Dak van gemeentehuis in Tholen krijgt 350 zonnepanelen
THOLEN - Op het dak van het gemeentehuis in Tholen, komen binnenkort 350 zonnepanelen te liggen. Deze zonnepanelen zijn niet alleen van de gemeente, maar ook voor de enegriecoörporatie.
350 zonnepanelen worden binnenkort geïnstalleerd op het dak van het gemeentehuis in Tholen. Dat heeft het college laten weten. Deze zonnepanelen zullen niet allemaal in bezit van de gemeente komen; tweederde is van de gemeente, éénderde is bestemd voor de energiecoöperatie.
Wanneer de zonnepanelen precies geplaatst zullen gaan worden, is nog niet duidelijk.
Zonnepanelen
Een zonnepaneel, is een paneel met aan elkaar gekoppelde PV-cellen. Daarmee kan elektriciteit opgewerkt worden. PV is de afkorting van het Engelse ‘photovoltaic’. Een zonnepaneel zet een deel van de fotonen uit het zonlicht om in elektriciteit. De zonne-energie die zo wordt opgevangen is een vorm van duurzame energie.
Meer uit Tholen
THOLEN - Het nieuwe Thoolse college voor de komende vier jaar is op donderdag 28 mei tijdens de gemeenteraadsvergadering geïnstalleerd. De drie wethouders uit de vorige raadsperiode keren terug, samen met Kees Knulst (SGP), die als vierde wethouder is benoemd. Ook werd een nieuw lid toegelaten tot de raad.
1 uur geledenTHOLEN - Stichting Tholen Sterk is de drijvende kracht achter de tweejaarlijkse Havendagen. Dit jaar staat het evenement op vrijdag 5 en zaterdag 6 juni voor de grootste editie ooit door de combinatie met de Nederlandse Vestingstedendagen. Een uitdagende klus voor de vele vrijwilligers, maar binnen de stichting overheerst het vertrouwen in een geslaagd feest.
4 uur geledenSTAVENISSE - Het grafmonument van Hieronymus van Tuyll van Serooskerke is terug in de Hervormde Kerk van Stavenisse. Na een restauratie van meerdere jaren werd het marmeren praalgraf afgelopen vrijdag onthuld. Ook werd stilgestaan bij de onderscheiding van Rien de Graaf en het overlijden van Tim Kemperman.
8 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenOUD VOSSEMEER - Van maandag 1 juni tot en met donderdag 4 juni organiseert WSC Vosmeer de Avondvierdaagse in Oud-Vossemeer.
2 dagen geledenSTAVENISSE - Rien de Graaf is vrijdagmiddag tijdens de onthulling van het gerestaureerde grafmonument in de Hervormde Kerk van Stavenisse verrast met een Koninklijke onderscheiding. De onderscheiding kreeg hij vanwege zijn jarenlange inzet voor onder meer de kerk en de restauratie van het monument Hieronymus van Tuyll van Serooskerke.
3 dagen geleden[Advertorial] POORTVLIET - Dertig jaar geleden schreef Jolanda Geelen haar praktijk Engedi in bij de Kamer van Koophandel. Inmiddels heeft zij al vele cliënten mogen begeleiden bij uiteenlopende hulpvragen, zoals trauma, verlies, relatieproblemen en misbruik. Vanuit haar praktijk in Poortvliet blikt ze dankbaar terug op een intense maar waardevolle periode.
3 dagen geleden