Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak maakt zich op voor herstel na zware verliesbeurt

Damrak maakt zich op voor herstel na zware verliesbeurt

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs lijkt donderdag wat te herstellen na het zware verlies een dag eerder. Beleggers verwerken de notulen van de laatste rentevergadering van de Federal Reserve (Fed), waaruit bleek dat de centrale bankiers zich weinig zorgen maken over de hogere inflatie in de Verenigde Staten. Ook is de Fed voorzichtig positief over het herstel van de grootste economie ter wereld.

Het zou volgens de beleidsmakers dan ook gepast kunnen zijn om in de komende vergaderingen de afbouw van het opkoopprogramma van obligaties te bespreken. De wekelijkse aanvragen van werkloosheidsuitkeringen in de Verenigde Staten, die later op de dag naar buiten komen, geven mogelijk meer aanwijzingen over het tempo van het herstel van de Amerikaanse economie en de arbeidsmarkt. De werkgelegenheid vormt naast de inflatie een belangrijke factor in het rentebeleid van de centrale bank.

De AEX-index op Beursplein 5 koerst op basis van de openingsindicatoren af op een positief begin van de handelsdag. Ook elders in Europa lijken de beurzen hoger te openen. De belangrijkste aandelenmarkten in Azië lieten donderdag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio eindigde licht hoger dankzij een sterke stijging van de Japanse export in april.

Crypto

De aandacht blijft ook uitgaan naar de ontwikkelingen op de cryptomarkten. Woensdag leidde de sterke schommelingen van cryptomunten als de bitcoin tot nervositeit, met name onder techinvesteerders. Bitcoin werd in korte tijd een vijfde meer waard, na een eerdere koersval van ruim 30 procent. De koers van de grootste digitale munt ter wereld noteert momenteel licht hoger rond 40.000 dollar.

In Frankfurt staat Deutsche Telekom in de belangstelling. Het grootste telecombedrijf van Duitsland houdt een beleggersdag en gaf nieuwe groeidoelstellingen af. Het concern streeft de komende jaren naar een winstgroei van 3 tot 5 procent en een jaarlijkse omzetgroei van 1 tot 2 procent. In Londen kwamen luchtvaartmaatschappij easyJet en postbedrijf Royal Mail met resultaten.

De Europese beurzen sloten woensdag stevig in het rood. De AEX zakte 1,6 procent tot 693,72 punten en de MidKap daalde 1,2 procent tot 1043,38 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen verloren tot 1,6 procent. Wall Street hield de verliezen beperkt na een wilde koersrit. De Dow-Jonesindex eindigde uiteindelijk 0,5 procent lager op 33.896,04 punten. De brede S&P 500 daalde 0,3 procent en techbeurs Nasdaq sloot een fractie lager.

De euro was 1,2185 dollar waard, tegenover 1,2212 dollar een dag eerder. De olieprijzen veerden licht op na de forse daling op woensdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,6 procent tot 63,72 dollar. Brentolie kostte 0,4 procent meer op 66,89 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bloomberg: Nvidia-chips mogelijk in handen China door maas in wet

WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse regeringsfunctionarissen vrezen dat Chinese bedrijven de geavanceerde AI-chips van Nvidia in handen hebben gekregen door mogelijke mazen in de wet. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. De Verenigde Staten hebben juist strenge beperkingen opgelegd aan de verkoop van chips aan Chinese bedrijven om te voorkomen dat China over de meest geavanceerde chiptechnologie kan beschikken.

34 minuten geleden
Zuid-Koreaanse minister wil dat techbedrijven winsten delen

SEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse minister van Arbeid heeft grote techbedrijven van het land, waaronder Samsung Electronics, opgeroepen hun hoge winsten meer te delen. Hij waarschuwde dat de ongekend hoge winsten in de chipsector vanwege de AI-hausse de ongelijkheid dreigen te vergroten.

42 minuten geleden
Privéjeteigenaar veroordeeld voor fraude van 15 miljoen dollar

BALTIMORE (ANP) - De eigenaar van een bedrijf dat chartervluchten met privéjets aanbood, is veroordeeld voor het oplichten van klanten. Hij heeft mensen ongeveer 15 miljoen dollar afhandig gemaakt, aldus het Openbaar Ministerie in de Amerikaanse staat Maryland.

1 uur geleden
Subsidie elektrische landbouwmachines en tractors ruim overtekend

NIEUWEGEIN (ANP) - Voor een subsidieregeling voor een elektrische landbouwmachine of tractor is veel interesse bij boeren, nu de energieprijzen flink zijn gestegen door de Iranoorlog. De subsidiepot ging eerder deze week open, maar er is nu al veel meer steun aangevraagd dan er aan budget is. Agrotechniekbrancheclub Fedecom roept de politiek op snel meer geld beschikbaar te stellen.

1 uur geleden
AEX-index begint lager door koersverliezen chipbedrijven

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een klein verlies begonnen. Vooral de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML stonden onder druk door koersverliezen in de Amerikaanse en Aziatische chipsector. Op Wall Street werden chip- en techaandelen donderdag al ingeruild voor meer traditionele bedrijven, waardoor de techzware Nasdaq licht lager sloot. De Dow-Jonesindex, die minder afhankelijk is van de techsector, steeg daardoor naar een nieuw recordniveau.

2 uur geleden
Eurocommissaris pleit voor evenwicht in handelsbalans met China

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) heeft zijn Chinese tegenhanger opgeroepen om het "onhoudbare" handelstekort tussen de economieën aan te pakken. Het handelstekort loopt op dit moment volgens hem op tot 1 miljard euro per dag.

3 uur geleden
FT: aandeelhouders willen buitenstaander als nieuwe baas Heineken

AMSTERDAM (ANP) - Belangrijke aandeelhouders van Heineken hebben de bierbrouwer opgeroepen om snel duidelijkheid te geven over de opvolger van de per eind mei vertrokken bestuursvoorzitter Dolf van den Brink. Twee van de vijftien grootste investeerders in het familiebedrijf zeiden tegen de Britse zakenkrant Financial Times dat Heineken daarbij moet afwijken van de aloude traditie om interne kandidaten te benoemen. Ze willen een externe kandidaat om het concern er weer bovenop te helpen.

3 uur geleden