Daling verkopen elektrische auto's in Europa, vooral in Duitsland
BRUSSEL (ANP) - De verkoop van volledig elektrische auto's in Europa is in de eerste negen maanden van dit jaar met 5,8 procent gedaald, meldde de Europese autobrancheorganisatie ACEA. De totale autoverkopen namen in die periode wel toe, met 0,6 procent tot 8 miljoen stuks.
Wereldwijd staat de vraag naar elektrische auto's onder druk, onder meer omdat veel overheden hun subsidieregelingen voor stekkerwagens aan het afbouwen zijn. Het marktaandeel van volledig elektrische auto's daalde in de eerste drie kwartalen tot 13,1 procent, van 14 procent een jaar eerder. Vooral in Duitsland, de belangrijkste automarkt van Europa, viel de verkoop van elektrisch aangedreven auto's sterk terug. Het betrof een afname van 28,6 procent. In landen als Nederland, Belgiƫ en Frankrijk steeg de verkoop van volledig elektrische auto's wel.
Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Fiat, Peugeot, Citroƫn, Jeep en Alfa Romeo, ondervond in de eerste negen maanden van dit jaar zware tegenwind met een daling van de verkopen met bijna 6 procent. Ook Ford (min 15,3 procent), Kia (min 10 procent), Mini (min 27,3 procent), Tesla (min 7,6 procent) en Mercedes-Benz (min 3,6 procent) hadden het zwaar. Mitsubishi, Honda en Volvo sprongen er juist bovenuit met stijgingen van de verkopen tot bijna 60 procent in de eerste drie kwartalen van het jaar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiraming voor de doe-het-zelfbranche door de verslechterde economische omstandigheden door de Iranoorlog. Door de hogere inflatie en rente en het lagere consumentenvertrouwen verwacht de bank nu een volumegroei in 2026 van 2 procent. Eerder werd gerekend op een groei van 3 procent.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren in afwachting van meer duidelijkheid over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran. Het staakt-het-vuren zou in eerste instantie dinsdagnacht aflopen, maar kort na het slot van de beurshandel kondigde president Donald Trump een verlenging van het bestand aan.
3 uur geledenKEULEN (ANP) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schrapt tot oktober 20.000 korteafstandsvluchten om brandstof te besparen. Volgens het luchtvaartconcern is de prijs van vliegtuigbrandstof verdubbeld sinds het uitbreken van de Iranoorlog.
4 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.
5 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.
8 uur geleden