Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak maakt zich op voor herstel na zware verliesbeurt

Damrak maakt zich op voor herstel na zware verliesbeurt

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs lijkt donderdag wat te herstellen na het zware verlies een dag eerder. Beleggers verwerken de notulen van de laatste rentevergadering van de Federal Reserve (Fed), waaruit bleek dat de centrale bankiers zich weinig zorgen maken over de hogere inflatie in de Verenigde Staten. Ook is de Fed voorzichtig positief over het herstel van de grootste economie ter wereld.

Het zou volgens de beleidsmakers dan ook gepast kunnen zijn om in de komende vergaderingen de afbouw van het opkoopprogramma van obligaties te bespreken. De wekelijkse aanvragen van werkloosheidsuitkeringen in de Verenigde Staten, die later op de dag naar buiten komen, geven mogelijk meer aanwijzingen over het tempo van het herstel van de Amerikaanse economie en de arbeidsmarkt. De werkgelegenheid vormt naast de inflatie een belangrijke factor in het rentebeleid van de centrale bank.

De AEX-index op Beursplein 5 koerst op basis van de openingsindicatoren af op een positief begin van de handelsdag. Ook elders in Europa lijken de beurzen hoger te openen. De belangrijkste aandelenmarkten in Azië lieten donderdag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio eindigde licht hoger dankzij een sterke stijging van de Japanse export in april.

Crypto

De aandacht blijft ook uitgaan naar de ontwikkelingen op de cryptomarkten. Woensdag leidde de sterke schommelingen van cryptomunten als de bitcoin tot nervositeit, met name onder techinvesteerders. Bitcoin werd in korte tijd een vijfde meer waard, na een eerdere koersval van ruim 30 procent. De koers van de grootste digitale munt ter wereld noteert momenteel licht hoger rond 40.000 dollar.

In Frankfurt staat Deutsche Telekom in de belangstelling. Het grootste telecombedrijf van Duitsland houdt een beleggersdag en gaf nieuwe groeidoelstellingen af. Het concern streeft de komende jaren naar een winstgroei van 3 tot 5 procent en een jaarlijkse omzetgroei van 1 tot 2 procent. In Londen kwamen luchtvaartmaatschappij easyJet en postbedrijf Royal Mail met resultaten.

De Europese beurzen sloten woensdag stevig in het rood. De AEX zakte 1,6 procent tot 693,72 punten en de MidKap daalde 1,2 procent tot 1043,38 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen verloren tot 1,6 procent. Wall Street hield de verliezen beperkt na een wilde koersrit. De Dow-Jonesindex eindigde uiteindelijk 0,5 procent lager op 33.896,04 punten. De brede S&P 500 daalde 0,3 procent en techbeurs Nasdaq sloot een fractie lager.

De euro was 1,2185 dollar waard, tegenover 1,2212 dollar een dag eerder. De olieprijzen veerden licht op na de forse daling op woensdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,6 procent tot 63,72 dollar. Brentolie kostte 0,4 procent meer op 66,89 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wereldwijde wapenverkoop stijgt door oorlogen in Oekraïne en Gaza

STOCKHOLM (ANP/AFP) - De honderd grootste wapenbedrijven ter wereld hebben vorig jaar samen een recordomzet van 679 miljard dollar (zo'n 585 miljard euro) behaald. Dat is 5,9 procent meer dan een jaar eerder, meldt SIPRI. Het onderzoeksinstituut schrijft de groei vooral toe aan de oorlogen in Oekraïne en Gaza, die de vraag naar wapens sterk hebben opgedreven.

3 minuten geleden
Wereldwijde wapenverkoop stijgt door oorlogen in Oekraïne en Gaza

STOCKHOLM (ANP) - De honderd grootste wapenbedrijven ter wereld hebben vorig jaar samen een recordomzet van 679 miljard dollar (zo'n 585 miljard euro) behaald. Dat is 5,9 procent meer dan een jaar eerder, meldt SIPRI. Het onderzoeksinstituut schrijft de groei vooral toe aan de oorlogen in Oekraïne en Gaza, die de vraag naar wapens sterk hebben opgedreven.

5 uur geleden
Bird trekt overnamevoorstel CM.com in

AMSTERDAM (ANP) - Aanbieder van communicatiesoftware Bird trekt het voorstel om branchegenoot CM.com over te nemen in. Dat meldt Bird zondag. Het Amsterdamse softwarebedrijf deed 5 november een overnamebod met een totale waarde van 165,8 miljoen euro in contanten.

11 uur geleden
Boerenprotesten in Griekenland om vertraagde Europese subsidies

ATHENE (ANP/RTR) - Griekse boeren zijn zondag slaags geraakt met de politie tijdens protesten in delen van het Zuidoost-Europese land. Ze zijn boos over de vertraagde uitbetaling van Europese subsidies, veroorzaakt door onderzoeken naar een groot corruptieschandaal in Griekenland.

12 uur geleden
Oliekartel OPEC+ draait oliekraan in januari niet verder open

WENEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De olieproducerende landen die zijn verenigd in oliekartel OPEC+ gaan in het eerste kwartaal van volgend jaar niet nog meer olie oppompen. Dat hebben ze zondag besloten op een vergadering. Dat betekent dat de landen afzien van hun eerdere patroon om de olieproductie telkens wat verder op te voeren, waarmee ze de prijzen aan de pomp in Nederland potentieel iets drukten.

12 uur geleden
'Favoriet' Kevin Hassett wil graag nieuwe Fed-baas worden

WASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Hassett zou graag dienen als de volgende voorzitter van de Federal Reserve, als hij door president Donald Trump wordt gekozen. Dat heeft Hassett, economisch adviseur van het Witte Huis, zondag laten weten voor de camera van Fox News. Hassett wordt sinds kort gezien als de belangrijkste kandidaat om Jerome Powell op te volgen, wiens termijn volgend jaar afloopt.

14 uur geleden
Baas Signal blij dat scanplicht uit EU-wetsvoorstel is geschrapt

AMSTERDAM (ANP) - De versleutelde berichtendienst Signal is blij dat de verplichting voor techbedrijven om chatgesprekken te scannen op mogelijke kinderporno uit het Europese wetsvoorstel is geschrapt dat seksueel misbruik van kinderen online tegen moet gaan. Dat heeft Signal-topvrouw Meredith Whittaker gezegd in tv-programma Buitenhof.

16 uur geleden