Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Damrak koerst af op herstel na zware koersverliezen

Damrak koerst af op herstel na zware koersverliezen

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index lijkt woensdag wat te herstellen na de recente zware verliesbeurten. De beurshandel blijft echter zeer grillig door de oorlog in Oekraïne en de sterke stijging van de prijzen van belangrijke grondstoffen als olie, gas, kolen en granen. De zorgen over een verdere toename van de al hoge inflatie worden daardoor aangewakkerd.

Beleggers kauwen daarbij nog na op het besluit van de Verenigde Staten om voortaan geen olie, gas en kolen meer uit Rusland te importeren. De Britten willen later dit jaar de olie-import uit Rusland hebben gestopt. De Europese Unie stelt nog geen verbod op Russische olie in maar wil wel de aankoop van gas uit het land flink verminderen.

De hoofdindex op Beursplein 5 koerst af op een winst van 1,8 procent. Ook elders in Europa lijken de beurzen in het groen te openen. De aandacht gaat daarbij onder meer uit naar de resultaten van het Duitse sportmerk Adidas en pakketbezorger Deutsche Post DHL.

Aandelenbeurs Moskou gesloten

De aandelenmarkten in Azië gingen woensdag overwegend omlaag. In Tokio hield de Nikkei het verlies beperkt tot 0,3 procent. De Chinese beurzen in Shanghai en Hongkong verloren ruim 1 procent door de aanhoudende zorgen over de inflatie en lokale virusuitbraken.

De aandelenbeurs in Moskou blijft ook woensdag nog gesloten. Het is sinds 28 februari al niet meer mogelijk om in aandelen te handelen aan die beurs. Russen kunnen wel weer roebels verhandelen, iets wat tijdelijk was verboden.

Olieprijzen

Op het Damrak kwam Basic-Fit nog met jaarcijfers. De fitnessketen zag de omzet dalen en leed een miljoenenverlies in 2021 door de lockdowns vanwege het coronavirus. Voor het huidige jaar wordt echter een flinke omzetstijging verwacht.

Unilever stopt met de import uit en export naar Rusland, maar blijft wel in het land actief. Het Britse concern voor voedings- en verzorgingsmiddelen blijft Russen nog producten verkopen die binnen de landsgrenzen zijn gemaakt. Wel stoppen de investeringen van Unilever in het land. Ook de in Amsterdam genoteerde platenmaatschappij Universal Music Group schort alle activiteiten in Rusland op en sluit haar kantoren in het land.

De olieprijzen zetten de opmars voort na de forse stijging op dinsdag. Een vat Brentolie werd 2,6 procent duurder op 131,36 dollar en Amerikaanse olie steeg 2,3 procent in prijs tot 126,62 dollar per vat. De euro was 1,0913 dollar waard, tegenover 1,0884 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Topman Washington Post vertrekt na groot banenverlies bij krant

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Topman Will Lewis van The Washington Post verlaat de Amerikaanse krant, enkele dagen nadat honderden medewerkers zijn ontslagen. Na twee jaar aan het roer vindt hij nu het juiste moment om een stap opzij te doen, schrijft hij in een bericht aan personeel dat online werd gedeeld.

40 minuten geleden
Batterijbedrijf ACC schrapt plannen voor bouw Europese fabrieken

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.

20 uur geleden
Recordaantal passagiers op Belgische luchthavens in 2025

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.

21 uur geleden
Saudische delegatie in Syrië om te praten over economie

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.

21 uur geleden
Duitse metaalelektro-industrie: 2025 was verschrikkelijk jaar

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.

23 uur geleden
Chinese centrale bank blijft goud opkopen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.

1 dag geleden
Trump trekt strafheffing tegen India om aankoop Russische olie in

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.

1 dag geleden