Dam in zuiden van Polen loopt over, dorpen ontruimd
WARSCHAU (ANP/DPA) - In het zuiden van Polen is het water zaterdagavond zo hoog komen te staan dat het over een dam stroomde. Het gaat om de Miedzygorze-dam en op beelden die de Poolse nieuwssite Wirtualna Polska deelt is te zien hoe het water over de rand van de dam loopt.
De gemeente Bystryca Klodzka, waar de dam onderdeel van uitmaakt, meldt op X dat de hoeveelheid water "enorm" is. Lagergelegen dorpen zijn geëvacueerd. De Miedzygorze-dam is aan het begin van de twintigste eeuw gebouwd en 29 meter hoog. Bij de overstromingen in 1997 liep het water ook over de dam.
Op beelden die Wirtualna Polska deelt, zijn ook in talloze andere plaatsen in Polen rivieren te zien die buiten hun oevers traden. Inwoners van verschillende plaatsen zijn geadviseerd om naar hogergelegen verdiepingen te evacueren.
Waarschuwingsniveaus
In de nacht van zaterdag op zondag meldde de weerdienst dat op 85 plekken in Polen, vooral in het zuiden en westen van het land, het water hoger steeg dan de waarschuwingsniveaus. Op verschillende plekken werd een recordwaterpeil gemeten.
Een weerstation in de Poolse plaats Brenna registreerde al 199 millimeter neerslag, meldt de Poolse weerdienst.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Het Witte Huis meldt dat Melania Trump er voor de derde keer voor heeft gezorgd dat Oekraïense en Russische kinderen herenigd zijn met hun ouders. De Russische topambtenaar die gaat over kinderrechten, Maria Lvova-Belova, zegt dat het om zes kinderen gaat: vijf Oekraïners en een Russisch kind. Ze dankte de Amerikaanse presidentsvrouw voor de rol die zij daarbij gespeeld zou hebben.
31 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De leider van de Franse republikeinen, Bruno Retailleau, wil meedoen aan de presidentsverkiezingen van 2027. Dat meldt persbureau AFP op basis van een bericht dat de partijleider van Les Républicains aan enkele bondgenoten stuurde. Daarin schrijft Retailleau het besluit "veel tijd te hebben gegeven". "Voor mijn politieke familie is de tijd aangebroken om de Fransen een nieuw pad te laten zien, gericht op orde, voorspoed en Franse trots", aldus Retailleau.
35 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft twee medewerkers van het Louvre gearresteerd vanwege fraude met tickets. Volgens het wereldberoemde museum was er sprake van een grootschalig netwerk voor kaartjesfraude. Volgens krant Le Parisien zijn in totaal negen mensen gearresteerd, onder wie de twee medewerkers en twee gidsen.
36 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De bescherming van het luchtruim is topprioriteit voor Oekraïne, zei defensieminister Mychajlo Fedorov donderdag in Brussel. Zijn land heeft daarom dringend behoefte aan raketten voor het Patriot-luchtverdedigingssysteem.
41 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De rechtszaak die de Amerikaanse president Donald Trump tegen de BBC heeft aangespannen, gaat in februari 2027 van start. Dat schrijft onder meer de BBC zelf. Trump heeft de Britse omroep aangeklaagd om de wijze waarop een documentaire was gemonteerd.
48 minuten geledenHAVANA (ANP/AFP/RTR) - Twee schepen met noodhulp zijn vanuit Mexico aangekomen in Cuba. Het Caribische eiland kampt met grote brandstoftekorten, onder meer omdat de VS dreigen iedereen die in olie handelt met Cuba hoge importheffingen op te leggen. Onduidelijk is waar de noodhulp uit bestaat. Volgens persbureau AFP gaat het om zeker 800 ton aan goederen.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP) - De 'grenstsaar' van de Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat de operatie van immigratiedienst ICE in Minnesota snel ten einde komt. Tom Homan heeft voorgesteld de campagne af te ronden en volgens hem heeft Trump daarmee ingestemd.
1 uur geleden