Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dam in zuiden van Polen loopt over, dorpen ontruimd

Dam in zuiden van Polen loopt over, dorpen ontruimd

WARSCHAU (ANP/DPA) - In het zuiden van Polen is het water zaterdagavond zo hoog komen te staan dat het over een dam stroomde. Het gaat om de Miedzygorze-dam en op beelden die de Poolse nieuwssite Wirtualna Polska deelt is te zien hoe het water over de rand van de dam loopt.

De gemeente Bystryca Klodzka, waar de dam onderdeel van uitmaakt, meldt op X dat de hoeveelheid water "enorm" is. Lagergelegen dorpen zijn geëvacueerd. De Miedzygorze-dam is aan het begin van de twintigste eeuw gebouwd en 29 meter hoog. Bij de overstromingen in 1997 liep het water ook over de dam.

Op beelden die Wirtualna Polska deelt, zijn ook in talloze andere plaatsen in Polen rivieren te zien die buiten hun oevers traden. Inwoners van verschillende plaatsen zijn geadviseerd om naar hogergelegen verdiepingen te evacueren.

Waarschuwingsniveaus

In de nacht van zaterdag op zondag meldde de weerdienst dat op 85 plekken in Polen, vooral in het zuiden en westen van het land, het water hoger steeg dan de waarschuwingsniveaus. Op verschillende plekken werd een recordwaterpeil gemeten.

Een weerstation in de Poolse plaats Brenna registreerde al 199 millimeter neerslag, meldt de Poolse weerdienst.

Meer uit Buitenland

Libanon meldt 14 doden door aanvallen Israël op zondag

BEIROET (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen hebben zondag veertien mensen gedood en 37 mensen verwond, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden van zondag waren twee kinderen en twee vrouwen, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Israël meldt dat een van zijn soldaten is omgekomen.

1 uur geleden
Fatah wint eenzijdige lokale verkiezingen Palestijnse Westoever

RAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.

2 uur geleden
Vloot met humanitaire hulp voor Gaza vertrokken vanuit Sicilië

SYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.

2 uur geleden
Staatsbezoek Charles aan VS gaat zonder wijzigingen door

LONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.

2 uur geleden
Dodental bomaanslag op verkeersweg Colombia omhoog

BOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.

4 uur geleden
Rivalen Netanyahu gaan samen volgende verkiezingen Israël in

JERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.

6 uur geleden
President Israël stuurt aan op schikking in strafzaak Netanyahu

JERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.

9 uur geleden