet aangekondigd, maar in februari verklaarde topman en medeoprichter Pieter Zwart dat het bedrijf erover "hard aan het nadenken is".
Ook AstraZeneca blijft in de belangstelling staan. De Brits-Zweedse farmaceut heeft nog steeds niet gereageerd op klachten uit Brussel over problemen bij de leveringen van coronavaccins. Het concern had tot enkele dagen geleden de tijd om te reageren, maar miste de deadline. De Europese Unie en AstraZeneca liggen al een tijd met elkaar in de clinch over te late en te weinig leveringen. Over het AstraZeneca-vaccin is ook al weken beroering omdat het mogelijk bloedproblemen veroorzaakt na een inenting.
Vaccinatietempo
In de strijd tegen het coronavirus wil Frankrijk het vaccinatietempo versnellen door vanaf woensdag de periode tussen de eerste en de tweede coronaprik met Pfizer/BioNTech en Moderna te verlengen van vier naar zes weken. Dagelijks worden in Frankrijk gemiddeld nog zo'n 40.000 nieuwe besmettingen vastgesteld. Het land, dat vorig weekend opnieuw een strenge lockdown heeft ingesteld, passeert deze week naar verwachting de grimmige mijlpaal van 100.000 coronadoden.
De euro bleef vrijwel ongewijzigd op 1,1888 dollar. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,3 procent tot 59,16 dollar. Brentolie kostte ook 0,3 procent minder, op 62,75 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het aantal opgeleverde nieuwbouwwoningen zal dit en volgend jaar maar licht stijgen, verwacht ING Research. De woningbouw profiteert van het oplopende aantal bouwvergunningen, maar stikstofbeperkingen, personeelstekort, te weinig capaciteit op het volle stroomnet en hoge bouwkosten blijven de productie remmen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen zijn maandag flink hoger geƫindigd. Vooral technologieaandelen zaten in de lift aan de start van de nieuwe maand, terwijl de olieprijs daalde. Dat gebeurde nadat president Donald Trump afzag van geplande aanvallen op Iran.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van 25 Amerikaanse staten onder democratisch bestuur heeft maandag een rechtszaak aangespannen tegen de regering van president Donald Trump. De staten verzetten zich tegen de nieuwste importheffingen die Trump heeft ingesteld voor zestig handelspartners.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat grote oliemaatschappijen te veel winst maken door de hoge olieprijzen als gevolg van het tekort aan ruwe olie dat is ontstaan door de Iranoorlog.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Apple is opnieuw naar de rechter gestapt vanwege een plan van de Britse regering om toegang te krijgen tot versleutelde gegevens van gebruikers, meldt de Financial Times maandag.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De meeste Europese beurzen zijn maandag met duidelijke winsten gesloten door de gedaalde olieprijzen. Aanleiding hiervoor is de hoop op nieuwe onderhandelingen in het Midden-Oosten. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump gaan de onderhandelingen met Iran over een nieuw staakt-het-vuren maandag van start, nadat hij afgelopen weekend besloot af te zien van nieuwe aanvallen op Iran om zo te proberen tot een akkoord te komen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De suikerbietenteelt in Nederland krijgt te maken met een "serieuze opbrengstenderving" als gevolg van de droogte en hitte. Dat zegt Evelien Drenth, sectorspecialist akkerbouw bij LTO Nederland.
11 uur geleden