Daimler wil productie Mercedes-Benz in China opvoeren
PEKING (ANP/RTR) - Autoproducent Daimler wil de productie van Mercedes-Benz in China opvoeren. De Duitse onderneming, die in China een samenwerkingsverband heeft met het Chinese BIAC Motor, wil de capaciteit in twee van zijn fabrieken met 45 procent verhogen, onder meer door werkdagen en ploegendiensten uit te breiden, zo valt te lezen in documenten op de Chinese website van de onderneming.
In China, de grootste automarkt ter wereld, neemt de vraag naar luxe auto's weer toe. Het land is ook voor Daimler belangrijk. In China worden door Beijing Benz Automotive Co (BBAC), dat voor 49 procent in handen is van Daimler, doorgaans meer auto's verkocht dan in Duitsland en de Verenigde Staten samen.
Vorig jaar verkocht BBAC een recordaantal van 611.000 voertuigen in China. Dat betekende een stijging van 8 procent in vergelijking met 2019. De twee fabrieken in China hadden een gecombineerde capaciteit van 520.000 voertuigen per jaar, zei BBAC eerder.
Werkdagen
Het aantal werkdagen in de fabrieken wordt verhoogd tot 312 per jaar. Dat zijn er nu nog respectievelijk 290 en 250. Een van de fabrieken zal ook een 7,5 uur durende shift per werkdag toevoegen. Welke bedragen met de uitbreidingen gemoeid zijn, stond niet vermeld.
BBAC heeft ook nog een aparte fabriek in China voor elektrische voertuigen met een capaciteit van 150.000 auto's per jaar. Eerder maakte Daimler bekend volgend jaar met de Chinese partner Geely een elektrische Smart te gaan maken.
Chinese beleidsmakers verwachten dat 20 procent van de totale verkoop van nieuwe voertuigen in 2025 een elektrisch of plug-in hybride model zal zijn of op waterstof zal rijden.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
7 uur geleden